open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem
Це рішення містить правові висновки, від яких відступлено Великою Палатою Верховного Суду

 

Правова позиція

Верховного Суду України

згідно з Постановою

від 20 січня 2016 року

у справі № 6-2001цс15

Цивільна юрисдикція

 

Щодо можливості стягнення з неплатоспроможного банку заборгованості за договором банківського вкладу

 

ФАБУЛА СПРАВИ

ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 звернулися до суду з позовами до Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (далі ПАТ «Дельта Банк») про стягнення коштів за договором банківського вкладу.

Рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду, позови ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 задоволено.

ОЦІНКА СУДУ

Згідно з пунктом 16 статті 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» тимчасова адміністрація - це процедура виведення банку з ринку, що запроваджується Фондом стосовно неплатоспроможного банку в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до пункту 6 статті 2 цього Закону ліквідація банку - це процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства. Отже, у спорах, пов'язаних з виконанням банком, у якому введена тимчасова адміністрація та/або запроваджена процедура ліквідації, своїх зобов'язань перед його кредиторами, норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є спеціальними, і цей Закон є пріоритетним відносно інших законодавчих актів України у таких правовідносинах. Статтею 36 вказаного Закону врегульовано наслідки запровадження тимчасової адміністрації. Зокрема, згідно з підпунктами 1, 2 частини п'ятої статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» під час тимчасової адміністрації не здійснюється задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку, примусове стягнення коштів та майна банку, звернення стягнення на майно банку, накладення арешту на кошти та майно банку. Відповідно до частини другої статті 46 цього Закону з дня призначення уповноваженої особи Фонду банківська діяльність завершує.

ВИСНОВКИ: на момент ухвалення рішення судом першої інстанції у банку вже було введено тимчасову адміністрацію, що унеможливило стягнення коштів у будь-який інший спосіб, ніж це передбачено Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

КЛЮЧОВІ СЛОВА: правовідносини з банками, захист прав вкладника, способи захисту цивільних прав, стягнення боргу, припинення банку, процедура ліквідації банку

Повний текст рішення
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: