open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 640/3167/19

н/п 1-кс/640/2269/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2019 р. Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А., при секретарі Ашрафовій І.Р., за участю слідчого Карпенко Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання старшого слідчого в ОВС ВР злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП в Харківській області капітана поліції Карпенко Дмитра Олександровича про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження № 12019220000000194 від 09.02.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС ВР злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП в Харківській області капітан поліції Карпенко Д.О., 12.02.2019 звернувся до Київського районного суду м. Харкова з клопотанням погодженим з прокурором відділу прокуратури Харківської області молодшим радником юстиції Антоненко Д.С., яким просить надати тимчасовий доступ до відео регістратору та жорсткого диску на якому міститься відеозапис механізму дорожньо-транспортної пригоди 08.02.2019, який перебуває у власності АЗС «НПЗ», яка розташована за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, 36-А, з можливістю вилучення даного відео регістратору та жорсткого диску та зберігання їх у відділі розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП в Харківській області.

В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019220000000194 від 09.02.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.

Слідчий зазначає, що 08.02.2019 приблизно о 17.30 на пр. Любові Малої, 36-А у м. Харкові (заїзд до АЗС «НПЗ»), транспортним засобом «Wolkswagen-Passat», р.н. НОМЕР_1, під управлінням ОСОБА_3, було здійснено наїзд на пішохода ОСОБА_4

В результаті дорожньо-транспортної пригоди пішохода ОСОБА_4, з діагнозом: ЗЧМТ, СГМ, закритий перелом правої гомілки, перелом кісток носу та гематома носу, було госпіталізовано до ХМКЛШНМД ім. проф. Мєщанінова.

Слідчий вказує, що 08.02.2019 у період часу з 19 год. 40 хв. до 21 год. 05 хв. старшим слідчим в ОВС проведений огляд місця дорожньо-транспортної пригоди, у ході якого встановлено, що дорожньо-транспортної пригода мала місце поблизу заїзду до АЗС «НПЗ», розташованої за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, 36-А, на якій розташовані камери зовнішнього відео спостереження, та ведуть запис у напрямку проїзної частини пр. Любові Малої у м. Харкові, де відбулась дорожньо-транспортна пригоди, також працівниками вказаної АЗС «НПЗ», було надано для перегляду відеозапис, на якому відображено механізм дорожньо-транспортної пригоди, а саме наїзду «Wolkswagen-Passat», р.н. НОМЕР_1, під управлінням ОСОБА_3, було здійснено наїзд на пішохода ОСОБА_4

Як вказує слідчий, відеозапис, який був зафіксований на камери зовнішнього відео спостереження, відео регістратор та на жорсткий диск, є речовим доказом вчинення кримінального правопорушення, що зберіг на собі його інформацію та містить інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Крім того, зазначений відеозапис, як речовий доказ необхідний експертам автотехнікам та фототехнікам, для з'ясування параметрів механізму дорожньо-транспортної пригоди та дій учасників пригоди.

На підставі викладеного, слідчий просить у порядку ч. 2 ст. 163 КПК України розглянути клопотання без виклику представників АЗС «НПЗ» у володінні якого знаходиться відео регістратор та жорсткий диск, на якому міститься відеозапис механізму ДТП від 08.02.2019, оскільки є загроза його знищення.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.

Оскільки слідчим була доведена наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, представник АЗС «НПЗ», в судове засідання не викликався.

Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220000000194 від 09.02.2019 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що нижчевказаний відеозапис перебуває у володінні АЗС «НПЗ», розташованої за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, буд. 36-А, сам по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; містить охоронювану законом таємницю, ці відомості можуть бути використані як докази, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації.

Разом з тим, слідчий всупереч вимог ч. 7 ст. 163 КПК України, не довів необхідності вилучення відео регістратору та жорсткого диску, а саме те, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, а тому в даній частині клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372, 376 ч.2 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити частково.

Дозволити старшому слідчому в ОВС ВР злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП в Харківській області капітану поліції Карпенко Дмитру Олександровичу право тимчасового доступу до інформації, зобов'язавши АЗС «НПЗ», розташовану за адресою: м. Харків, пр. Любові Малої, буд. 36-А, забезпечити старшому слідчому в ОВС ВР злочинів у сфері транспорту СУ ГУ НП в Харківській області капітану поліції Карпенко Дмитру Олександровичу право тимчасового доступу до відео регістратору та жорсткого диску, на якому міститься відеозапис механізму дорожньо-транспортної пригоди 08.02.2019, з можливістю вилучення копії вказаного відеозапису.

У задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 12.03.2019 року включно.

Роз'яснити представнику АЗС «НПЗ», що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя Колесник С.А.

Джерело: ЄДРСР 79767254
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку