open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

05.02.2013  № 3

Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення України та мінімізації їх наслідків, відповідно до ст. 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та пункту 4.31 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400, ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям:

1.1. Вжити невідкладних заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення протягом паводкового періоду, приділивши особливу увагу об'єктам підвищеного епідемічного ризику (водопроводи централізованого господарсько-питного та джерела децентралізованого водопостачання населення, дитячі заклади, місця відпочинку та оздоровлення населення, підприємства харчової промисловості, ресторанного господарства, торгівлі, об'єкти поводження з побутовими та промисловими відходами тощо).

1.2. Провести позачергові апаратні наради, на яких розглянути питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на потерпілих від паводка територіях, зокрема щодо безперебійного тепло- та енергопостачання, водопостачання та водовідведення, створення безпечних і здорових умов проживання, праці та відпочинку, виховання та навчання, а також визначити обсяг необхідних запобіжних заходів щодо недопущення виникнення епідемічних ускладнень серед населення, в тому числі профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь.

1.3. Взяти під особистий контроль роботу керівників служб, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення відповідних територій.

1.4. Забезпечити належну комунікацію з засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики інфекційних хвороб та поширення серед населення інформаційних матеріалів, пам'яток про епідемічну ситуацію та заходи щодо запобігання захворюванню на інфекційні хвороби.

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Перевірити готовність лікувально-профілактичних закладів до можливого підйому рівня захворювання людей на інфекційні хвороби, особливу увагу звернути на підготовку госпітальних баз.

2.2. Передбачити можливість виділення приміщень та перепрофілювання відділень госпітальної бази для цільової госпіталізації інфекційних хворих та ізоляції контактних.

2.3. Організувати систематичне навчання медичного персоналу, у тому числі додатково залучуваного, з питань профілактики, діагностики і лікування інфекційних хвороб, характерних для повеневого періоду.

2.4. Забезпечити незнижуваний запас лікарських засобів, засобів індивідуального захисту в лікувально-профілактичних закладах і аптечній мережі.

2.5. Забезпечити здійснення санітарно-освітньої роботи серед населення про заходи профілактики інфекційних хвороб, щодо необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.

3. Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті:

3.1. Створити штаби для моніторингу санітарної та епідемічної ситуації та прийняття управлінських рішень, спільно з лабораторними центрами Держсанепідслужби створити оперативні мобільні бригади з досвідчених лікарів, лаборантів, дезінфекціоністів для організації та здійснення контролю за проведенням протиепідемічних заходів на підтоплених територіях і в місцях розміщення евакуйованого з них населення, відбору та аналізу проб питної води, харчових продуктів, проведення дезінфекційних заходів. Звернути особливу увагу на створення умов для дотримання правил особистої гігієни в місцях розміщення евакуйованого населення.

3.2. Посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за об'єктами підвищеного епідемічного ризику в місцях підтоплення та розміщення евакуйованого з них населення (водопроводи централізованого господарсько-питного та джерела децентралізованого водопостачання населення, дитячі заклади, місця відпочинку та оздоровлення населення, підприємства харчової промисловості, ресторанного господарства, торгівлі, об'єкти поводження з побутовими та промисловими відходами тощо).

3.3. Проводити моніторинг інфекційної захворюваності населення в розрізі адміністративних територій з розробкою адекватних до ситуації санітарно-протиепідемічних заходів.

3.4. Забезпечити участь фахівців державної санітарно-епідеміологічної служби у ліквідації наслідків повені з наданням місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям конкретних пропозицій щодо попередження епідемічних ускладнень серед населення, створення відповідних умов для його життєзабезпечення.

3.5. Посилити через засоби масової інформації санітарно-освітню та роз'яснювальну роботу серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб, харчових отруєнь, необхідності дотримання правил особистої гігієни в надзвичайних умовах перебування.

3.6. Забезпечити надання щотижневої, у разі ускладнення епідемічної ситуації щоденної (після додаткового інформування), інформації про хід виконання цієї постанови до Державного закладу "Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" в електронному вигляді.

4. Головному лікарю Державного закладу "Центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" розробити схему надання інформації, забезпечити її узагальнення, аналіз та подання щоп'ятниці до Державної санітарно-епідеміологічної служби України, а у разі ускладнення епідемічної ситуації (після додаткового інформування) - щоденно.

5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову головного державного санітарного лікаря України від 06.03.2012 № 5 "Про попередження епідемічних ускладнень внаслідок надзвичайних ситуацій, викликаних повенями".

6. Департаменту організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України довести цю постанову до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій і головних державних санітарних лікарів у встановленому порядку.

7. Контроль за виконанням постанови покладаю на першого заступника Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Кравчука О.П.


А.М. Пономаренко

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: