Ухвала
25 липня 2019 року
м. Київ
справа № 132/185/18
провадження № 51-3675 ск 19
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу захисників ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на вирок Калинівського районного суду Вінницької області від 13 грудня 2018 року та ухвалу Вінницького апеляційного суду від 18 квітня 2019 року у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_6 , внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017020000000307,
встановив:
У касаційній скарзі захисники порушили питання про перегляд вказаних судових рішень у касаційному порядку.
Перевіривши касаційну скаргу на відповідність вимогам ст. 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК), суд касаційної інстанції дійшов висновку, що її подано без додержання приписів п. 4 ч. 2 зазначеної статті.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 438 КПК підставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є:
1) істотне порушення вимог кримінального процесуального закону (ст. 412 КПК);
2) неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність (ст. 413 КПК);
3) невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого (ст. 414 КПК).
Отже, посилаючись на незаконність судових рішень, особа, яка подає касаційну скаргу, повинна вказати на конкретні порушення закону, передбачені у ст. 438 КПК, що є підставою для зміни чи скасування таких рішень, а також належним чином обґрунтувати свої доводи.
Проте вказаних вимог закону захисники належним чином не виконали.
Зокрема, пославшись у касаційній скарзі на порушення норм матеріального закону, захисники не вказали у чому конкретно з огляду на положення ст. 413 КПК полягають такі порушення при розгляді кримінального провадження щодо ОСОБА_6 судами першої й апеляційної інстанцій та не обґрунтували свої доводи у цій частині.
Крім того, як на підставу скасування судових рішень, захисники вказали на неповноту судового розгляду та невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, що згідно з приписами ст. 433, ст. 438 КПК не є предметом перевірки суду касаційної інстанції.
Відсутність у скарзі належного обґрунтування з огляду на те, що суд касаційної інстанції є судом права, а не факту, переглядає судові рішення в межах касаційної скарги, перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
За таких обставин, колегія суддів вважає за необхідне касаційну скаргу залишити без руху, надавши захисникам строк для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 429 КПК, суд
постановив:
Касаційну скаргу захисників ОСОБА_4 та ОСОБА_5 на вирок Калинівського районного суду Вінницької області від 13 грудня 2018 року та ухвалу Вінницького апеляційного суду від 18 квітня 2019 року щодо ОСОБА_6 залишити без руху і встановити строк для усунення недоліків протягом п`ятнадцяти днів із дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог касаційну скаргу буде повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3