open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст
Чинна

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

13.01.2016  № 11

Про підготовку проектів прес-релізів щодо актів Кабінету Міністрів України

На виконання доручення Прем'єр-міністра України А. Яценюка (витяг з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 142, п. 6.2) щодо інформування громадськості про рішення Уряду, з метою належної і своєчасної підготовки прес-релізів щодо актів Кабінету Міністрів України НАКАЗУЮ:

1. Керівникам структурних підрозділів до пакету документів щодо проектів актів Уряду, розроблених Міністерством освіти і науки України, що направляються Секретаріату Кабінету Міністрів України, додавати проект прес-релізу, погоджений з начальником Управління зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) та підготовлений за встановленою формою, що додається.

2. Відділу зв'язків із засобами масової інформації Управління зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) на підставі поданих структурними підрозділами документів готувати проекти прес-релізів за встановленою Секретаріатом Кабінету Міністрів України формою.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Совсун І.Р.

Міністр

С.М. Квіт


Додаток
до наказу Міністерства
освіти і науки України
13.01.2016 № 11

РЕКОМЕНДАЦІЇ
з підготовки прес-релізу щодо акта Кабінету Міністрів України

Структура прес-релізу

1. Заголовок. Формулюється коротко і висловлює позицію, що прийняття цього акта є позитивним кроком.

Необхідно дати відповідь на питання "Як прийнятий акт змінить на краще життя громадянина або країни загалом?". Наприклад: Уряд спростив механізм фінансування всіх закладів охорони здоров'я, щоб покращити надання медичних послуг для громадян.

В разі можливості, чітко вказати бенефіціара - хто саме отримає вигоду. Наприклад: Викладачі ПТУ отримали можливість самостійно готувати навчальні плани, відповідно до профілю навчального закладу - Уряд прийняв відповідну постанову.

2. Лід. У першому абзаці (ліді) більш розгорнуто пояснюється, хто і чому отримає вигоду від прийнятого акта, чому його прийняття необхідно, чому воно є позитивним кроком. Вказується дата прийняття акта. Пам'ятайте, що головна мета ліду - зацікавити читача, тому не варто обтяжувати його назвою документа. Дайте прив'язку до реформи, яку підтримує акт.

Наприклад: Зроблено ще один крок на шляху децентралізації: відтепер місцеві ради матимуть можливість самостійно визначати структуру та чисельність своїх виконавчих органів. У середу, 26 листопада, Уряд ухвалив відповідну постанову.

3. Перший абзац. Зазначається назва документа.

4. Основний текст. Короткий зміст урядового акта: новизна, проблема, перелік критеріїв, відмінності порівняно з чинним документом. Акцент не на інститутах, а на громадянах або групах громадян (позитивні зміни відчує не галузь, а представники галузі, не держоргани, а працівники державної сфери).

Позитивний ефект від його прийняття. Зазначається, які наслідки очікуються від прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України.

В тексті може бути наведено статистичні дані, зазначено інші важливі аспекти ухвалення відповідного урядового документа.

Основний текст має бути самодостатнім, тому що акт Кабінету Міністрів України буде публікуватися на сайті разом із цією частиною релізу. Тому вона не має починатися словами, пов'язаними із лідом чи першим абзацом, як-то: "Зокрема", "Наприклад".

5. Довідкова інформація. Не обов'язково. Додається за потреби роз'яснення якихось специфічних термінів, понять, історії питання тощо.

Заст. начальника
управління зв'язків
з громадськістю
та забезпечення діяльності
Міністра
(патронатна служба)І.К. Конопацька

{Текст взято з сайту Міністерства освіти і науки http://www.old.mon.gov.ua}

 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • Зміст
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: