open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 199/5747/20

Провадження № 2/761/9109/2020

У Х В А Л А

12 листопада 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Саадулаєв А.І., розглянувши питання про відкриття провадження по справі

позивач: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ),

відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд» (код ЄДРПОУ: 42642578, місце проживання: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 14, оф. 301),

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору-1: Приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович (місцезнаходження: 10014, Житомирська область, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, буд. 35),

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору-2: Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Клітченко Оксана Анатоліївна (місцезнаходження: 02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 4-А, оф. 35-А),

предмет позову: про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,

встановив:

До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла вказана позовна заява, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09 листопада 2020 року передана на розгляд судді Саадулаєва А.І.

Предметом спору є визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчого напису № 4222 від 03 липня 2020 року, вчиненого Приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Горай Олегом Станіславовичем.

Положеннями ч. 1 ст. 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За загальним правилом, визначеним ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до ч. 12 ст. 28 ЦПК України позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.

Як вбачається з позовної заяви позивач вказує адресу відповідача - 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 14, офіс 301.

Разом із тим, згідно з рішенням Київської міської ради від 27 квітня 2001 року № 280/1257 «Про межі нових адміністративних районів м. Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно-територіальної реформи», будинок № 14 по вул. Саксаганського в місті Києві належить до території Печерського району міста Києва.

Вказана в позовній заяві адреса відповідача також підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до якої, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд» є: 01033, м. Київ, ВУЛИЦЯ САКСАГАНСЬКОГО, будинок 14, офіс 301, що не відноситься до Шевченківського району м. Києва.

Стаття 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» визначає, що державна реєстрація здійснюється за заявниць ким принципом.

Повноваження державного реєстратора встановлюються статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». При проведенні державної реєстрації державний реєстратор не наділений повноваженнями для перевірки адреси місцезнаходження юридичної особи.

Згідно статті 29 Закону про реєстрацію, суб`єкт державної реєстрації, який провів реєстраційну дію, протягом трьох робочих днів з дня її проведення надсилає документи, подані для проведення реєстрації, відповідному суб`єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи. Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи.

Відповідно до листа Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації від 14 серпня 2020 року №109/05/39-5522, зважаючи вказані приписи Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», реєстраційна справа ТОВ «Фінансова компанія «Аланд» (код ЄДРПОУ 42642578) зберігається у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Додатково вказаним листом повідомлено про те, що відповідно до меж адміністративних районів міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради №280/1257 від 27.04.2001 року «Про межі нових адміністративних районів міста Києва та організаційні заходи по проведенню адміністративно - територіальної реформи» адреса вулиця Саксаганського, будинок 14 належить до меж Печерського району міста Києва.

Крім цього, відповідно до схеми меж Шевченківського адміністративного району м. Києва, наданої додатком до листа Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) від 06 серпня 2020 року №055-8658, відповідно до якої будинок №14 по вулиці Саксаганського у м. Києві не відноситься до Шевченківського району м. Києва.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки відповідач знаходиться у Печерському районі м. Києва, а даних про те, що місцем виконання виконавчого напису нотаріуса є Шевченківський район в місті Києві матеріали позовної заяви не містять, тому суддя дійшов висновку про направлення справи за позовом за підсудністю до Печерського районного суду м. Києва.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 27, 31, 259, 260 ЦПК України, суддя

постановив:

Матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд» (код ЄДРПОУ: 42642578, місце проживання: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 14, оф. 301), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович (місцезнаходження: 10014, Житомирська область, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, буд. 35), приватний виконавець виконавчого округу м. Києва Клітченко Оксана Анатоліївна (місцезнаходження: 02002, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 4-А, оф. 35-А), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - направити за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Печерського районного суду м. Києва.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення та підписання суддею.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 92867922
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку