Справа № 219/14218/18
1-кс/219/755/2019
УХВАЛА
іменем України
23 квітня 2019 року слідчий суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Радченко Л.А., за участю: секретаря судового засідання Лосинської І.М.., прокурора Баздарева С.М.., ув’язненого ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Бахмут в режимі відеоконференції клопотання в.о. начальника Державної установи «Бахмутська установа виконання покарань» (№6) про вирішення питання щодо вилученого забороненого предмету у ув’язненого ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні слідчого судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області знаходиться клопотання в.о. начальника Державної установи «Бахмутська установа виконання покарань» (№6) про вирішення питання щодо вилученого забороненого предмету у ув’язненого ОСОБА_1, в якому ставить питання про прийняття рішення стосовно вилученого забороненого предмету, який підлягає передачі на користь держави , а саме, мобільного телефону марки «NOKIA 6300», ІМЕІ затертий, з акумуляторною батареєю, без сім-карти та без зарядного пристрою, який було вилучено під час проведення огляду посилки для ув,язненого ОСОБА_1 07.12.2017р.
У судове засідання представник заявника не з’явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, надав суду заяву про залишення клопотання без розгляду .
Прокурор в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні клопотання у зв,язку з безпідставністю.
Ув,язнений ОСОБА_1 заперечував проти заявленого клопотання, мотивуючи тим, що він має статус обвинуваченого, а також, просив повернути вилучений телефон його родичам.
Частина 5 статті 41 Конституції України передбачає, що конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст.7 ЗУ «Про попереднє ув'язнення» режим у місцях попереднього ув'язнення, тобто порядок і умови тримання осіб, взятих під варту, та нагляду за ними з метою забезпечення попереднього ув'язнення, встановлюється цим Законом та іншими нормативними актами.
Основними вимогами режиму в місцях попереднього ув'язнення є ізоляція осіб, взятих під варту, постійний нагляд за ними і роздільне тримання їх у порядку, передбаченому статтею 8 цього Закону.
Особи, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою або до яких застосовано тимчасовий чи екстрадиційний арешт, підлягають обшуку, медичному огляду, дактилоскопуванню і фотографуванню; їх ознайомлюють з правами, обов'язками та вимогами режиму. Речі, які є при них, а також передачі і посилки, що надходять на їх ім'я, підлягають огляду, а листування - перегляду. Їм забороняється мати при собі гроші та цінні речі, а також предмети, не дозволені для зберігання в місцях попереднього ув'язнення. Вилучені у них при доставлені в місця попереднього ув'язнення гроші зараховуються на їх особові рахунки, а цінні речі і предмети здаються на зберігання; гроші та цінні речі, одержані шляхом обману під час перебування в місцях попереднього ув'язнення або джерело одержання яких не встановлено, передаються в дохід держави за мотивованою постановою начальника установи для попереднього ув'язнення, санкціонованою прокурором, копія якої приєднується до особової справи особи, яка тримається під вартою.
Відповідно до п.6.4. Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 460/5 від 18.03.2013 р., вилучені в ув’язнених або засуджених гроші та цінні речі і предмети, отримані шляхом обману під час тримання у СІЗО, або власник яких не встановлений, передаються в дохід держави згідно з постановою начальника СІЗО про передачу заборонених для зберігання речей та предметів у дохід держави за формою згідно з додатком 8 до цих Правил, санкціонованою прокурором.
Згідно з п 6.6. вказаних Правил вилучення грошей, цінних речей та предметів у засуджених, стосовно яких вироки набрали законної сили, проводиться відповідно до статей 59,102 КВК України.
Таким чином, рішення про конфіскацію заборонених до зберігання речей та предметів слідчий суддя за клопотанням адміністрації установи виконання покарань приймає щодо засуджених, стосовно яких вирок набрав законної сили.
Як вбачається з матеріалів клопотання в.о.начальника державної установи "Бахмутської установи виконання покарання №6» ОСОБА_1 на час подання клопотання до суду мав статус підозрюваного, на час розгляду клопотання є обвинуваченим у вчиненні злочину, передбаченого п.6 ч.2 ст.115, ч. 4 ст. 187 КК України. Відомостей щодо ухвалення вироку стосовно вказаної особи та набрання вироком законної сили матеріали подання не містять.
З огляду на викладені обставини , суд прийшов висновку про те, що до повноважень слідчого судді не входить вирішення питання щодо вилученого забороненого предмету у ув’язненого, який не є засудженою особою, а тому клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 102 КВК України, ст. 539 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання в.о. начальника Державної установи «Бахмутська установа виконання покарань» (№6) про вирішення питання щодо вилученого забороненого предмету у ув’язненого ОСОБА_1 – відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення, а ОСОБА_1 в той же строк з моменту вручення копії ухвали.
слідчий суддя Л.А.Радченко