open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

264/4088/19

1-кс/264/1506/2019

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.06.2019                                         м. Маріуполь

Слідчий суддя Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області  Пустовойт Т.В. за участю секретаря судового засідання Родіної Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кальміуського ВП Центрального ВП ГУНП в Донецькій області Баранника Д.М. про проведення експертизи,

В С Т А Н О В И В :

24 червня 2019 року до суду надійшло клопотання слідчого про проведення судово-медичної експертизи, згідно з яким, 23 червня 2019 року до чергової частини Кальміуського ВП Центрального ВП ГУНП в Донецькій області зі служби 102 надійшло повідомлення про те, що 23 червня 2019 року о 09 год. 29 хв. за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , померла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . При огляді трупу ознак насильницької смерті не виявлено.   

23.06.2019 року даний факт було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050800001118 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Клопотання обґрунтовується тим, що для проведення експертизи з метою  встановлення причини смерті, тяжкості та характеру тілесних ушкоджень, за їх наявності, слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.

Слідчий до суду не з`явився з невідомих підстав, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, проте його неприбуття відповідно до частини 3 ст.244 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.

На підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи, зокрема, щодо встановлення причин смерті та встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.  

Згідно ст. 244 КПК України, у разі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Враховуючи, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, а саме встановлення причини смерті ОСОБА_1 , встановлення наявності, тяжкості та характеру тілесних ушкоджень, необхідне залучення експерта, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 242-244 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Кальміуського ВП Центрального ВП ГУНП в Донецькій області Баранника Д.М. про проведення експертизи задовольнити.

Доручити відділу судово-медичної експертизи трупів КЗОЗ «Донецьке обласне бюро судово-медичної експертизи» проведення судово-медичної експертизи трупу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 УК України.

На вирішення експерта поставити такі питання:

- яка причина смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та час її настання?

- чи є на тілі померлої тілесні ушкодження? Якщо так, то яка їх локалізація та ступінь тяжкості?

- чи вживала померла перед смертю алкоголь? Якщо так, то яким є його вміст в крові та до якої міри сп`яніння відноситься?

- чи могли наявні тілесні ушкодження утворитись при падінні з висоти власного зросту при доданні тілу додаткового прискорення та удару о виступаючі предмети?

Для ознайомлення експерту надати матеріали кримінального провадження (на вимогу).

Ухвала оскарженню не підлягає.

       Слідчий суддя                                                 Пустовойт Т. В.

Джерело: ЄДРСР 82587106
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку