open
Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Нечинна

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

01.06.2012  № 12

Про санітарно-гігієнічні та протиепідемічні (профілактичні) заходи під час проведення чемпіонату Європи з футболу Євро 2012

З метою недопущення виникнення та розповсюдження масових інфекційних та неінфекційних (отруєнь) захворювань серед населення приймаючих міст, керуючись законами України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" та "Про безпечність та якість харчових продуктів" ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування Донецької, Львівської, Харківської областей та м. Києва:

1.1. Під час організації наметових таборів (кемпінгів) для тимчасового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату врахувати відповідні положення Державних санітарних норм та правил влаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок, затверджених наказом МОЗ України від 07.02.2012 № 89 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23.02.2012 за № 284/20597.

1.2. Створити міжвідомчі комісії за участю заступників керівників обласних та міських контролюючих органів, в т. ч. органів Держсанепідслужби України для прийняття оперативних рішень та узгодження документації, необхідних для забезпечення належного функціонування наметових таборів (кемпінгів) для тимчасового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату.

1.3. Забезпечити організацію благоустрою та утримання місць масового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом МОЗ України від 17.03.2011 № 145 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.04.2011 за № 457/19195.

1.4. Забезпечити організацію водопостачання в місцях масового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", затверджених наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 01.07.2010 за № 452/17747.

1.5. Створити в місцях масового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) умови для організації харчування та дотримання правил особистої гігієни, встановивши санітарно-технічні прилади (умивальники, душові кабіни, вбиральні).

1.6. Забезпечити організацію систематичного проведення в місцях масового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) дезінфекційних заходів (дезінфекція, дезінсекція, дератизація).

1.7. Забезпечити в межах компетенції дотримання суб'єктами господарської діяльності вимог санітарного законодавства під час виробництва, зберігання і продажу продовольчих товарів, забезпечення населення питною водою та надання населенню побутових послуг під час проведення масових заходів чемпіонату за участю великої кількості людей.

2. Суб'єктам господарської діяльності, незалежно від форми власності та підпорядкування, задіяним в організації харчування та побутового обслуговування учасників та гостей чемпіонату в місцях їх масового перебування та проживання (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) забезпечити:

2.1. Проходження профілактичних медичних оглядів працівниками підприємств, установ та організацій, професійна чи інша діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь (декретована група населення), відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 року № 559 "Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок" та наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280 "Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.08.2011 за № 639/6927.

2.2. Подання до органів Держсанепідслужби України відповідних адміністративних територій списків осіб, зазначених у п. 2.1 цієї постанови та результатів пройдених ними профілактичних медичних оглядів.

2.3. Негайно інформувати органи Держсанепідслужби України відповідних адміністративних територій про надзвичайні події і ситуації, що становлять загрозу здоров'ю населення, санітарному та епідемічному благополуччю.

3. Керівникам органів управління охороною здоров'я місцевих державних адміністрацій спільно з керівниками органів Держсанепідслужби України в Донецькій, Львівській, Харківській областях та м. Києві:

3.1. Організувати проходження профілактичних медичних оглядів працівниками, зазначеними в п. 2.1 цієї постанови.

3.2. Забезпечити реалізацію заходів, спрямованих на дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в інфекційних стаціонарах та відділеннях, передбачених для госпіталізації хворих з підозрою на інфекційні та неінфекційні (отруєння) захворювання.

4. Головним державним санітарним лікарям Донецької, Львівської, Харківської областей та м. Києва:

4.1. Довести цю постанову до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також суб'єктів господарювання, зазначених у п. 2 цієї постанови для керівництва в роботі та забезпечення виконання в межах компетенції.

4.2. В ході здійснення поточного державного санітарно-епідеміологічного нагляду в місцях масового перебування та проживання учасників та гостей чемпіонату (стадіони, площі, вокзали, кемпінги, пляжі, рекреаційні зони тощо) в період з 08.06.2012 по 02.07.2012 забезпечити відбір зразків та проведення лабораторних досліджень проб питної води, продуктів харчування та води поверхневих водойм за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками - один раз на тиждень.

4.4. Про виконання цієї постанови щоп'ятниці до 1000 інформувати Держсанепідслужбу України письмово та електронною поштою opkravchuk@ukr. net.

5. Відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України довести цю постанову до відома головних державних санітарних лікарів Донецької, Львівської, Харківської областей та м. Києва для забезпечення виконання в частині, що їх стосується, а також забезпечити її розміщення на офіційному веб-сайті Держсанепідслужби України.

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, першого заступника головного державного санітарного лікаря України Кравчука О.П.

7. Ця постанова діє до 2 липня 2012 року.


А.М. Пономаренко

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: