open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

від 21 лютого 2013 року № 40

Про скаргу Карпюк Л.В., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 29 січня 2013 року за № 21-30-828

До Центральної виборчої комісії 29 січня 2013 року надійшла скарга Карпюк Любові Василівни на бездіяльність Рівненської обласної виборчої комісії.

У своїй скарзі суб’єкт звернення просить Центральну виборчу комісію визнати протиправною бездіяльність Рівненської обласної виборчої комісії щодо неприйняття нею рішення про призначення проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40 та неоголошення про початок виборчого процесу таких виборів; встановити факт одноразового грубого порушення Рівненською обласною виборчою комісією вимог Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"; достроково припинити повноваження усього складу Рівненської обласної виборчої комісії та сформувати її новий склад; призначити проміжні вибори депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40 та оголосити про початок виборчого процесу таких виборів.

Свої вимоги Карпюк Л.В. обґрунтовує тим, що депутат Рівненської обласної ради, обраний за результатами чергових місцевих виборів 2010 року в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36, Колісніченко М.І. 22 квітня 2012 року помер. Водночас депутатів Рівненської обласної ради Благодира Ю.А., Сороку М.П., Кучерука М.Г., Осуховського О.І., обраних до зазначеної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 40 відповідно, за результатами виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року визнано обраними народними депутатами України. Зазначені вище обставини, підтверджені офіційними документами, відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" є підставою для дострокового припинення повноважень вказаних депутатів Рівненської обласної ради.

Однак, на думку суб’єкта звернення зі скаргою, Рівненська обласна виборча комісія допускає бездіяльність щодо призначення проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40. Таку бездіяльність суб’єкт звернення зі скаргою вважає грубим порушенням вимог виборчого законодавства України, а також конституційних прав громадян України, у тому числі Карпюк Л.В., обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування.

До Центральної виборчої комісії 11 лютого 2013 року надійшли пояснення Рівненської обласної виборчої комісії, з яких вбачається, що повноваження депутатів Рівненської обласної ради Благодира Ю.А., Сороки М.П., Кучерука М.Г., Колісніченка М.І., Осуховського О.І., обраних до зазначеної ради за результатами місцевих виборів 2010 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40 відповідно, достроково припинено. У зв’язку із цим Рівненською обласною виборчою комісією на засіданні 7 лютого 2013 року розглядалось, зокрема, питання про призначення проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради у вищезазначених виборчих округах. Проте відповідне рішення Рівненською виборчою комісією не було прийняте, оскільки його не підтримала необхідна кількість присутніх на засіданні членів комісії.

Водночас до Центральної виборчої комісії 15 лютого 2013 року факсимільним зв’язком надійшла постанова Рівненської обласної виборчої комісії від 15 лютого 2013 року № 1, відповідно до якої проміжні вибори депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40 призначено на 21 квітня 2013 року та вирішено оголосити про початок з 2 березня 2013 року виборчого процесу вказаних виборів.

Разом з тим, 20 лютого 2013 року до Центральної виборчої комісії надійшла копія зазначеної постанови Рівненської обласної виборчої комісії.

Згідно з частинами першою, третьою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" виборці, виборчі комісії, інші суб’єкти виборчого процесу, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання громадян, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, іноземці та особи без громадянства, а також органи влади іноземних держав, міжнародні організації мають право звернутися до Комісії, зокрема зі скаргою про порушення законодавства України про вибори.

Заяви та інші звернення, які не стосуються виборчого процесу чи процесу референдуму або подані не під час такого процесу, розглядаються Комісією на загальних підставах, встановлених законом. Скарга, подана до Комісії, розглядається на засіданні Комісії. За підсумком розгляду скарги Комісія приймає рішення (частини третя, четверта статті 15 вказаного Закону).

Розглянувши скаргу, пояснення суб’єкта оскарження, додані до них матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Частиною першою статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" визначено, що повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради, зокрема, у разі обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень, або його смерті.

Частиною другою статті 78 Конституції України та пунктом 2 частини третьої статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" визначено, що народні депутати України не можуть мати іншого представницького мандата чи бути на державній службі.

За наявною в Комісії інформацією депутат Рівненської обласної ради Колісніченко М.І., обраний за результатами чергових місцевих виборів 2010 року в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36, помер 22 квітня 2012 року, що є підставою для дострокового припинення його депутатських повноважень.

Крім того, у зв’язку з обранням народними депутатами України на чергових виборах до Верховної Ради України 2012 року достроково припинено повноваження депутатів Рівненської обласної ради, обраних до Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 40, відповідно Благодира Ю.А., Сороки М.П., Кучерука М.Г., Осуховського О.І.

Відповідно до частини п’ятої статті 14 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) у разі дострокового припинення повноважень депутата, обраного в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, проміжні вибори депутата призначаються територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому Законом.

За змістом частини сьомої статті 15 Закону територіальна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу, зокрема проміжних місцевих виборів, на своєму засіданні, про що зазначається у протоколі засідання комісії. Оголошення про початок виборчого процесу у разі призначення територіальною виборчою комісією проміжних місцевих виборів здійснюється нею одночасно з прийняттям такого рішення.

Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом (частина третя статті 20 Закону).

Питання організації роботи виборчих комісій урегульовано статтею 27 Закону, згідно з частиною першою якої територіальні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог Закону в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, у формі відкритих засідань.

Рішення виборчої комісії з розглянутого питання приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від присутніх членів комісії (частина чотирнадцята статті 27 Закону).

Зі змісту протоколу засідання Рівненської обласної виборчої комісії від 7 лютого 2013 року вбачається, що вказаною виборчою комісією було розглянуте питання про призначення проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40. Однак відповідне рішення зазначеною комісією не було прийняте у зв’язку з тим, що його не підтримала необхідна кількість голосів від присутніх на засіданні членів комісії.

Разом з тим, за результатами розгляду вказаного питання на засіданні Рівненської обласної виборчої комісії 15 лютого 2013 року прийнято постанову № 1, відповідно до якої проміжні вибори депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних виборчих округах № 5, 8, 20, 36, 40 призначено на 21 квітня 2013 року та вирішено оголосити про початок виборчого процесу вказаних виборів з 2 березня 2013 року.

Отже, на час розгляду Центральною виборчою комісією скарги Карпюк Л.В. Рівненською обласною виборчою комісією прийнято передбачене Законом рішення про призначення проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради у відповідних одномандатних мажоритарних виборчих округах та оголошено про початок виборчого процесу зазначених виборів.

Таким чином, у Центральної виборчої комісії відсутні підстави для задоволення скарги Карпюк Л.В.

Враховуючи викладене, відповідно до частини п’ятої статті 14, частини сьомої статті 15, частини третьої статті 20, статті 27, частин четвертої, сьомої статті 90 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 14, частинами першою, третьою, четвертою статті 15, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. У задоволенні скарги Карпюк Любові Василівни відмовити.

2. Копії цієї постанови надіслати Карпюк Л.В. та Рівненській обласній виборчій комісії.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Заступник Голови
Центральної виборчої комісіїА.МАГЕРА

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: