Ухвала
іменем України
20 серпня 2019 року
м. Київ
Справа № 161/13574/18
Провадження № 51-10594 км 18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглядаючи у судовому засіданні подання голови Волинського апеляційного суду про направлення матеріалів кримінального провадження № 161/13574/18 щодо ОСОБА_5 з Волинського апеляційного суду до іншого суду апеляційної інстанції,
в с т а н о в и в:
До Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання голови Волинського апеляційного судупро направлення матеріалів кримінального провадження з Волинського апеляційного суду до іншого суду апеляційної інстанції.
Подання мотивовано тим, щов результаті проведення автоматизованого розподілу судової справи визначити колегію суддів для апеляційного розгляду цього кримінального провадження виявилося неможливим.
Учасникам судового провадження було повідомлено про час та місце розгляду подання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення дати розгляду подання не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали кримінального провадження та наведені у поданні доводи, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню на таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
Згідно з вимогами ч. 13 ст. 31 КПК, у разі якщо в суді першої або апеляційної інстанції, який згідно з правилами підсудності має здійснювати кримінальне провадження, неможливо утворити склад суду, передбачений цією статтею, кримінальне провадження здійснює найбільш територіально наближений суд, в якому можливо утворити такий склад суду.
Положеннями ч. 3 ст. 34 КПК України встановлено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження, до Волинського апеляційного суду 31 липня 2019 року з Верховного Суду, відповідно до постанови колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду від 27 червня 2019 року, на новий апеляційний розгляд надійшли матеріали кримінального провадження № 161/13574/18 за апеляційними скаргами ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 5 вересня 2018 року щодо ОСОБА_5 засудженої за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України.
Наразі в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Волинського апеляційного суду фактично здійснюють правосуддя п`ять суддів: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 .
Відповідно до Засад автоматизованої системи документообігу суду у Волинському апеляційному суді, затверджених Рішенням зборів суддів Волинського апеляційного суду від 22 березня 2019 року № 7 визначено склад постійної та резервної колегій суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, до яких входять: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 .
Крім того, відповідно до Засад автоматизованої системи документообігу суду у Волинському апеляційному суді, у разі неможливості АСДС визначити склад колегії суддів для розгляду кримінального провадження (справи) з числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ через відсутність суддів постійної колегії та резервних суддів, які можуть здійснювати розгляд провадження (справи), судова справа за поданням голови Волинського апеляційного суду надсилається до Верховного Суду для визначення підсудності.
Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31 липня 2019 року, призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи у зв`язку з тим, що із п`яти суддів судової палати з розгляду кримінальних справ троє суддів ( ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ) не можуть брати участь у розгляді справи з підстав, передбачених ст. 76 КПК України.
Таким чином, виконати розподіл даного кримінального провадження не видається можливим, оскільки участь у ньому можуть брати лише двоє суддів судової палати з розгляду кримінальних справ ОСОБА_13 та ОСОБА_14 .
На підставі наведеного, колегія суддів вважає, що подання голови Волинського апеляційного суду необхідно задовольнити, а матеріали кримінального провадження № 161/13574/18 щодо ОСОБА_5 направити з Волинського апеляційного суду до Рівненського апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного.
Керуючись ст. ст. 31, 32, 34 КПК України, Суд
п о с т а н о в и в:
Подання голови Волинського апеляційного суду про направлення матеріалів кримінального провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншогозадовольнити.
Матеріали кримінального провадження № 161/13574/18 за апеляційними скаргами ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 на вирок Луцького міськрайонного суду Волинської області від 5 вересня 2018 року щодо ОСОБА_5 з Волинського апеляційного суду передати до Рівненського апеляційного суду для розгляду.
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
С у д д і:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3