open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 456/43/19

Провадження № 1-кс/456/89/2019

УХВАЛА

про проведення експертизи

08 січня 2019 року                                                                місто Стрий

Слідчий суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Шрамко Р. Т., з участю секретаря Панилик О.В., розглянувши клопотання слідчого Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 про проведення експертизи,

встановив:

Слідчий Стрийського відділу поліції ГУ НП у Львівській області звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення експертизи у кримінальному провадженні № 12019140130000031 від 05.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. В обґрунтування клопотання слідчий покликається на те, що 05.01.2019 року близько 11 год. 40 хв. за місцем свого проживання, а саме: м. Стрий, вул. Степана Бандери, 1/15, виявлено труп ОСОБА_2, 15.01.1933р.н., без ознак насильницької смерті. 05.01.2019 року слідчим відділенням Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження № 12019140130000031 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. З метою встановлення причини та часу настання смерті ОСОБА_2, наявності на його тілі тілесних ушкоджень, їх характеру, локалізації, механізму утворення, ступеня важкості, а також інших питань, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи трупа.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п’яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов’язковою.

Слідчий Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був належним чином повідомлений, проте його неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до ст. 244 КПК України.

На підставі ч. 4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання приходжу до висновку, що таке підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з’ясування питань права.

Згідно з ч. 2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України; 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження 06.01.2019 року внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (кримінальне провадження № 12019140130000031) /а.с. 4/.

Вивчивши клопотання з доданими до нього матеріалами та беручи до уваги те, що з метою встановлення причини смерті ОСОБА_2, наявності на його тілі тілесних ушкоджень, їх локалізації, механізму утворення, ступеня важкості, а також інших питань, що мають значення для кримінального провадження, слід призначити в кримінальному провадженні № 12019140130000031 від 05.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, судово-медичну експертизу трупа ОСОБА_2

Керуючись ст.ст. 242-244 КПК України,

ухвалив:

Клопотання слідчого Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 про проведення експертизи задовольнити.

Призначити судово-медичну експертизу, до проведення якої залучити експерта Стрийського районного відділення КЗ ЛОР «ЛОБСМЕ».

На вирішення експерта поставити наступні питання:

1.        Яка причина смерті ОСОБА_2 і час настання смерті?

2.        Чи є на тілі трупа тілесні ушкодження, якщо так, то який характер, локалізація, механізм утворення, ступінь важкості та причинний зв'язок зі смертю виявлених тілесних ушкоджень?

3.        Чи всі ушкодження, які є на тілі трупа прижиттєві?

4.        Якими захворюваннями хворів ОСОБА_2, при житті і чи є ці захворювання причиною смерті?

5.        Чи вживав незадовго до смерті потерпілий алкогольні напої, наркотичні речовини їх аналоги чи прекурсори?

Для проведення експертизи направити труп ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 до Стрийського районного відділення КЗ ЛОР «ЛОБСМЕ».

Копію ухвали про проведення експертизи надати слідчому та направити до Стрийського районного відділення КЗ ЛОР «ЛОБСМЕ».

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий

суддя        

ОСОБА

_3.Шрамко

Джерело: ЄДРСР 79080436
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку