open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
       

Справа №477/1179/19

Провадження №3/477/628/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2019 року м. Миколаїв

       Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі:

головуючої судді – Саукової А.А.,

за участю:

секретаря судових засідань – Тристан В.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Держпраці у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Єланець Єланецького району Миколаївської області, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_2 , маючого інвалідність ІІІ групи з загального захворювання, працюючого заступником директора з методичної роботи Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи- інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

       - за ч.1 ст.41 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

       16 травня 2019 року до суду надійшли матеріали щодо притягнення заступника директора з методичної роботи Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи- інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 порушено пункт 1 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442, виявлене під час проведення інспекційного відвідування в період з 16 квітня 2019 року по 26 квітня 2019 року, під час якого встановлено, що в Мішково-Погорілівській загальноосвітній санаторній школі - інтернаті І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради не проведена атестація робочих місць для оцінки умов праці та визначення права працюючих на скорочену тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці.

Гінкул В.С. в судовому засіданні з обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення, погодився та пояснив, що в період з 15 квітня по 04 травня 2019 року тимчасово виконував обов`язки директора школи-інтернату на час відпустки директора ОСОБА_2 на підставі Наказу № 36-к від 05 квітня 2019 року. В школі-інтернаті, де він працює, періодично проводиться атестація робочих місць, але, як виявлено під час проведеної перевірки, така атестація не проведена стосовно певних робочих місць, які також підлягали атестації, про що він не знав. На сьогоднішній день застосовуються заходи з усунення виявленого порушення та проведення атестації робочих місць.

Порушення Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, окрім пояснень ОСОБА_1 підтверджується також: даними протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно якого в Мішково-Погорілівській загальноосвітній санаторній школі- інтернаті І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради не проведена атестація робочих місць для оцінки умов праці та визначення права працюючих на скорочену тривалість робочого тижня із шкідливими та важкими умовами праці: лікаря ветеринарної медицини, лікарів-педіатрів, бібліотекаря, помічників вихователя, каштеляна, прибиральників службових приміщень, підсобних робітників, молодших спеціалістів з медичною освітою; актом інспекційного відвідування від 26 квітня 2019 року, відповідно до якого встановлено, що в закладі є робочі місця із шкідливими та важкими умовами праці. Відповідно до наказів № 112 від 19.12.2009 року та № 20-ТБ від 20.12.2014 року проведені первинна та чергова атестація робочих місць працюючим на робочих місцях кухарів (5 робочих місць), пекаря ( 1 робоче місце) та операторів пральних машин (4 робочих місця). Також проведена первинна атестація робочих місць трактористів відповідно до наказу № 08-т/б від 23.06.2014 року. Однак не проведена атестація робочих місць лікаря ветеринарної медицини, лікарів-педіатрів, бібліотекаря, помічників вихователя, каштеляна, прибиральників службових приміщень, підсобних робітників, молодших спеціалістів з медичною освітою відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 163 від 21.02.2001року.

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, оцінивши докази, суд доходить наступного висновку.

       Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. N 442, атестація робочих місць за умовами праці (надалі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес,

використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров`я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

       Атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п`ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

З наданих ОСОБА_1 в судовому засіданні посадових інструкцій директора, заступника директора з навчально-виховної роботи, інспектора відділу кадрів, інженера з охорони праці вбачається, що загальне управління діяльністю школи в усіх напрямках здійснює директор, підготовка необхідних для атестації матеріалів входить до посадових обов`язків інспектора відділу кадрів.

З наданого ОСОБА_1 в судовому засіданні договору № 060319-1 про надання послуг від 22 березня 2019 року, укладеного між Мішково-Погорілівською загальноосвітньою санаторною школою-інтернатом І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради в особі виконуючого обов`язки директора Шияна ОСОБА_3 та товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-технічний, медико-екологічний Центр «Екосистема», в особі директора Летюка ОСОБА_4 , вбачається, що вищевказане товариство зобов`язується надати послуги за проведення досліджень шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища з метою проведення атестації робочих місць у даній школі. Термін здачі робіт за договором до 30 квітня 2019 року. Результатом надання послуг є протоколи досліджень шкідливих виробничих факторів.

Наказом № 42 від 15 травня 2019 року виконуючого обов`язки директора ОСОБА_5 . ОСОБА_6 . Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради створено комісію по проведенню атестації робочих місць прибиральниць, помічників вихователів, лікаря-педіатра, лікаря ветеринарної медицини, бібліотекаря, кастелянки, молодших спеціалістів з медичною освітою, молодших медичних сестер школи –інтернату за умовами праці.

Отже, в Мішково-Погорілівській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради проведена атестація не всіх робочих місць, які підлягають такій атестації, застосовуються заходи по усуненню виявлених недоліків.

Як слідує з матеріалів справи, на підставі контракту від 13.08.2013 року, укладеного між Департаментом освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації та ОСОБА_2 , останній з 01.09.2013 року по 01.09.2018 року призначений на посаду директора. Додатковою угодою до вищезазначеного контракту на підставі наказу Департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації № 485-к від 27.08.2018 року ОСОБА_2 призначено виконуючим обов`язки директора закладу з 03.09.2018 року.

Відповідно до п. 9.5 розділу 9 Статуту Мішково-Погорілівсьої загальноосвітньої санаторної школи- інтернату І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради, затвердженого рішенням Миколаївської обласної ради 2 лютого 2017 року № 16, у разі тимчасової відсутності директора його функції згідно з наказом виконує заступник директора або інша посадова особа.

Згідно Наказу № 36-к від 05 квітня 2019 року ОСОБА_2 надано частину щорічної відпустки з 15 квітня 2019р. по 04 травня 2019р., тимчасове виконання обов`язків директора школи-інтернату на час відпустки ОСОБА_2 покладено на ОСОБА_1 .

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, тобто порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення.

       Однак, з урахуванням обставин справи,  а саме те, що в Мішково-Погорілівській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Миколаївської обласної ради в 2009 та 2014 р.р. проводилась атестація робочих місць, однак не всі робочі місця, які підлягали атестації, були атестовані своєчасно, враховуючи тимчасове нетривале (протягом трьох тижнів) перебування ОСОБА_7  на посаді виконуючого обов`язки директора школи,  стан його здоров`я, суд вважає за можливе на підставі ст.22 КУпАП звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

       Керуючись ст. ст.22, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

       

ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.41 КУпАП, звільнити на підставі ст.22 КУпАП за малозначністю адміністративного правопорушення, оголосивши йому усне зауваження.

Провадження у справі закрити.

Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Жовтневий районний суд. Скаргу про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя А.А.Саукова

                                                               

Джерело: ЄДРСР 82008794
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку