open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ
П'ята секція

РІШЕННЯ

Заява № 20473/07,
подана Катериною Іванівною Грановською
проти України

Переклад офіційний

3 листопада 2011 року Європейський суд з прав людини (п'ята секція), засідаючи комітетом, до складу якого увійшли:


Боштьян М. Зупанчіч (Bostjan M. Zupancic), Голова,
Ганна Юдківська (Ganna Yudkivska),
Ангеліка Нусбергер (Angelika Nusberger), судді,
а також Стівен Філліпс (Stephen Phillips), заступник Секретаря секції,
беручи до уваги зазначену заяву, подану 24 квітня 2007 року, враховуючи подані декларації щодо досягнення дружнього врегулювання у справі, після обговорення постановляє таке рішення:

ПРОЦЕДУРА

Заява була подана пані Катериною Іванівною Грановською, 1956 року народження, яка є громадянкою України та проживає у м. Новоукраїнка, Україна. Заявниця була представлена в Суді паном І.П. Погасієм, адвокатом, який практикує у м. Кіровограді. Уряд України (далі - Уряд) був представлений своїм Уповноваженим - пані В. Лутковською з Міністерства юстиції України.

Заявниця скаржилася за статтею 10 Конвенції на втручання у її право на свободу вираження поглядів. Зокрема, її було зобов'язано відшкодувати збитки за цивільним позовом про захист честі, гідності та ділової репутації після того, як вона надіслала до газети листа про корупцію у місцевій податковій інспекції.

6 червня та 19 липня 2011 року Суд отримав підписані сторонами декларації щодо дружнього врегулювання, за якими заявниця погоджувалась відмовитись від будь-яких подальших скарг проти України, які стосуються фактів, викладених у цій заяві, в обмін на зобов'язання Уряду сплатити їй 1000 (одну тисячу) євро як відшкодування будь-якої матеріальної та моральної шкоди, а також як компенсацію судових витрат, які мають бути конвертовані в українські гривні за курсом на день здійснення платежу та звільнені від будь-яких податків. Зазначена сума має бути виплачена протягом трьох місяців з моменту отримання повідомлення про рішення Суду відповідно до пункту 1 статті 37 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У випадку несплати належної заявниці суми упродовж зазначеного тримісячного строку Уряд зобов'язується сплатити пеню, що дорівнює граничній позичковій ставці Європейського центрального банку, плюс три відсоткові пункти, що нараховуються з часу закінчення тримісячного строку і до моменту повного розрахунку. Сплата вищезазначеної суми становитиме остаточне вирішення справи.

ПРАВО

Суд бере до уваги факт досягнення сторонами дружнього врегулювання. Суд переконаний, що таке врегулювання ґрунтується на повазі до прав людини, як це визначено у Конвенції та протоколах до неї, і не знаходить підстав для виправдання подальшого розгляду заяви (п. 1 ст. 37 Конвенції in fine).

Згідно із зазначеним вище, справу має бути вилучено з реєстру справ Суду.

ЗА ЦИХ ПІДСТАВ СУД ОДНОГОЛОСНО

Вирішує вилучити заяву з реєстру справ.

Заступник Секретаря

Стівен ФІЛЛІПС

Голова

Боштьян М. ЗУПАНЧІЧ

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: