open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

24.06.2019

Справа № 910/7528/19

Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши

Позовну заяву Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації

До Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроромбуд"

Про стягнення 48 383,86 грн

ВСТАНОВИВ:

Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмежено відповідальністю «Євроромбуд» (далі - відповідач) про стягнення 43 383, 86 грн.

Звертаючись до суду з даним позовом, позивач просить стягнути з відповідача 43 383, 86 грн за договором № 0302-1Р від 14.02.2017, адже як стверджує позивач, відповідачем було здійснено роботи із завищенням вартості будівельних робіт, а тому Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації просить стягнути вищезазначені збитки. Крім того, позивач просив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та покласти судові витрати на відповідача.

Суд звертає увагу, що Господарським процесуальним кодексом України не передбачено право позивача звертатися з клопотання про вирішення справи в загальному позовному провадженні ( ч. 2 ст. 247 та ч.4, 5 ст. 250 ГПК України) надають таке право відповідачу, а позивач може звернутися до суду з клопотанням про вирішення справи в спрощеному провадженні. При цьому, стаття 12 ГПК України покладає саме на суд обов`язок визначити форму здійснення господарського судочинства.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Всупереч наведеним вимогам закону позивач не зазначив офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача та відповідача, а також не зауважив, що такі відомості щодо відповідача йому не відомі.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Так, позивачем при поданні даного позову до суду, було додано оригінали документів, проте останнім не зазначено про наявності у позивача або іншої особи оригіналів інших письмових або електронних доказів, копії яких, крім оригіналів, додано до позовної заяви.

Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Копії документів, поданих разом з позовною заявою, були засвідчені заступником начальника - Сухоловською Т. О . , проте жодного доказу на підтвердження повноважень даної особи для засвідчення копій документів позивачем до позову не додано. Крім того, на копіях відсутні дати їх засвідчення.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації без руху.

2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.

3. Позивачеві усунути недоліки шляхом:

- подання до суду письмової заяви з зазначенням офіційних електронних адрес та адрес електронної пошти сторін у справі;

- подання заяви з поясненнями щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- подання до суду доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 на засвідчення копій документів;

- подання до суду письмової заяви з доданням до неї доказів відповідно до ст. 91 ГПК України.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 24.06.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко

Джерело: ЄДРСР 82600151
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку