open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.05.2019

Справа

№607/11116/19

Слідчий

суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Багрій Т.Я., за участю секретаря судового засідання Заєць М.Ю., розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання слідчого слідчого відділу Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Степанціва Д.В. про проведення судової дактилоскопічної експертизи, –

встановив:

Слідчим відділом Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019210010001366 від 08.05.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого  ч.1 ст.185 КК України.

Слідчий слідчого відділу Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Степанців Д.В. звернувся до суду із клопотанням, у якому просить: Доручити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України провести у кримінальному провадженні №12019210010001366 судову дактилоскопічну експертизу. Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського НДЕКЦ МВС України наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення дактилоскопічної експертизи: чи придатні для ідентифікації особи сліди папілярних узорів, вилучені при огляді місця події 08 травня 2019 року? якщо так, то чи залишені дані сліди папілярних узорів гр.  ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , гр.  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , гр.  ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_2 , чи іншою особою? Зобов`язати Тернопільський НДЕКЦ надати слідчому СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Степанціву Д.В., чи іншій особі за його дорученням чи дорученням керівника органу досудового розслідування Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами дактилоскопічної експертизи. Дозволити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України повне або часткове знищення об`єктів дослідження.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, 08 травня 2019 року в період часу з 9 год. 40 хв. по 10 год. 30 хв. перебуваючи в приміщенні ресторану швидкого обслуговування «Kashka», що по вул. Руська, 4 в м. Тернополі, шляхом вільного доступу, таємно викрала ноутбук торгівельної марки «Asus», який знаходився на барній стойці вказаного закладу, чим завдала матеріальної шкоди ОСОБА_1 на суму 5000 гривень

На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у спеціальних знаннях в галузі дактилоскопії.

З цією метою, у відповідності до п.2 ч.2 ст.242 та ст.243 КПК України необхідно залучити експерта (експертів) для проведення дактилоскопічної експертизи.

Так, у відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

У зв`язку з тим, що проведення судової дактилоскопічної експертизи здійснюється фахівцями державних установ НДЕКЦ МВС України, тому вище зазначену експертизу для виконання доцільно призначити в Тернопільський НДЕКЦ МВС України судової експертизи з переліком запитань, які необхідно поставити перед експертом та які мають істотне значення для кримінального провадження.

У судове засідання слідчий не з`явився, що не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Беручи до уваги підстави, викладені у клопотанні, те, що для вирішення вказаних питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слід задовольнити частково за виключенням зобов`язання Тернопільський НДЕКЦ надати іншій особі за дорученням старшого слідчого чи дорученням керівника органу досудового розслідування висновок експерта за результатами експертизи, оскільки відповідно до ч.9 ст.244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Крім цього, слідчий суддя вважає за доцільне визначити експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи, а саме яку вказує слідчий у клопотанні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242, 244, 245 КПК України, –

постановив:

Клопотання слідчого слідчого відділу Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Степанціва Д.В. про проведення судової дактилоскопічної експертизи – задовольнити частково.

Доручити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України провести у кримінальному провадженні №12019210010001366 судову дактилоскопічну експертизу.

Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського НДЕКЦ МВС України наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення дактилоскопічної експертизи:

-чи придатні для ідентифікації особи сліди папілярних узорів, вилучені при огляді місця події 08 травня 2019 року?

-якщо так, то чи залишені дані сліди папілярних узорів гр.  ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , гр.  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя АДРЕСА_1 , гр.  ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_2 , чи іншою особою?

Зобов`язати Тернопільський НДЕКЦ надати слідчому СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області Степанціву Д.В. висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами дактилоскопічної експертизи.

Дозволити експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України повне або часткове знищення об`єктів дослідження.

У задоволенні інших вимог клопотання – відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області

Т

. Я. Багрій

Джерело: ЄДРСР 82594486
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку