open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/2134/20-к

Примірник № ___

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 січня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Бусик О.Л., при секретарі Дибі І.Б., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 Балакірєва М.С. про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення,-

В С Т А Н О В И В:

17.01.2020 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Бусик О.Л. надійшло клопотання сторони кримінального провадження - прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 Балакірєва М.С., про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення.

В судове засідання прокурор не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Прокурор подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходиться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб.

Судовим розглядом встановлено, що Київської місцевою прокуратурою № 6 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 42018100000000409, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що з січня 2015 року по вересень 2018 року АТ «Київгаз»

(ЄДРПОУ 03346331, м. Київ, вул. Михайла Бойчука, буд. 4-Б) створено негативний небаланс природного газу у газотранспортній системі АТ «Укртрансгаз» (ЄДРПОУ 30019801, м. Київ, Кловський узвіз, буд. 9/1) в обсязі

35 405,48 тис. куб. м на загальну суму 367 931 623,83 грн. та АТ «Київоблгаз» (ЄДРПОУ 20578072, Київська область, Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Шевченка, буд. 178, фактична адреса: м. Київ, проспект Героїв Сталінграда, буд. 20-А) з січня 2015 року по жовтень 2018 року в обсязі 237 763,370 тис. куб. м. на загальну суму 2 470 822 675,24 грн.

Крім того, встановлено, що АТ «Київгаз» та АТ «Київоблгаз» протягом 2015-2018 роки не здійснювали закупівлю природного газу для покриття власних виробничо-технологічних витрат природного газу, здійснюючи відбір таких обсягів з газотранспортної системи за відсутності підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу на відповідний розрахунковий період та без укладання відповідного договору з постачальником природного газу), що згідно пункту 5 глави 1 розділу І Кодексу газотранспортної системи є несанкціонованим відбором природного газу.

При цьому, АТ «Київгаз» та АТ «Київоблагз» не компенсовано АТ «Укртрансгаз» обсяги сформованого негативного небалансу природного газу, внаслідок здійснення зазначеного несанкціонованого відбору.

Водночас, АТ «Укртрансгаз» з метою забезпечення цілісності газотранспортної системи (врегулювання співвідношення обсягів природного газу, що фізично надійшли через точки входу і обсягів природного газу, які фізично відібрані з точки виходу) здійснено закупівлю природного газу, необхідного для покриття негативного небалансу, що призвело до втрат (збитків) вказаного державного товариства.

Зокрема, АТ «Укртрансгаз» з грудня 2015 року по вересень 2018 року здійснила закупівлю природного газу для забезпечення виробничо-технологічних потреб, власних потреб та для забезпечення балансування на загальний обсяг 9 659 332, 601 тис. куб. м. на загальну суму 83 597 261 287,24 грн. у наступних суб`єктів господарювання:

ТОВ «Газоторгова компанія» (ЄДРПОУ 39201974); ТОВ «Еру Трейдінг» (ЄДРПОУ 40371329); ТОВ «Трафігура Юкрейн» (ЄДРПОУ 40632421); АТ «НАК «Нафтогаз України» (ЄДРПОУ 20077720); ТОВ «Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ» (ЄДРПОУ 30732144).

Прокурор вказує, що у зв`язку з вищевикладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення та мають значення для досудового розслідування як докази, а саме до: документів, що містять інформацію про рух грошових коштів, які знаходяться на банківському рахунку відкритому АТ «Укртрансгаз», які відкриті та знаходяться у володінні АТ «ПУМБ» МФО 334851.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Положеннями ст.ст. 159-162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, у тому числі, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, судовим розглядом встановлено, що у відповідності до положень ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому мають обґрунтувати можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні прокурора, правове обґрунтування клопотання, яке відповідає вимогам ст.ст. 161, 162, 163 КПК України, приходжу до висновку, що документи, які вказані в клопотанні можуть мати суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку, що речі і документи, які знаходяться у володінні АТ «ПУМБ», та до яких прокурора просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 6 Балакірєва М.С. про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення - задовольнити.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Балакірєву Миколі Сергійовичу, прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Захаровій Юлії Олександрівні, прокурору Київської місцевої прокуратури

№ 6 Галайбі Олександру Олександровичу, прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Сказко Сергію Ігоровичу, прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Тамаразову Інвії Олександровичу, прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 Єрошкіну В`ячеславу Вікторовичу, тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у володінні АТ «ПУМБ» МФО 334851, а саме: документів, що містять інформацію про рух грошових коштів, які знаходились на банківському рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), відкритому АТ «Укртрансгаз»

(ЄДРПОУ 30019801) у період з 01.01.2015 року по 17.01.2020 в електронному вигляді, із зазначенням виду, суми, дати, призначення платежів, номерів кореспондентських рахунків із зазначенням контрагентів (назви юридичних або фізичних осіб, організаційної форми, коду ЄДРПОУ або ідентифікаційного коду, номеру рахунку та МФО банківської установи).

В іншій вимоги клопотання залишити без задоволення.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя О.Л. Бусик

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:

Примірник № 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/2134/20-к

Примірник № 2 - наданий прокурору Балакірєву М.С.

Слідчий суддя О.Л. Бусик

Джерело: ЄДРСР 87084450
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку