АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11-п/793/890/19Подання направив: ОСОБА_1 Справа № 1-1/02 Категорія: ст. 34КПК УкраїниДоповідач вапеляційній інстанції: ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2019 року Апеляційний суд Черкаської області в складі колегії суддів:
головуючого ОСОБА_2
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
секретаря ОСОБА_5
розглянувши подання голови Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 про вирішення питання щодо направлення заяви засудженого ОСОБА_6 про перегляд вироку Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2002 року за нововиявленими обставинами, на розгляд до іншого суду,
в с т а н о в и в :
11 липня 2019 року до Апеляційного суду Черкаської області надійшло подання голови Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 про вирішення питання щодо направлення заяви засудженого ОСОБА_6 про перегляд вироку Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2002 року за нововиявленими обставинами, з одного суду до іншого місцевого суду в межах територіальної юрисдикції Апеляційного суду Черкаської області.
Подання мотивовано тим, що згідно з протоколом автоматизованого розподілу судових справ від 05 липня 2019 року вказану заяву засудженого ОСОБА_6 розподілено головуючому судді ОСОБА_1 для розгляду.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 08 липня 2019 року відкрито кримінальне провадження та передано матеріали до канцелярії суду для визначення складу колегії суддів, оскільки розгляд вказаної заяви по суті має відбуватися колегіально у складі трьох суддів.
Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08 липня 2019 року призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів. У суддів ОСОБА_7 та ОСОБА_8 закінчився п`ятирічний термін повноважень.
Таким чином, на даний час у Чорнобаївському районному суді Черкаської області єдиний суддя ОСОБА_1 , що може розглядати справу, а тому не можливо утворити повну колегію суддів для розгляду заяви засудженого ОСОБА_6 .
У зв`язку з неможливістю утворити склад суду для розгляду вказаної справи голова Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 просить вирішити питання про визначення підсудності справи та направити матеріали справи до іншого суду.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та подання голови місцевого суду, колегія суддів вважає, що воно підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з протоколом Чорнобаївського районного суду Черкаської області щодо автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05 липня 2019 року вказану заяву засудженого ОСОБА_6 розподілено головуючому судді ОСОБА_1 для розгляду (а.с. 10).
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 08 липня 2019 року відкрито кримінальне провадження та передано матеріали до канцелярії суду для визначення складу колегії суддів, оскільки розгляд вказаної заяви по суті має відбуватися колегіально у складі трьох суддів (а.с 11).
Відповідно до ч. 3 ст. 31 КПК України, кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів.
Згідно з протоколом Чорнобаївського районного суду Черкаської області щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи від 08 липня 2019 року визначення колегії суддів для даного судового провадження автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації не відбулося через відсутність потрібної кількості суддів для розподілу (а.с. 12).
Відповідно до визначення термінів, що містяться у статті 3 КПК України, кримінальне провадження це досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
За змістом ч. 2 ст. 34 КПК України, питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Із наданих матеріалів вбачається, що на даний час у Чорнобаївському районному суді Черкаської області неможливо утворити склад суду для розгляду заяви засудженого ОСОБА_6 про перегляд вироку Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2002 року за нововиявленими обставинами.
Згідно з ч. 13 ст. 31 КПК України, у разі якщо в суді першої або апеляційної інстанції, який згідно з правилами підсудності має здійснювати кримінальне провадження, неможливо утворити склад суду, передбачений цією статтею, кримінальне провадження здійснює найбільш територіально наближений суд, в якому можливо утворити такий склад суду.
Тому колегія суддів вважає доцільним, задовольнивши подання голови Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , спрямувати матеріали справи до Придніпровського районного суду Черкаської області для забезпечення оперативності та ефективності їх розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст. 34 КПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в :
Подання голови Чорнобаївського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 задовольнити.
Заяву засудженого ОСОБА_6 про перегляд вироку Апеляційного суду Черкаської області від 28 січня 2002 року за нововиявленими обставинами направити до Придніпровського районного суду Черкаської області для розгляду за визначеною підсудністю.
Ухвала набирає чинності з моменту оголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_2
Судді: ОСОБА_3
ОСОБА_4