open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
Чинна

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

17.04.2013  № 11

Про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році

З метою створення умов, що відповідають вимогам санітарних норм під час підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році, безпечних умов для перебування дітей, здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я дітей, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої кампанії, керуючись статтями 20, 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та підпунктами 4 і 31 пункту 4 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 400, ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:

1.1. Заслухати керівників установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку, щодо готовності до літньої оздоровчої кампанії, акцентуючи увагу на стані водопровідних та каналізаційних систем, організації харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів щодо ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

1.2. Організувати проведення комплексних перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за участю всіх зацікавлених представників та визначити готовність до роботи закладів в оздоровчу кампанію.

1.3. Забезпечити в пріоритетному порядку відпочинок, оздоровлення, а також проїзд до місця відпочинку та у зворотному напрямку дітей, які потребують особливої турботи з боку держави (дітей-сиріт, із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів тощо).

2. Адміністраціям установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку для дітей, а також керівникам закладів оздоровлення та відпочинку:

2.1. Провести необхідну підготовку закладів оздоровлення та відпочинку до прийому дітей, забезпечивши дотримання санітарних норм і правил, звернувши при цьому особливу увагу на стан водопровідних та каналізаційних систем, організацію харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

2.2. Забезпечити безперебійне постачання якісних та безпечних харчових продуктів та продовольчої сировини до закладів оздоровлення/відпочинку для дітей.

2.3. Забезпечити належне харчування дітей відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах" та спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 року № 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах".

2.4. Вжити дієвих заходів щодо підготовки та підбору кваліфікованого персоналу харчоблоків із досвідом роботи в закладах оздоровлення та відпочинку.

2.5. Укомплектувати штати закладів кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками і не допускати до роботи працівників, які не пройшли обов'язкових медичних оглядів.

2.6. Вжити заходів щодо профілактики виникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами, а також дитячого травматизму.

3. Міністерству інфраструктури України рекомендувати:

3.1. Організувати формування спеціалізованих пасажирських потягів та вагонів, що здійснюють перевезення організованих дитячих груп до місць оздоровлення та відпочинку, звертаючи особливу увагу на забезпечення вагонів якісною питною водою, роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря, охолоджувачів питної води, наявність дезінфекційних засобів.

3.2. Продовжити практику продажу квитків на пасажирські потяги чи автобуси для організованих дитячих груп лише за наявності офіційного підтвердження організаторами поїздки медичного супроводу цих груп.

3.3. При оформленні проїзних документів для проїзду організованих дитячих колективів інформувати відповідні служби залізниць України та територіальні органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України на залізничному транспорті, зокрема, залізниці формування та залізниці висадки поїздів (причіпних вагонів) щодо організації безпечних умов посадки, проїзду та висадки пасажирів.

4. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

4.1. Забезпечити:

4.1.1. Дієвий контроль за проведенням літньої оздоровчої кампанії, організацією належного медичного обслуговування, повноцінного збалансованого харчування, дотриманням режиму дня, фізичного виховання і загартовування дітей, насамперед в закладах оздоровлення, створенням повноцінних умов для відпочинку й оздоровлення дітей, які перебувають в особливо складних соціальних умовах.

4.1.2. Підбір кваліфікованого медичного персоналу, що має досвід роботи з дітьми в закладах оздоровлення та відпочинку. Проводити інструктажі медичних працівників, які супроводжують дитячі організовані колективи, і батьків від'їжджаючих дітей щодо організації харчування і питного режиму дітей під час їх перевезення.

4.1.3. Своєчасне і якісне проведення медичних оглядів медпрацівників, яких направляють на роботу в оздоровчі заклади.

4.1.4. Виділення фахівців для медичного супроводу дитячих організованих груп під час оздоровчих кампаній.

4.2 Закріпити за територіальними лікувально-профілактичними закладами дитячі заклади оздоровлення та відпочинку дітей для надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригад швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

4.3. Зобов'язати медичних працівників закладів оздоровлення та відпочинку:

4.3.1. Здійснювати дієвий контроль за роботою харчоблоків, організацією харчування, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, фізичним вихованням і загартовуванням дітей, дотриманням фізіологічних норм навантаження при проведенні спортивних змагань і трудової діяльності у закладах оздоровлення для дітей.

4.3.2 Проводити роботу щодо гігієнічного виховання дітей, популяризації здорового способу життя, профілактики алкоголізму, наркоманії і тютюнопаління.

5. Начальнику Головного управління Держсанепідслужби Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь Держсанепідслужби областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, керівникам відокремлених структурних підрозділів Держсанепідслужби України із залученням відповідних лабораторних центрів:

5.1. Забезпечити в порядку здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) державний санітарно-епідеміологічний нагляд за своєчасним виконанням вимог санітарного законодавства під час підготовки та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку.

5.2. Провести необхідний комплекс лабораторно-інструментальних досліджень факторів середовища життєдіяльності у закладах оздоровлення та відпочинку.

5.3. Вживати аргументованих до ситуації адміністративно-запобіжних заходів для припинення порушень вимог санітарного законодавства щодо умов перебування, виховання та навчання дітей.

5.4. Проводити санітарно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо заходів, які необхідно здійснювати для запобігання виникненню інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

5.5. Інформацію про проведену роботу та вжиті адміністративно-запобіжні заходи подавати до Державного закладу "Центральна санітарно-епідеміологічна станція" Міністерства охорони здоров'я України до 24 числа поточного місяця, починаючи з 15 травня 2013 року.

6. Державному закладу "Центральна санітарно-епідеміологічна станція" Міністерства охорони здоров'я України розробити схеми подання інформацій, узагальнити і проаналізувати отримані інформації та подавати їх до Державної санітарно-епідеміологічної служби України до 29 числа поточного місяця, починаючи з 20 травня 2013 року.

7. Контроль за виконанням постанови покласти на першого заступника головного державного санітарного лікаря України Кравчука О.П.


А.М. Пономаренко

{Текст взято з сайту Держсанепідслужби України http://www.dsesu.gov.ua}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: