open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

                                                                              Справа № 640/7733/19

                                                        н/п 1-кс/640/7820/19

                                                УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       

"21" червня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

                       слідчого судді                        Єфіменко Н.В.

                       за участі секретаря                Міжиріцької А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області Шости О.В. про проведення експертизи у кримінальному провадженні №12019220000000490 від 12.04.2019 за ч.3 ст.276 КК України, -

встановив:

Сторона обвинувачення просить надати доручення експертній установі та залучити для проведення судової залізнично-транспортної експертизи експерта Львівського НДІСЕ. На вирішення експерта поставити наступні питання: Чи мала місце невідповідність між діями пішохода ОСОБА_1  та вимогами нормативно правових документів, що діють на залізничному транспорті при русі по колії в районі місця пригоди? Якими пунктами нормативних документів, що діють на залізничному транспорті, повинен був керуватись пішохід ОСОБА_1 .., при переході залізничних колій в місці пригоди або при русі по залізничним коліям в місці пригоди?

В обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019220000000490 від 12.04.2019 за ч.3 ст.276 КК України з обставин виявлення 11.04.2019р. біля 22.00 на залізничних коліях, напроти будівлі залізничної станції «Слобожанське» в смт. Слобожанське Зміївського району Харківської області трупу ОСОБА_1 з явними пошкодженнями для залізничної травми в області шийного хребта.

В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву, в якій клопотання підтримав, просив справу розглянути за своєї відсутності.

Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подано клопотання, надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного:

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Згідно ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Як передбачено ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

З урахуванням викладеного, вважаю, що на виконання вимог ч. 6 ст. 244 КПК України, сторона обвинувачення довела, необхідність залучення експерта для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, а тому клопотання підлягає задоволенню.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, за неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 40, 107, 242-244 КПК України, слідчий суддя, -

 

ухвалив:

 

Клопотання слідчого про проведення експертизи - задовольнити.

Надати доручення експертній установі та залучити для проведення судової залізнично-транспортної експертизи експерта Львівського НДІСЕ.

На вирішення експерта поставити наступні питання: Чи мала місце невідповідність між діями пішохода ОСОБА_1  та вимогами нормативно правових документів, що діють на залізничному транспорті при русі по колії в районі місця пригоди? Якими пунктами нормативних документів, що діють на залізничному транспорті, повинен був керуватись пішохід ОСОБА_1 .., при переході залізничних колій в місці пригоди або при русі по залізничним коліям в місці пригоди?

Окрім відповідей на поставлені питання, провести необхідні судово-автотехнічні дослідження відповідно до діючих нормативів, що поширюються на конкретний випадок, з можливістю отримання відповідей на інші (не сформульовані) питання в межах компетенції експерта.

Для дослідження експерту надати матеріали кримінального провадження № 12019220000000490 від 12.04.2019 за ч.3 ст.276 КК України.

Після проведення необхідних досліджень направити висновок експерта до СУ ГУНП в Харківській області для долучення до матеріалів кримінального провадження.

Відповідно до ст. 70 КПК України попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя:

Джерело: ЄДРСР 82578771
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку