СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
13 вересня 2021 року Справа № 922/2017/17
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Барбашова С.В., суддя Істоміна О.А. , суддя Стойка О.В.
розглянувши клопотання Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» (вх. № 10550 від 10.09.2021) про участь представника - адвоката Рабіновича М.П. у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у провадженні за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика морозива «Хладопром», м. Харків (вх. № 2629 Х/3) на додаткову ухвалу Господарського суду Харківської області від 27.01.2021 у справі № 922/2017/17, постановлену за результатами розгляду заяви Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» про розподіл судових витрат та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика морозива «Хладопром» понесених судових витрат (вх.№ 986 від 18.01.2021)
за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика морозива «Хладопром», м. Харків
до Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат», м. Львів
про заборону використання знака для товарів і послуг та визнання дій незаконними
та за зустрічним позовом Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат», м. Львів
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика морозива «Хладопром», м. Харків
2) Товариства з обмеженою відповідальністю «Хладопром», м. Харків
про визнання права попереднього користувача
ВСТАНОВИЛА:
У провадженні Східного апеляційного господарського суду перебуває справа № 922/2017/17 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика морозива «Хладопром», м. Харків на додаткову ухвалу Господарського суду Харківської області від 27.01.2021 у справі № 922/2017/17, розгляд якої призначено на 21.09.2021 о 12:30 год.
10.09.2021 від уповноваженого представника Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» надійшло клопотання про його участь у судовому засіданні у справі №922/2017/17, призначеному на 21.09.2021 о 12:30 год., у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення, розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua («EаsyCon»).
Судом розглянуто вказану заяву, за наслідком чого колегія суддів апеляційної інстанції зазначає таке.
Право на судовий захист, встановлене статтею 55 Конституції України, не може обмежуватись навіть за умови оголошення карантину.
У тому числі не може бути обмежено право, встановлене частиною шостою статті 4 Господарського процесуального кодексу України, а саме: на участь особи у розгляді своєї справи у визначеному законом порядку.
Відповідно до частин першої - четвертої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) у новій редакції.
Пунктом 2 розділу II Порядку № 196 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (далі - Система) є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення (за посиланням на офіційному вебпорталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу III Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
У розділах ІІІ, ІV вказаного Порядку встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено етапи проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Суд може постановити ухвалу про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).
Враховуючи, що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та ГПК України та з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й забезпечення своєчасного розгляду господарської справи в розумні строки, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» - адвоката Рабіновича М.П. про проведення судового засідання дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів і провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням наявних технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon».
Керуючись ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Східного апеляційного господарського суду
УХВАЛИЛА:
1.Задовольнити клопотання Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» (вх. № 10550 від 10.09.2021) про участь представника - адвоката Рабіновича М.П. у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів при розгляді справи № 922/2017/17, розгляд якої відбудеться "21" вересня 2021 р. о 12:30 год., в приміщенні Східного апеляційного господарського суду в залі судового засідання №118.
2.Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).
3.Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представникові Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» - адвокату Рабіновичу М.П. необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4.Забезпечити участь представника Приватного акціонерного товариства «Львівський холодокомбінат» - адвоката Рабіновича М.П. у судовому засіданні у справі № 922/2017/17, призначеному на "21" вересня 2021 р. об 12:30 год., у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 року №169.
5.Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі у судовому засіданні.
6.Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
7.Роз`яснити, що Інструкція щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за веб-посиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
8.Участь у судовому засіданні для учасників справи не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає касаційному оскарженню.
Головуючий суддя С.В. Барбашова
Суддя О.А. Істоміна
Суддя О.В. Стойка