open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ, ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ

НАКАЗ

23.01.2012  № 13

Про організацію та проведення конкурсу дитячого малюнка

Відповідно до Закону України "Про охорону праці" та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 10.01.2012 № 375/1/1-12, з метою привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці, популяризації превентивних методів запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням НАКАЗУЮ:

1. Затвердити План заходів з організації та проведення конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" (далі - конкурс) (додаток 1).

2. Затвердити та рекомендувати до використання Методичні рекомендації щодо організації та проведення конкурсу (додаток 2).

3. Керівникам структурних підрозділів апарату Держгірпромнагляду, начальникам територіальних органів Держгірпромнагляду та керівникам підприємств та установи, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду, забезпечити виконання вимог цього наказу.

4. Управлінню персоналу, діловодства, контролю та спецроботи (Селіванову С.В.) довести цей наказ до відома структурних підрозділів апарату Держгірпромнагляду, його територіальних органів, а також підприємств та установи, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держгірпромнагляду Шайтана В.А.

Голова Держгірпромнагляду

О.І. ХохотваЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгірпромнагляду
23.01.2012 № 13

ПЛАН ЗАХОДІВ
з організації та проведення конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2012 року


п/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1.

Організація та проведення Відбіркових регіональних турів конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей"

до 15 березня 2012 року

Начальники територіальних органів Держгірпромнагляду із залученням до участі місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, керівників під наглядових підприємств, дитячих та молодіжних громадських організацій, благодійних фондів тощо

2.

Підведення підсумків Відбіркових регіональних турів конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей".
Направлення до Держгірпромнагляду робіт переможців, які посіли I місце у трьох вікових групах, для участі у Фінальній частині конкурсу

до 6 квітня 2012 року

Начальники територіальних органів Держгірпромнагляду

3.

Організація проведення Фінальної частини конкурсу дитячого малюнка "Охорона пращ очима дітей"

9 - 28 квітня 2012 року

Шайтан В.А.
Калиновська І.Г.
Віжул Н.В.
Гончаренко В.І.

4.

Висвітлення інформації про хід конкурсу дитячого малюнка "Охорона пращ очима дітей" та його результатів

впродовж дії конкурсу

Сектор взаємодії з Верховною Радою України, ЗМІ та з міжнародної діяльності, начальники територіальних органів Держгірпромнагляду та керівники ЕТЦЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держгірпромнагляду
23.01.2012 № 13

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації та проведення конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2012 року

Статтею 43 Конституції України гарантовано, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Недотримання керівниками підприємств законних вимог щодо забезпечення гідних умов праці спричиняє неналежне функціонування системи управління охороною праці на цих підприємствах.

З іншого боку, нехтування працівниками елементарних правил безпеки на робочому місці призводить до їх травмування, у тому числі й смертельно.

Як наслідок, за статистикою, 71 відсоток нещасних випадків і аварій на виробництві в Україні сталися у 2011 році з організаційних причин.

Найбільш травмонебезпечними галузями економіки були вугільна промисловість, агропромисловий комплекс, житлово-комунальне господарство, будівельна галузь, транспорт та соціально-культурна сфера. На підприємстві таких галузей сталося 78% смертельних нещасних випадків від загальної кількості травмованих на виробництві.

Рівень професійної захворюваності в Україні є також надто високим у порівнянні з розвинутими країнами світу.

Навчання працюючих безпечних умов праці - одна з головних складових в охороні праці, а тому розпочинати виховувати небайдужість до цінності свого життя і здоров'я, життя і здоров'я оточуючих, формувати високу культуру безпеки праці слід ще з раннього дитинства.

Використання творчих здібностей дітей та залучення до цього процесу їх батьків може бути одним із шляхів вирішення зовсім "не дитячих" проблем у Сфері охорони праці, а також дієвим превентивним методом запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

Конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" (далі - конкурс) проводиться на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 10.01.2012 № 375/1/1-12 з нагоди Дня охорони праці в Україні - 2012 у рамках Всесвітнього дня охорони праці.

Метою проведення конкурсу є:

привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці;

формування активної свідомої позиції молоді щодо значення і місця здорових та безпечних умов праці у різних аспектах духовного, соціально-економічного, політичного та культурного життя суспільства;

виховання високої культури безпеки праці на виробництвах України у молоді, як майбутніх роботодавців та працівників;

виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді;

зміцнення позитивного іміджу Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України (далі - Держгірпромнагляд).

Конкурс сприяє підвищенню інтересу у дітей та молоді шкільного віку до поглибленого вивчення проблем у сфері охорони праці.

Організація конкурсу

Конкурс організовується і проводиться Держгірпромнаглядом.

Конкурс складається з двох етапів:

перший етап конкурсу впродовж січня - березня 2012 року - відбіркові регіональні тури;

другий етап конкурсу квітень 2012 року - Фінал та оголошення переможців.

Умови участі у конкурсі

Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, дитячих будинків та студенти професійно-технічних навчальних закладів тощо трьох вікових груп:

перша група - автори робіт віком від 6 до 10 років

друга група - автори робіт віком від 11 до 14 років

третя група - автори робіт віком від 15 до 18 років

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловостях, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам конкурсу.

Роботи, надіслані на конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на конкурс автор підтверджує повну згоду з умовами конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права у подальшому. Роботи можуть бути використані органами Держгірпромнагляду та його територіальними органами при організації семінарів, нарад, презентацій, виставок, для транслювання на телебаченні, для передачі у дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.

Малюнки мають відповідати таким вимогам:

1. На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

2. Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.

3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою:

назву роботи;

прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора;

місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон;

сферу діяльності батьків;

назву навчального закладу;

прізвище, ім'я, по батькові методичного керівника.

Критерії оцінювання конкурсних робіт:

- актуальність теми;

- практичне значення;

- доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки;

- оригінальність та оформлення;

- ступінь самостійності автора у виконанні роботи;

- якість роботи тощо.

Відбіркові регіональні тури конкурсу (перший етап)

Відбіркові тури конкурсу проводять на регіональних рівнях в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі впродовж січня - березня 2012 року.

За організацію проведення відбіркових регіональних турів конкурсу відповідальні територіальні органи Держгірпромнагляду за участю місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних представництв всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, робочих органів Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, дитячих та молодіжних громадських організацій, благодійних фондів (їхніх коаліцій), мереж та об'єднань, які працюють із загальноосвітніми та позашкільними навчальними закладами, дітьми, молоддю та вчителями, а також усіх, хто опікується питаннями виховання свідомої активної молоді в Україні та хто небайдужий до подолання проблем у сфері охорони праці.

Конкурсні роботи для підведення підсумків конкурсу на регіональних рівнях надсилаються учасниками до територіальних органів Держгірпромнагляду не пізніше 15 березня 2012 року.

Для оцінки і відбору кращих робіт та визначення переможців відбіркових регіональних турів конкурсу організовуються засідання жюрі.

Склад жюрі затверджується керівниками територіальних органів Держгірпромнагляду. До складу жюрі включаються працівники територіальних органів Держгірпромнагляду, представники освітянської галузі, засобів масової інформації, мистецтвознавці тощо.

Результати засідань жюрі оформляються відповідними протоколами, які підписуються усіма членами жюрі.

Жюрі визначає I, II та III місця робіт. Переможці відбіркових регіональних турів конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах Держгірпромнагляду, його територіальних органів та підприємств, що належать до сфери управління Держгірпромнагляду (далі - офіційні сайти).

Автори робіт, які посіли I місця на відбіркових регіональних турах конкурсу, стають лауреатами конкурсу.

За можливості проводиться виставкова експозиція найкращих за задумом робіт учасників, організовується їх показ на регіональному телебаченні, у громадському транспорті, офіційних сайтах тощо.

До 6 квітня 2012 року твори переможців відбіркових регіональних турів конкурсу, які посіли I місце у трьох вікових групах, разом із відповідними копіями протоколів жюрі, направляються територіальними органами Держгірпромнагляду для участі у Фіналі конкурсу до центрального апарату Держгірпромнагляду. Від кожного територіального органу Держгірпромнагляду має надійти не більше трьох художніх робіт.

Фінал конкурсу (другий етап)

Проведення Фіналу конкурсу організовується центральним апаратом Держгірпромнагляду в період з 9 по 28 квітня 2012 року.

Для визначення переможців Фіналу конкурсу організовується засідання жюрі, склад якого затверджується Головою Держгірпромнагляду.

До складу жюрі запрошуються представники МОНмолодьспорт, Мінсоцполітики, Міненерговугілля, Мінкультури, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінагрополітики, Держкомтелерадіо, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців і підприємців, всеукраїнських профспілок і профоб'єднань, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, Академії мистецтв, дитячих та молодіжних громадських організацій, засобів масової інформації тощо.

Жюрі визначає I, II та III місця робіт. Переможці Фіналу конкурсу урочисто нагороджуються відповідними дипломами, нагородами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційних сайтах.

На офіційних сайтах розміщується відеоролик кращих малюнків лауреатів та переможців Фіналу конкурсу з відповідними коментарями про автора, сферу діяльності його батьків. Також, за можливості, проводиться виставкова експозиція робіт учасників, формується та організовується їх показ на телебаченні, моніторах у потягах Метрополітену, у маршрутних таксі тощо.

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: