open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.08.2014  № 12

Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду у зв'язку з ускладненням епідемічної ситуації щодо хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ) у західно-африканських країнах, і можливістю її поширення у світі

Керуючись статтею 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", статтею 6 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та враховуючи ускладнення епідемічної ситуації щодо хвороби, викликаної вірусом Ебола (ХВВЕ) у західно-африканських країнах, ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Головам обласних державних адміністрацій, голові Київської міської державної адміністрації:

1.1. Переглянути Комплексні плани заходів щодо попередження завозу та поширення особливо небезпечних інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення (на випадок виявлення хворих з підозрою на особливо небезпечні інфекційні хвороби), та, у разі необхідності, внести до них корективи, у тому числі в частині організації профілактичних і протиепідемічних заходів щодо попередження завозу та поширення ХВВЕ.

1.2. Забезпечити готовність державних та комунальних закладів охорони здоров'я до надання медичної допомоги постраждалим на особливо небезпечні інфекційні хвороби, звернувши особливу увагу на наявність термоконтейнерів з холодовими елементами для транспортування клінічних зразків, необхідного запасу лікарських, дезінфекційних та антисептичних засобів, укомплектування цими засобами бригад для надання консультативної та медичної допомоги.

1.3. Забезпечити медичний персонал засобами індивідуального захисту (одноразові нестерильні рукавички, захисні водонепроникні костюми або комбінезони з манжетами одноразового використання, окуляри або щитки, респіратори з класом захисту FFP3, взуття), необхідним обладнанням для відбору зразків крові (стерильні пластикові пробірки з гвинтовими кришками, що містять етилендіамінтетраацетат - ЕДТА, шприцами, системами для забору крові, одноразовими джгутами).

1.4. Провести навчання медичного персоналу методам відбору, упаковки, зберігання та транспортування клінічних зразків, а також методам утилізації засобів індивідуального захисту та медичного інструментарію (шприци, голки, ін.) та з питань профілактики, діагностики, лікування особливо небезпечних інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення.

1.5. Забезпечити організацію забору та доставки з супроводжуючим документом (направленням) і дотриманням умов "холодового" ланцюга (+ 4° C або заморожування) відібраних зразків цільної крові від хворих на ХВВЕ або підозрілих на цю хворобу до ДЗ "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України" (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 41, тел./факс: +3 8 (044) 425 02 09; е-mail: poliolab@poliolab.kiev.ua).

1.6. Вжити заходів щодо укомплектування медичних пунктів навчальних закладів медичними кадрами, засобами та обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту) відповідно до потреби.

1.7. Підтримувати постійну готовність місць для ізоляції підозрілих / хворих на ХВВЕ у міжнародних портах (аеропортах, станціях, пунктах пропуску через державний кордон) та бригад екстреної медичної допомоги до евакуації підозрілих на ХВВЕ та осіб, які мали ризик інфікування, до визначених на такі випадки закладів охорони здоров'я.

1.8. Забезпечити ізоляцію контактних осіб з високим ризиком інфікування вірусом Ебола (відбулась шкірна або слизова експозиція біологічних рідин з організму пацієнта з підтвердженою ХВВЕ; був прямий догляд за пацієнтом з підтвердженою ХВВЕ за відсутності застосування відповідних засобів індивідуального захисту; відбулось потрапляння біологічних рідин від хворого з підтвердженою ХВВЕ на шкіру або слизові працівника лабораторії за відсутності заходів біобезпеки тощо) згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я.

2. Головним державним санітарним лікарям - начальникам Головних управлінь Держсанепідслужби України областей, міста Києва, на водному, залізничному та повітряному транспорті та директорам лабораторних центрів Держсанепідслужби України, в межах повноважень, забезпечити:

2.1. Готовність до проведення протиепідемічних заходів, передбачених Комплексними планами санітарної охорони території регіонів і рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я у разі завозу ХВВЕ на територію країни або виявлення хворих на цю хворобу.

2.2. Персонал вірусологічних лабораторій засобами індивідуального захисту (одноразові нестерильні рукавички, захисні водонепроникні костюми або комбінезони з манжетами одноразового використання, окуляри або щитки, респіратори з класом захисту FFP3, взуття), необхідним обладнанням для відбору зразків крові (стерильні пластикові пробірки з гвинтовими кришками, що містять етилендіамінтетраацетат - ЕДТА, шприцами, системами для відбору крові, одноразовими джгутами).

2.3. Навчання лікарів-епідеміологів, лікарів-вірусологів, лікарів-дезінфекціоністів з питань особливо небезпечних інфекційних хвороб вірусної етіології, у тому числі тих, що мають міжнародне значення, методам відбору, упаковки, зберігання та транспортування клінічних зразків, а також методам утилізації засобів індивідуального захисту та медичного інструментарію (шприци, голки та ін.).

2.4. Готовність вірусологічних лабораторій до діагностики особливо небезпечних вірусних інфекцій молекулярними методами при проведенні заходів із санітарної охорони території країни.

2.5. Посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду в пунктах пропуску через державний кордон:

2.5.1. Медико-санітарний огляд пасажирів, які прибувають повітряним, водним та наземним видами транспорту з країн, де зафіксовано передачу вірусу Ебола.

2.5.2. Проведення позачергових інструктажів екіпажів щодо основних симптомів ХВВЕ, алгоритм дій при виявленні хворого / підозрілого на цю хворобу.

2.5.3. Проведення широкої агітаційно-просвітницької роботи щодо заходів індивідуальної та загальної профілактики ХВВЕ серед пасажирів у пунктах пропуску через державний кордон країни.

2.5.4. Проведення спільно з медичними службами позапланових занять з працівниками контролюючих органів і служб у пунктах пропуску через державний кордон щодо діагностики, диференційної діагностики, протиепідемічних заходів, правил особистої профілактики щодо особливо небезпечних інфекційних хвороб.

2.6. Співпрацю із засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики особливо небезпечних інфекційних хвороб, у тому числі ХВВЕ, друк та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам'яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання цих захворювань.

3. Головному лікарю ДЗ "Центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України":

3.1. Керуючись наказом МОЗ України від 17.07.2014 № 503 "Про утворення Експертної групи Міністерства охорони здоров'я України з питань Міжнародних медико-санітарних правил", інформувати МОЗ України та Держсанепідслужбу України про отримання/обмін/передачу оперативної медико-санітарної інформації з ВООЗ щодо хвороб, що мають або можуть мати міжнародне значення.

3.2. Для підтвердження діагнозу ХВВЕ за результатами лабораторних досліджень забезпечити відправку клінічних зразків до референс-лабораторії ВООЗ з питань діагностики вірусних геморагічних гарячок (за домовленістю).

4. Директору ДУ "Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І. Мечникова МОЗ України", м. Одеса, забезпечити:

4.1. Науковий супровід щодо удосконалення заходів із санітарної охорони території України в рамках дії Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП 2005), враховуючи рекомендації ВООЗ та CDC.

4.2. Щомісячну підготовку огляду та прогнозу хвороб, які мають міжнародне значення.

4.3. Проведення навчання лікарів-вірусологів з питань лабораторної діагностики особливо небезпечних вірусних інфекцій.

5. Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству інфраструктури України, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Головним державним санітарним лікарям Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного управління справами, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Державної пенітенціарної служби України забезпечити:

5.1. У разі виявлення хворих на ХВВЕ - своєчасну організацію профілактичних та протиепідемічних заходів на підприємствах, установах та організаціях, у тому числі навчальних закладах, що знаходяться у сфері управління міністерств і відомств.

5.2. Медико-санітарне спостереження протягом інкубаційного періоду за особами, які прибули з країн, де зафіксовано передачу вірусу Ебола.

6. Головному державному санітарному лікарю Державної прикордонної служби України, Державній фіскальній службі України забезпечити у пунктах пропуску через державний кордон:

6.1. Розповсюдження інформації щодо заходів індивідуальної та загальної профілактики ХВВЕ.

6.2. Проведення позапланових занять з протиепідемічних заходів та правил особистої профілактики щодо особливо небезпечних інфекційних хвороб.

7. Юридичним та фізичним особам, що надають туристичні послуги:

7.1. Здійснювати обов'язкове інформування подорожуючих щодо епідемічної ситуації в країні перебування, можливого ризику інфікування збудниками особливо небезпечних хвороб, заходів особистої гігієни та профілактики.

7.2. Забезпечити навчання працівників з питань особистої гігієни та профілактики інфекційних хвороб.

8. Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.

Перший заступник
Головного державного
санітарного лікаря України





О.П. Кравчук

{Текст взято з сайту Держсанепідслужби України http://www.dsesu.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: