open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Це рішення містить правові висновки Справа № 810/805/18
Це рішення містить правові висновки

Правова позиція

Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

згідно з Постановою

від 18 лютого 2021 року

у справі № 810/805/18

Адміністративна юрисдикція

Щодо неналежного обліку розрахункових операцій під час надання сільськогосподарським виробником побутових послуг на території села

ФАБУЛА СПРАВИ

Приватно-орендна агрофірма «Україна» звернулась до окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС, в якому просила визнати протиправними та скасувати: податкове повідомлення-рішення, яким до позивача застосовані фінансові санкції у розмірі 232539 грн 60 коп. за порушення вимог пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні; податкове повідомлення-рішення, яким за порушення п.п. 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафну санкцію в розмірі 1 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду позов задоволено.

Суд апеляційної інстанції постановою рішення суду скасував. Адміністративний позов задовольнив частково. Визнав протиправним та скасував податкове повідомлення-рішення в частині застосування до приватно-орендної агрофірми «Україна» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 100000 (сто тисяч) грн. В іншій частині в задоволені позову відмовив.

ОЦІНКА СУДУ

Згідно з пунктом 1 статті 3 Закону №265/95-ВР (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до статті 10 Закону №265/95-ВР (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики і Державної податкової адміністрації України. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23.08.2000 №1336 затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, згідно із пунктом 11 передбачено надання побутових послуг на території села.

ВИСНОВКИ: позивач є сільськогосподарським виробником і у перевіряємий період надавав послуги у селі. Тобто, позивачем були надані побутові послуги на території села і отримані за ці послуги готівкові кошти були оприбутковані у цей же день підприємством у Касовій книзі. Таким чином, позивач наділений був правом не використовувати РРО під час надання таких послуг.

Разом з тим, позивач, не маючи зареєстрованого РРО, що підтверджено актом перевірки, в порушення статті 10 Закону №265/95-ВР не використовував розрахункову книжку та книгу обліку розрахункових операцій під час отримання коштів, тобто не здійснював їх належний облік.

КЛЮЧОВІ СЛОВА: підстави незастосування РРО, порядок обліку розрахункових операцій, порядок проведення розрахунків

Повний текст рішення
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: