open
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Чинна

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГОЛОВНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖГІРПРОМНАГЛЯДУ УКРАЇНИ"

ЛИСТ

15.01.2014  № 14


Керівникам, начальникам підприємств,
установ, організацій

Державне підприємство "Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України" (ДП "ГНМЦ") інформує, що з метою виконання вимог Закону України "Про охорону праці" та наказу Державного комітету України по нагляду за охороною праці і Міністерства охорони здоров'я України від 23.09.94 № 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25 січня 1995 № 18/554, був заснований Центр психофізіологічної експертизи на базі ДП "ГНМЦ" та його територіальні відділи, які проводять психофізіологічне обстеження та аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу.

Згідно з Положенням про систему професійного психофізіологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки, затвердженим наказом № 75 від 04.05.2005 року Державного комітету України з нагляду охорони праці (далі - Положення), Центр психофізіологічної експертизи (ЦПФЕ) є координаційним, експертним, навчально-методичним і науково-практичним структурним підрозділом з питань психофізіологічної експертизи і психологічного відбору працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки. Таким чином, діючими нормативними актами не передбачено функціонування інших центрів з проведення аналітичної обробки результатів психофізіологічного обстеження, крім вищезазначеного ЦПФЕ.

Згідно з Положенням регіональні відділи надають ЦПФЕ інформацію про результати психофізіологічного відбору для контролю правильності висновків психофізіологічної експертизи про професійну придатність обстежених працівників для виконання робіт підвищеної небезпеки.

В зв'язку з вищевказаним аналітичну обробку психофізіологічних експертиз з формуванням висновку та протоколу може проводити тільки ЦПФЕ. Діяльність по аналітичній обробці психофізіологічних експертиз підприємства "Інститут безпеки життєдіяльності" є незаконною.

ДП "Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду України" попереджає, що в разі невиконання вимог чинного законодавства результати проведення професійного психофізіологічного відбору відділами, які не входять до ЦПФЕ Держгірпромнагляду, будуть вважатися недійсними. Медичний огляд, проведений без урахування психофізіологічного обстеження, може бути визнано недійсним.

Директор

О.К. Баженов

  • Друкувати
  • PDF
  • DOC
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: