Справа № 296/2335/16-ц
6/296/80/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" лютого 2021 р.м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Анциборенко Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Гонгало Я.О.,
розглянувши матеріали заяви Корольовського відділу державної виконавчої служби у м.Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про заміну сторони виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В :
14.12.2020 заступник начальника Корольовського відділу державної виконавчої служби у м.Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернувся до Корольовського районного суду міста Житомира із заявою про заміну сторони виконавчого провадження та просить замінити сторону - боржника у виконавчому провадженні по справі №296/2335/16-ц за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій, Житомирського державного технологічного університету про стягнення заборгованості по заробітній платі та середньомісячної заробітної плати з Державного підприємства Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій, який вибув, на його правонаступника - Державний університет Житомирська політехніка.
В обґрунтування заяви зазначає, що у Корольовському відділі державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) на примусовому виконанні перебуває зведене виконавче провадження №50894355 про стягнення з Державного підприємства Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій на користь фізичних та юридичних осіб заборгованості на загальну суму 656820 грн. 57 коп. До складу зведеного виконавчого провадження входить виконавче провадження №56380225 з виконання виконавчого листа Корольовського районного суду м.Житомира №296/2335/16-ц, виданого 11.05.2018 року про стягнення з Державного підприємства Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій на користь ОСОБА_1 заборгованості по заробітній платі у розмірі 3042, 29 грн., середній заробіток за час затримки розрахунку по заробітній платі з 10.01.2015 року по 07.09.2016 у розмірі 24893, 02 грн..
13.05.2018 року державним виконавцем в порядку ст.ст.3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України Про виконавче провадження було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, копії якої направлено на адреси сторін виконавчого провадження, та якою повідомлено боржника про початок примусового виконання судового рішення.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2015 року №933 припинено Житомирський ЦНТІ шляхом реорганізації, а саме приєднано до Житомирського державного технологічного університету (Державний університет Житомирська політехніка) для подальшого утворення на його базі структурного підрозділу-бізнес-інноваційного центру Житомирського державного технологічного університету. Відповідно до пункту 3 вказаного наказу Житомирський державний технологічний університет (Державний університет Житомирська політехніка) є правонаступником всього майна, всіх прав та обов`язків ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб державне підприємство Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій з реєстру не виключено, перебуває у стані припинення.
ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій не має достатньої інституційної та операційної незалежності від держави. Саме держава прийняла рішення про приєднання ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій до Житомирського державного технологічного університету (Державний університет Житомирська політехніка) та його не реалізовувала протягом значного періоду часу. Рішення суду про стягнення коштів з ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій на користь держави не виконується більше двох років.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №397 від 26.03.2019 року перейменовано Житомирський державний технологічний університет у Державний університет Житомирська політехніка.
Таким чином, Державний університет Житомирська політехніка (Житомирський державний технологічний університет) є правонаступником всього майна, всіх прав та обов`язків ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій.
22.12.2020 ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира призначено заяву про заміну сторони (боржника) у виконавчому провадженні до розгляду (а.с.40).
У судове засідання представник Корольовського відділу державної виконавчої служби у м.Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) не з`явився, просить розглянути заяву у його відсутності (а.с.46).
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причин неявки суду невідомі (а.с.42-43).
Представник ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду невідомі (а.с.44,45).
Представник державного університету Житомирська політехніка (Житомирський державний технологічний університет) у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду невідомі (а.с.41).
Згідно ч.6 ст.128 ЦПК України судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур`єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.
Відповідно до ч.7 ст.128ЦПК України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається:
1) юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
2) фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
Згідно п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відповідно до ч.3 ст.442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Встановлено, що у Корольовському відділі державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) на примусовому виконанні перебуває зведене виконавче провадження №50894355 про стягнення з Державного підприємства Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій на користь фізичних та юридичних осіб заборгованості на загальну суму 656820 грн. 57 коп. До складу зведеного виконавчого провадження входить виконавче провадження №56380225 з виконання виконавчого листа Корольовського районного суду м.Житомира №296/2335/16-ц, виданого 11.05.2018 року про стягнення з Державного підприємства Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій на користь ОСОБА_1 заборгованості по заробітній платі у розмірі 3042, 29 грн., середній заробіток за час затримки розрахунку по заробітній платі з 10.01.2015 року по 07.09.2016 у розмірі 24 893, 02 грн. (а.с.10).
13.05.2018 року державним виконавцем в порядку ст.ст.3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України Про виконавче провадження було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження (а.с.11).
Наказом Міністерства освіти і науки України від 15.09.2015 року №933 припинено Житомирський ЦНТІ шляхом реорганізації, а саме приєднано до Житомирського державного технологічного університету (Державний університет Житомирська політехніка) для подальшого утворення на його базі структурного підрозділу-бізнес-інноваційного центру Житомирського державного технологічного університету. Відповідно до пункту 3 вказаного наказу Житомирський державний технологічний університет (Державний університет Житомирська політехніка) є правонаступником всього майна, всіх прав та обов`язків ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій (а.с.26-28).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб державне підприємство Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій з реєстру не виключено, перебуває у стані припинення (а.с.30).
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №397 від 26.03.2019 року перейменовано Житомирський державний технологічний університет у Державний університет Житомирська політехніка (а.с.35).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно положень Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником.
Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч.ч.1, 5 ст.104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно ч.ч.2, 3 ст.107 ЦК України після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами. Передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановленихзаконом.
При цьому, ст.ст.104, 107 ЦК України не визначається момент переходу прав та обов`язків від юридичної особи, яка припиняється шляхом приєднання. При реорганізації шляхом приєднання немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов`язків. Внаслідок приєднання правонаступником є лише одна особа і будь-який розподіл прав та обов`язків при такому виді реорганізації неможливий.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду № 61-16634сво19 від 14.09.2020 року.
З урахуванням того, що згідно пункту 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 15.09.2015 року № 933 Житомирський державний технологічний університет є правонаступником всього майна, всіх прав та обов`язків ДП Житомирський державнийцентр науково технічноїінформації таінновацій та не пов`язується з державною реєстрацією припинення ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій датою виникнення універсального правонаступництва Житомирського державного технологічного університету щодо ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій, який припиняється шляхом приєднання, слід вважати дату видання наказу № 933 15.09.2015 року, з якої він є правонаступником ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій (постанова Верховного Суду від 23.09.2020 у справі №296/2287/16-ц).
За таких обставин ДУ Житомирська політехніка є правонаступником всього майна, всіх прав та обов`язків ДП Житомирський державний центр науково технічної інформації та інновацій.
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення заяви.
Керуючись ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст.258 - 261, 442 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити сторону боржника у виконавчому провадженні №56380225 з ДП "Житомирський державний центр науково-технічної інформації та інновацій" (вул. В.Бердичівська, 31, м. Житомир, код ЄДРПОУ 02736484), який вибув, на його правонаступника Державний університет "Житомирська політехніка" (Житомирський державний технологічний університет) (вул.Чудніська, буд. 103, м.Житомир, код ЄДРПОУ 05407870).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Н.М. Анциборенко