Справа № 242/4657/20
Провадження № 2/242/1611/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2020 року суддя Селидівського міського суду Донецької області Черков В.Г., розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває позовна заява ОСОБА_1 до КП «СЄЗ» Авдіївської міської ради про визнання дій незаконними, відшкодування моральної шкоди та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 10.11.2020 р. відкрито провадження по справі.
10.11.2020 р. позивач звернувся до суду із клопотанням, в якому зазначив, що в даній ухвалі суду помилково не вирішено його клопотання про витребування доказів, яке міститься в позовній заяві.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши доводи про необхідність витребування доказів, приходжу до висновку, що зазначене клопотання подано з порушеннямст. 84, 182 ЦПК України.
Відповідно дост.84ЦПК України учасниксправи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено зокрема вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
В порушення вищезазначених норм закону позивачем клопотання про витребування доказів разом із позовною заявою не надано, не зазначено, які були вжиті позивачем заходи для отримання вищевказаних доказів самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Частиною 1ст.175ЦПК Українивстановлено,що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Так зване «клопотання» позивача міститься в прохальній частині позовної заяви, в той час, як відповідно до ст..182 ЦПК України при розглядісправи судомучасники справивикладають своївимоги,заперечення,аргументи,пояснення,міркування щодопроцесуальних питаньу заявахта клопотаннях,а такожзапереченнях протизаяв іклопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Згідно ст..183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За вказаних обставин клопотання про витребування доказів слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст.84, 182, 183 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів повернути заявнику без розгляду.
Суддя