Про затвердження Положення про свідоцтво про авторство на сорт рослин
{Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики
№ 516 від 15.08.2008
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства
№ 299 від 23.10.2021}
Відповідно до частини 4 статті 16 та статей 35, 37, 59 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про свідоцтво про авторство на сорт рослин, що додається.
2. Державній службі з охорони прав на сорти рослин (Волкодав В.В.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та опублікувати його в офіційному бюлетені Держсортслужби "Охорона прав на сорти рослин".
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
ПОЛОЖЕННЯ
про свідоцтво про авторство на сорт рослин
{У тексті Положення слова «Державною службою з охорони прав на сорти рослин Міністерства аграрної політики України» замінено словами «Міністерством аграрної політики та продовольства України», слово «Держсортслужба» у всіх відмінках замінено словом «Мінагрополітики» у відповідних відмінках, слово «(селекціонер)» у всіх відмінках виключено згідно з Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства № 299 від 23.10.2021}
Це Положення розроблено відповідно до частини 4 статті 16 та статей 35, 37, 59 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" і визначає процедуру видачі свідоцтва про авторство на сорт рослин, унесення змін до складу авторів сорту, обміну авторського свідоцтва на сорт рослин на свідоцтво про авторство на сорт рослин, а також установлює форму свідоцтва про авторство на сорт рослин.
1.1. Свідоцтво про авторство на сорт рослин (далі - Свідоцтво) є охоронним документом, що засвідчує особисте немайнове право авторства на сорт і видається автору сорту рослин Міністерством аграрної політики та продовольства України (далі - Мінагрополітики).
1.2. Автором сорту визнається людина, яка безпосередньо вивела або виявила і поліпшила сорт. Вона набирає особистого немайнового права авторства від дати державної реєстрації сорту рослин.
{Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
1.3. Особисті немайнові права інтелектуальної власності на сорт рослин не відчужуються, не передаються і діють безстроково.
{Пункт 1.3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
2.1. Свідоцтво видається автору сорту рослин на його вимогу в місячний термін від дати державної реєстрації сорту рослин.
{Пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
2.2. У разі наявності кількох осіб, що вказані в заявці на сорт рослин авторами сорту, Свідоцтво видається кожному з авторів.
2.3. Свідоцтво видається за встановленою формою, наведеною в додатку 1.
2.4. Автор сорту рослин може отримати Свідоцтво особисто за пред'явленням паспорта або поштою, звернувшись з письмовою заявою в довільній формі до Мінагрополітики. Свідоцтво може бути видане будь-якій особі на підставі нотаріально завіреного доручення автора сорту.
2.5. Видача Свідоцтва реєструється в журналі реєстрації видачі свідоцтв про авторство на сорт рослин за встановленою формою, наведеною в додатку 2.
3. Унесення змін до складу авторів сорту рослин
3.1. У разі перегляду умов договору стосовно складу авторів сорту Мінагрополітики за спільним клопотанням осіб, зазначених у заявці як автори, а також авторів, не зазначених у заявці, вносить зміни до відповідних документів у встановленому порядку за умови надходження клопотання до прийняття рішення про державну реєстрацію прав на сорт та сплати відповідного збору.
{Пункт 3.1 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
3.2. Для внесення змін особи, зазначені в заявці як автори сорту, та особи, не зазначені в заявці як автори сорту, подають до Мінагрополітики спільне клопотання щодо зміни складу авторів сорту за встановленою формою, наведеною в додатку 3.
3.3. Якщо зміни вносяться у процесі проведення експертизи заявки, склад авторів сорту може бути доповнений, а також із складу авторів сорту можуть бути виведені особи, що зазначені в спільному клопотанні.
{Пункт 3.4 виключено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
3.5. Спільне клопотання щодо перегляду складу авторів сорту рослин розглядається Мінагрополітики в місячний термін після отримання документа про сплату збору.
3.6. Мінагрополітики, отримавши спільне клопотання про зміну складу авторів сорту і документ про сплату збору, уносить зміни до відомостей, унесених до Державного реєстру заявок на сорти рослин, якщо спільне клопотання надійшло в процесі експертизи заявки.
{Пункт 3.6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики № 516 від 15.08.2008}
3.7. Відомості про внесення змін до складу авторів сорту публікуються в офіційному бюлетені Мінагрополітики "Охорона прав на сорти рослин".
4. Процедура обміну авторського свідоцтва на сорт рослин на Свідоцтво
4.1. Автор сорту, який має авторське свідоцтво СРСР на сорт рослин або авторське свідоцтво України на сорт рослин, видане до набрання чинності Законом України "Про охорону прав на сорти рослин", на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 1993 р. № 935 може звернутися до Мінагрополітики з письмовим клопотанням про його обмін. До клопотання додається оригінал авторського свідоцтва, що підлягає обміну.
4.2. У місячний термін після отримання клопотання про обмін авторського свідоцтва на сорт рослин Мінагрополітики безоплатно обмінює його на Свідоцтво.
4.3. Про обмін авторського свідоцтва на сорт рослин робиться відповідний запис у журналі реєстрації видачі свідоцтв про авторство на сорт рослин.
СВІДОЦТВО
про авторство на сорт рослини
{Додаток 1 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 299 від 23.10.2021}
ЖУРНАЛ
реєстрації видачі свідоцтв про авторство на сорт рослин
КЛОПОТАННЯ
про авторство на сорт рослини
{Додаток 3 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 299 від 23.10.2021}