open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
emblem

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2018 рокуСправа № 912/1531/18 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г., при секретарі судового засідання Лупенко А.І., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/1531/18

за позовом Фізичної особи-підприємця Овчаренко Олександра Григоровича, ІПН НОМЕР_1, 39800, АДРЕСА_1

до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго", 25015, м. Кропивницький, Студентський бульвар, 15

про врегулювання розбіжностей по договору

Представники сторін:

від позивача - Красільніков О.М. , довіреність № 1830 від 27.06.18 ;

від відповідача - Єременко Р.І. , довіреність № 275/07 від 11.12.17 ;

в судовому засіданні присутній слухач - ОСОБА_4 від 27.06.18 паспорт серія НОМЕР_3 виданий Комсомольським МВ УМВС України в Полтавській області 03.12.1997;

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Фізична особа-підприємець Овчаренко Олександр Григорович звернувся до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою до ПрАТ "Кіровоградобленерго" про врегулювання розбіжностей за п.п. 4.2.2. п.4.2. розділу 4 договору; Додатку №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиця, передостанній рядок; Додатку №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиця, останній рядок договору з доступу до інфраструктури об'єкта електроенергетики №823/01 від 25.05.2018 та викладення договору у редакції викладеній в прохальній частині позовної заяви з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

Ухвалою від 21.06.2018 господарський суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі № 912/1531/18 за правилами загального позовного провадження, визначив дату проведення підготовчого засідання та встановив строк сторонам для надання необхідних документів (доказів) для розгляду справи по суті.

04.07.2018 до господарського суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву з вимогою відмовити останньому в задоволенні позову повністю.

Позивачем 20.07.2018 надано господарському суду відповідь на відзив, яким позивач підтримує позовні вимоги, вимагає відхилити відзив відповідача та задовольнити позовну заяву в повному обсязі.

20.07.2018 у підготовчому засіданні суду оголошено перерву до 11:20 год. 14.08.2018.

Ухвалою від 13.08.2018 суддею Кабаковою В.Г. справу № 92/1531/18 прийнято до свого провадження та враховано, що підготовче засідання призначено на 14.08.2018.

14.08.2018 у підготовчому засіданні оголошено перерву до 10:00 11.09.2018.

До господарського суду 05.09.2018 в порядку ч. 5 ст. 161 ГПК України надійшли пояснення № 7117 від 04.09.2018 відповідача.

11.09.2018 позивачем також в порядку ч. 5 ст. 161 ГПК України подано до господарського суду додаткові пояснення № 1108 від 11.09.2018.

За згодою представників сторін 11.09.2018 розпочато розгляд справи по суті.

В судовому засіданні 11.09.2018 оголошено перерву до 11:00 год. 27.09.2018.

Розглянувши наявні матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

24.05.2018 Фізична особа-підприємець Овчаренко Олександр Григорович (далі - ФОП Овчаренко О.Г.) надіслав на адресу Приватного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго" (ПрАТ "Кіровоградобленерго") проект договору з доступу до об'єкта електроенергетики для підписання.

25.05.2018 ПрАТ "Кіровоградобленерго" повернуло один підписаний та скріплений печаткою примірник договору та 2 примірники протоколу розбіжностей до нього.

Розглянувши протокол розбіжностей, в порядку, передбаченому ч.ч. 5, 6 ст 181 Господарського кодексу України, ФОП Овчаренко О.Г. вжив заходів до врегулювання розбіжностей з ПрАТ "Кіровоградобленерго" і в результаті досягнення згоди щодо окремих умов договору направив на адресу відповідача протокол узгодження розбіжностей від 12.06.2018, зазначивши, що п.п. 2.2.1, 2.2.4, 2.3.5 погоджено у редакції запропонованій відповідачем.

Решта пунктів, а саме п.п. 4.2.2. п.4.2. розділу 4; пропозиції Додатку №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиці, передостанній рядок; Додатку №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиця, останній рядок, залишились неврегульованими та за погодженням сторін направлені до суду для врегулювання.

Статтею 181 Господарського кодексу України визначено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.

Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо).

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

Позивач за згодою відповідача звернувся до суду у встановлений строк.

За запропонованим позивачем передостаннім рядком та останнім рядком Додатку № 1 до договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" сторінкою 12 таблиці, яким за змістом регулюється ціна у договорі та встановлюється розмір плати за доступ до одиниці елемента інфраструктури:

"Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики складає 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору лінії електропередач на місяць, що становить 11,17 грн з ПДВ.

Загальна вартість плати за 1356 штук опор доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики - опор ПЛ (ПЛІ0-0,4-10кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного лбслуговування технічних засобів телекомунікацій: складає 15146,52 грн з ПДВ".

З точки зору Позивача, податок на додану вартість включається до вартості товарів, робіт, послуг, а отже включається до граничного розміру плати за доступ до об'єктів інфраструктури.

Відповідач зазначає, що податок на додану вартість не включається до вартості товарів, робіт, послуг, а отже не включається до граничного розміру плати за доступ до об'єктів інфраструктури.

Свою позицію відповідач обґрунтовує таким.

Основними нормами законодавства, що регулюють господарську діяльність юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців є Цивільний і Господарський кодекси України.

Так, частиною 1 ст.509 ЦК України встановлено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Якщо кожна із сторін у зобов'язанні має одночасно і права, і обов'язки, вона вважається боржником у тому, що вона зобов'язана вчинити на користь другої сторони, і одночасно кредитором у тому, що вона має право вимагати від неї (ч.3 ст.510 ЦК України).

У свою чергу, ч.2 ст.509 ЦК України визначено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу (зокрема із договорів пп.1 ч.2 ст.11 ЦК України).

Отже, за договором про доступ до об'єктів інфраструктури... Відповідач є боржником щодо надання послуги та кредитором щодо отримання плати за надану послугу, а Позивач, навпаки, є боржником щодо оплати послуги у зобов'язанні.

Разом із тим, ч.5 ст.626 ЦК України встановлено, що договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.

Таким чином, кожний договір повинен мати свою ціну. Ціна ж в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування (ч.1 ст. 632 ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.189 ГК України визначено, що ціна в цьому Кодексі є вираженим у грошовій формі еквівалентом одиниці товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових та немайнових прав), що підлягає продажу (реалізації), який повинен застосовуватися як тариф, розмір плати, ставки або збору, крім ставок і зборів, що використовуються в системі оподаткування. А ч. 3 цієї ж статті визначає, що суб'єкти господарювання використовують у своїй діяльності вільні та державні регульовані ціни.

Вільні ціни визначаються на всі види продукції (робіт, послуг), за винятком тих, на які встановлено державні регульовані ціни (ч.1 ст.190 ГК України). А державне регулювання цін здійснюється згідно із Законом України "Про ціни і ціноутворення".

Згідно із ч.1 ст.13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, зокрема, шляхом установлення обов'язкових для застосування суб'єктами господарювання граничних цін. Одним із таких прикладів державного регулювання цін є встановлення органами державної влади України граничної ціни (розміру плати) за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, встановлене ч.7 ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж".

Разом з тим, ч.1 ст.1 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" встановлено, що платою за доступ є одноразова та/або періодична плата за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, що встановлюється у договорі з доступу з дотриманням вимог цього Закону.

Водночас, пунктом 5.1 статті 5 Податкового кодексу України визначено, що поняття, правила та положення, установлені цим Кодексом та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 цього Кодексу. Так, п.1.1 статті 1 цього Кодексу визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Крім того, пунктом 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу. Зазначена норма податкового законодавства, зазначає відповідач, не кореспондується із положеннями частини 1 статті 509 ЦК України, відповідно до якої боржник (Позивач) повинен сплатити на користь кредитора (Відповідача) обумовлений законом розмір плати за надання послуги щодо доступу Позивача до елементів інфраструктури об'єкта доступу.

Отже, зазначає відповідач, саме розмір плати за доступ і є базою оподаткування податком, в тому числі і податком на додану вартість. Так, п.23.1 ст.23 ПК України визначено, що базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об'єкта оподаткування. База оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання. А об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку (ст.22 ПК України).

До того ж, база оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім, зокрема, податку на додану вартість) п. 188.1 статті 188 ПК України).

Таким чином, положення статей 1, 5, 6, 22, 23, 188 Податкового кодексу України не мають загального об'єкту законодавчого регулювання і не кореспондуються із нормами статей 11, 509, 510, 626 Цивільного кодексу України, статей 189, 190 Господарського кодексу України та статтею 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" і статтею 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" в частині визначення граничного розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу з врахуванням у ній податку на додану вартість, а лише регулюють питання справляння суб'єктами господарювання обов'язкових платежів до державного бюджету України і не розповсюджуються на господарські відносини сторін щодо визначення ціни (розміру плати) договору.

У зв'язку із тим, що мінімальна заробітна плата у 2018 році згідно Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 3723 грн., то розмір плати за одну опору лінії електропередач на місяць складає 11,17 грн: 3723 грн * 0,3% = 11,17 грн + ПДВ 20% = 13,40 грн.

Оскільки, спору між сторонами щодо загальної кількості опор доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики немає, то загальна вартість плати за 1356 штук опор доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики - опор ПЛ(ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів телекомунікацій складає:

13,40 грн. * 1356 штук опор = 18170,40 грн. на місяць.

Позивач свою позицію щодо ціни договору обґрунтовує таким.

Враховуючи спеціальний стан суб'єктів договору, а саме стан суб'єктів господарювання, істотна умова - визначення ціни у господарському договорі у своїй основі також визначається нормами Господарського кодексу України як основного нормативного акту, регулюючого господарські відносини.

Так ч. 1 ст.189 ГК України встановлено, що ціна в цьому Кодексі є вираженим у грошовій формі еквівалентом одиниці товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових та немайнових прав), що підлягає продажу (реалізації), який повинен застосовуватися як тариф, розмір плати, ставки або збору, крім ставок і зборів, що використовуються в системі оподаткування

Ч. 3 цієї ж статті визначає, що суб'єкти господарювання використовують у своїй діяльності вільні та державні регульовані ціни.

Ст. 190 визначено, що вільні ціни визначаються на всі види продукції (робіт, послуг), за винятком тих, на які встановлено державні регульовані ціни.

Державне регулювання цін здійснюється згідно із Законом України "Про ціни і ціноутворення" № 5007-VІ від 21 червня 2012 року.

Так ч. 1 "Визначення термінів" Закону України "Про ціни і ціноутворення" визначено ряд термінів, що мають суттєве значення для порядку формування ціни у вказаному договорі, а саме пункти:

1) встановлення ціни - затвердження (фіксація) рівня ціни;

2) гранична ціна - максимально або мінімально допустимий рівень ціни, який може застосовуватися суб'єктом господарювання;

5) застосування ціни - продаж (реалізація) товару за встановленою ціною;

9) продаж (реалізація) - господарська операція, під час якої здійснюється обмін товару на виражений у грошовій формі еквівалент або інший вид компенсації його вартості;

10) товар - продукція, роботи, послуги, матеріально-технічні ресурси, майнові та немайнові права, що підлягають продажу (реалізації);

13) фіксована ціна - обов'язкова для застосування суб'єктами господарювання ціна, встановлена Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та державними колегіальними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень та компетенції;

14) формування ціни - механізм визначення рівня ціни товару;

15) ціна - виражений у грошовій формі еквівалент одиниці товару;

16) ціноутворення - процес формування та встановлення цін.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", державне регулювання цін здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, державними колегіальними органами та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, зокрема, шляхом установлення обов'язкових для застосування суб'єктами господарювання граничних цін.

Частиною 7 ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" в порядку державного регулювання цін є встановлення органами державної влади України граничної ціни (розміру плати) за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу відповідно до вимог ч.1 ст.1 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" якою встановлено, що платою за доступ є одноразова та/або періодична плата за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, що встановлюється у договорі з доступу з дотриманням вимог цього Закону.

Пунктом 1.1 статті 1 Податкового кодексу України визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Пунктом 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

База оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім, зокрема, податку на додану вартість) п. 188.1 статті 188 ПК України.

З точки зору Позивача вказана обставина знаходить своє відображення і у вимогах визначених ст. 188 Податкового кодексу України ( в редакції чинній на момент укладання договору) - Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг: База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;"

Отже, виходячи із комплексного аналізу зазначених вище норм податкового, цивільного і господарського законодавства України, позивач стверджує, що він правильно визначив розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики, з урахуванням підпункту 2 пункту 7 ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" з врахуванням у граничному розмірі плати податку на додану вартість.

Враховуючи зазначене, до розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики, визначеного підпунктом 2 пункту 7 ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" повинна включатись сума податку на додану вартість.

Мінімальна заробітна плата у 2018 році згідно Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 3723 грн.

Відповідно, 3723 грн. * 0,3% = 11,17 грн. розмір плати за одну опору лінії електропередач на місяць включаючи ПДВ.

Загальна вартість плати за 1356 штук опор доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики - опор ПЛ(ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів телекомунікацій складає: 11,17 грн. * 1356 штук опор = 15146,52 грн. з ПДВ."

Також позивач зазначає, що Законом України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України правил надання доступу до інфраструктури об'єкта доступу, що розробляються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах. Також передбачено розроблення та затвердження національним регулятором і центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах розроблення та затвердження методик визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів доступу.

Станом на дату надання пояснень (11.09.2018) Кабінетом Міністрів України на виконання пунктів 2, 4 частини другої статті 5 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" постановлено Постанови:

- від 4 квітня 2018 року № 253 "Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку"

- від 18 липня 2018 року № 586 "Про затвердження Правил надання доступу до інфраструктури об'єкта транспорту"

відповідно яких затверджено Правила надання доступу до інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку та Правила надання доступу до інфраструктури об'єкта транспорту.

Правила надання доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики ще розробляються відповідними міністерствами та національним регулятором.

Вказана обставина пов'язана з відсутністю додаткових підзаконних актів, як то наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики".

Враховуючи відсутність вказаного джерела права Позивачем здійснено аналіз рекомендацій органів державної влади які застосовано як рекомендовані, що не мають статусу офіційного тлумачення, а саме:

- Роз'яснення від 13 вересня 2017 року Комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку за №04-21/14-471 (206793).

Згідно роз'яснення Комітету порядку застосування обчислення розміру плати за доступ до об'єкту електроенергетики повинно обчислюватись наступним чином:

" 7. Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, затвердженою відповідним державним органом влади згідно з цим Законом, і не може перевищувати, зокрема:

за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики -0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору - елемент будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, у тому числі опору лінії електропередачі, на місяць;

Розмір мінімальної заробітної плати визначається законом станом на 1 січня поточного року".

Оскільки Законом визначені граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу в межах розмірів визначених Законом з урахуванням податку на додану вартість, якщо власник інфраструктури є платником цього податку".

Відповідач категорично не погоджується із тим, що лист Комітету з питань інформатизації та зв'язку Верховної Ради України від 13 вересня 2017 року за №04-21/14-471 (206793) підлягає використанню як джерело права із наступних підстав.

По-перше: відповідно до ч. 3 ст. 21 Закону України "Про комітети Верховної ради України", комітети з питань, віднесених до предметів їх відання, мають право надавати роз'яснення щодо застосування положень законів України. Питання нарахування і сплати податку на додану вартість не входять до компетенції комітету з питань інформатизації і зв'язку, оскільки такими функціями наділені контролюючі органи, що реалізують державну податкову політику та податкові інспекції згідно із положеннями ст.ст.19-1 - 19-3, 52 ПК України, а комітет має інші повноваження згідно із п.11 Додатку "Предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання" до Постанови Верховної Ради України від 04.12.2014 р. за №22-УІІІ "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України восьмого скликання".

По-друге: відповідно до другого речення ч. 3 ст.21 Закону України "Про комітети Верховної ради України", такі роз'яснення не мають статусу офіційного тлумачення.

Отже, при наданні роз'яснень з питань, віднесених до предметів їх відання комітети не мають права з'ясовувати зміст (суть) закону чи його окремих норм (положень), а лише роз'яснювати у яких випадках і щодо якого кола осіб такий закон може бути застосований.

По-третє: згідно статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, комітет вийшов за межі своїх повноважень та, крім того, вдався до розширеного тлумачення ч.7 ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" в частині включення в ціну послуги (розмір плати) податку на додану вартість в порушення вимог не тільки цивільного, господарського і податкового законодавства, а власне, і самого Закону, оскілки у ч.7 ст.17 зазначеного вище Закону відсутня така складова розміру плати як податок на додану вартість.

Крім того, зазначений лист комітету був адресований не Позивачу, а іншій особі та має виключно індивідуальний характер

В свою чергу, на обґрунтованість своєї позиції щодо додавання ПДВ до розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики, відповідач посилається на лист Державної фіскальної служби від 06.11.2017 № 2525, адресований ПАТ "Київобленерго" та Офісу великих платників ДФС.

Однак судом враховано, що в цьому листі зазначено, що при здійсненні платником податку операції з постачання послуг із надання доступу до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики база оподаткування ПДВ визначається із договірної вартості вказаних послуг, а сума податку додається до такої вартості.

Щодо правильності формування ціни на зазначені послуги, то з порушеного питання у зазначеному листі запропоновано звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації, зокрема, державної цінової політики.

Тобто, чіткої відповіді в цьому листі не надано.

Відповідач, в свою чергу, надав рішення Державної регуляторної служби України від 12.06.2018 № 254 "Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта. "

Відповідно до даного рішення Державною регуляторною службою України відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянуто проект наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики", а також документи, що надані до нього листом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 25.04.2018 № 01/32-3261.

За результатами розгляду проекту наказу та відповідного аналізу регуляторного впливу на відповідність вимогам статей 4, 5, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановлено:

проект наказу розроблено з метою визначення механізму формування та встановлення розміру плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики всіх форм власності з метою розвитку телекомунікаційних мереж, задоволення потреб споживачів телекомунікаційних послуг і розвитку інформаційного суспільства в Україні.

Однак, проект наказу не може бути погоджений у запропонованій редакції з огляду на наступне.

У контексті положень пункту 2 Розділу II проекту Методики пропонується встановити, що на розраховану або визначену відповідно до вимог Закону одноразову плату за розробку та видачу технічних умов нараховується податок на додану вартість, якщо послуга з розробки та видачі технічних умов надається платником податку на додану вартість.

При цьому, слід звернути увагу, що вимогами статті 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" (далі - Закон) встановлено, що розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, затвердженою відповідним державним органом влади згідно з цим Законом, і не може перевищувати визначених цим Законом граничних розмірів відповідної плати.

У даному випадку, вважаємо, що оскільки Законом визначені граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу в межах розмірів, визначених Законом, з урахуванням податку на додану вартість, якщо власник інфраструктури є платником цього податку.

Отже, можна зробити висновок, що положення пункту 2 Розділу II проекту Методики суперечать частині сьомій статті 17 Закону.

Водночас, запропоновані положення пункту 2 Розділу II проекту Методики викладено у спосіб, який не дозволяє в повній мірі оцінити відповідності остаточно визначеної плати за розробку та видачу технічних умов граничним розмірам відповідної плати, визначеним частиною сьомою статтею 17 зазначеного Закону, що, в свою чергу, може призвести до колізій, спорів та різного тлумачення в частині визначення одноразової плати за розробку та видачу технічних умов та етапу нарахування податку на додану вартість.

Зазначене, є порушенням норм статті 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" в частині викладення положень регуляторного акта у спосіб, який не є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.

Враховуючи зазначене, положення пункту 2 Розділу II проекту Методики потребують доопрацювання з урахуванням вимог чинного законодавства.

Відповідно до с. 1 ЗУ "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності - напрям державної політики, спрямований на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України;

Відповідно до частин 1 - 4 ЗУ "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" плата за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу може складатися з одноразової та/або періодичної плати.

До одноразової плати за доступ належить виключно плата за розроблення та видачу технічних умов з доступу.

Періодична плата за доступ може встановлюватись виключно за наявності додаткових витрат власника інфраструктури об'єкта доступу на утримання елементів інфраструктури об'єкта доступу, пов'язаних з наданим доступом.

Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу встановлюється договором з доступу згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, затвердженою відповідно до цього Закону.

Відповідна методика відсутня.

Відповідно до ч. 7 ст. 17 ЗУ "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж", розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу визначається власником інфраструктури цього об'єкта доступу згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, затвердженою відповідним державним органом влади згідно з цим Законом, і не може перевищувати, зокрема за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики - 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору - елемент будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, у тому числі опору лінії електропередачі, на місяць.

Оскільки законом визначені граничні розміри плати за доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, господарський суд приходить до висновку, що позивачем правильно визначено вартість договору, тому Додаток №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиця, передостанній рядок; Додаток №1 до Договору "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", сторінка 12 таблиця, останній рядок договору з доступу до інфраструктури об'єкта електроенергетики №823/01 від 25.05.2018 мають бути викладені в редакції позивача.

Відповідач наполягає на внесенні до п. 4.2 розділу 4 "Відповідальність сторін" договору підпункту 4.2.2 наступної редакції: "У разі розміщення технічних засобів телекомунікацій в порушення п.п. 2.2.1, 2.2.2 цього договору, правил надання послуг до інфраструктури об'єкта електроенергетики, правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів - сплачує штраф у розмірі тримісячної орендної плати".

Позивач категорично заперечує проти включення до договору вказаного пункту та обґрунтовує свою позицію таким.

Специфіка експлуатації оптоволоконних мереж та усунення їх аварійних пошкоджень за наявності аварійних станів передбачає встановлення додаткових технічних пристроїв з'єднання оптоволоконних мереж, що в повному обсязі не може бути прогнозовано при проектуванні експлуатації оптоволоконних мереж.

Вказана обставина призводить до неможливості заздалегідь подбати про ймовірну необхідність здійснення ремонтних робіт та передбачити у проектній документації (стаття 13 зазначеного вище Закону "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж") наявність такого додаткового обладнання, яке можливо було б включити до відповідної специфікації на користування елементами об'єкта електроенергетики оскільки, з точки зору Позивача, неможливо спрогнозувати кількісні показники додаткового ремонтного обладнання та кількість опор на яких воно може бути використано, вартість його розміщення тощо, що ставить Позивача у стан порушника умов договору за замовчуванням.

Позивач вважає, що умовами проекту Договору, а саме розділом 4. "Відповідальність сторін" визначено достатній обсяг відповідальності Сторін, а саме:

4.1. Кожна із Сторін зобов'язується відшкодувати збитки, заподіяні іншій Стороні у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов цього Договору, відповідно до вимог чинного законодавства України.

4.2. Замовник несе наступну відповідальність:

4.2.1. За порушення строків розрахунків згідно з п. 3.2 цього Договору сплачує Власнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на період, за який нараховується пеня, за кожний день прострочення.

4.3. Власник не несе відповідальності за викрадення та/або пошкодження третіми особами об'єкту електроенергетики (елементів об'єкту електроенергетики) або технічних засобів телекомунікацій.

Посилання Відповідача на п. 1, 8, 12 "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997 р. про те, що забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, зокрема, накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи, не можуть бути прийняті Позивачем, оскільки Відповідачем не зазначається факт наявності у Договорі, погодженого Сторонами п. 2.1.3. відповідно якого Позивач має право на безперешкодний доступ до всіх технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах об'єкта електроенергетики для їх огляду (обслуговування, ремонту) - за умови попереднього узгодження з Власником дати і часу запланованих заходів згідно з п. п. 2.2.1 цього Договору, та у відповідності до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці "Про затвердження Правил безпечної експлуатації електроустановок" від 06.10.1997, №257 (далі -ПБЕЕ).

Позивач зазначає, що включення до умов проекту Договору Відповідачем п.4.2.2. як гарантії захисту прав і законних інтересів громадян, Відповідача, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання, у запропонованій Відповідачем редакції, є завідомим зловживанням монопольним правом яке не поновлює його прав та не забезпечує гарантій його прав шляхом настання у відповідача несприятливих економічних та/або правових господарських наслідків, а прямо унеможливлює доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики.

У той же час, ні проектною документацією з доступу до інфраструктури об'єкта доступу, ні технічними умовами з доступу до елементів інфраструктури об'єкта доступу наданими та погодженими Відповідачем додаткове обладнання, яке може спростити аварійно-відновлювальні роботи, не передбачено, оскільки позивачу неможливо спрогнозувати кількісні показники додаткового ремонтного обладнання та кількість опор на яких воно може бути використано, вартість його розміщення тощо, що ставить позивача у стан порушника умов договору за замовчуванням, що є свідомим створенням відповідачем умов, які б, за відповідних обставин, надали б йому можливість перекласти відповідальність за порушення своїх зобов'язань перед третіми особами на власника об'єкта телекомунікацій.

Враховуючи викладене, встановлення відповідальності позивача за порушення умов договору у розмірі трикратної вартості загальної орендної плати із розрахунку на місяць не передбачає адекватного забезпечення правопорядку у сфері господарювання, дотримання паритету прав і обов'язків сторін та дотримання інтересів третіх осіб, порушує принцип свободи договору, закріплений у ст. 627 Цивільного кодексу України, є зловживанням монопольним становищем, оскільки Відповідач на території Кіровоградської області, відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 10.08.2005 № 640, віднесений до суб'єктів природних монополій, що позбавляє позивача права вільно обирати власника інфраструктури електроенергетики та отримання до неї доступу та не може вважатись правомірним та обґрунтованим.

З приводу включення відповідачем до проекту договору підпункту 4.2.2 п. 4.2 господарський суд погоджується з доводами відповідача та зазначає таке.

Відповідно до ст. 216 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим кодексом, іншими законами та договором.

Застосування господарських санкцій повинно гарантувати захист прав і законних інтересів громадян, організацій та держави, в тому числі відшкодування збитків учасникам господарських відносин, завданих внаслідок правопорушення, та забезпечувати правопорядок у сфері господарювання.

Частиною 1 та 2 статті 217 ГК України встановлено, що господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки.

У сфері господарювання застосовуються такі види господарських санкцій: відшкодування збитків; штрафні санкції; оперативно-господарські санкції.

Згідно ч. 1, 4, 5 ст. 231 ГК України законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.

У разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов'язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

У разі недосягнення згоди між сторонами щодо встановлення та розміру штрафних санкцій за порушення зобов'язання спір може бути вирішений в судовому порядку за заявою заінтересованої сторони відповідно до вимог цього кодексу.

Відповідно до частини 1 ст.16 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж", доступ до інфраструктури об'єкта доступу здійснюється на підставі договору з доступу між власником інфраструктури об'єкта доступу та замовником, що укладається відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

А частиною 6 ст. 16 зазначеного у попередньому абзаці Закону встановлено, що договір з доступу має містити, зокрема, такі істотні умови:

- детально визначені елементи інфраструктури об'єкта доступу, якими користується замовник на підставі договору з доступу;

- конкретно визначені технічні засоби телекомунікацій, розміщені на елементах інфраструктури об'єкта доступу, якими користується замовник на підставі договору з доступу;

- порядок доступу до технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об'єкта доступу, якими користується замовник на підставі договору з доступу;

- порядок здійснення власником інфраструктури об'єкта доступу контролю за користуванням замовником визначеними елементами інфраструктури об'єкта доступу відповідно до договору з доступу;

- відповідальність сторін.

Таким чином, позивач вправі розміщати на опорах власника (відповідача) лише ті технічні засоби телекомунікації, які визначені у додатку №1 до договору (його проекту) №823/03 від 24.05.2018 "Специфікація на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ) - 0.4-10 кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" і який і запропонований відповідачу самим позивачем.

Отже, пояснення позивача, що за наявності аварійних станів він не зможе розмістити на опорах відповідача додаткового обладнання для ремонту своїх ліній не відповідають вимогам законодавства (статті 16 зазначеного вище Закону щодо істотних умов договору ) та не узгоджуються із положеннями договору щодо специфікації обладнання.

За таких обставин, позивач повинен був заздалегідь подбати про ймовірну необхідність здійснення ремонтних робіт та передбачити у проектній документації (стаття 13 ЗУ "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж") наявність такого додаткового обладнання, яке можливо було б включити до відповідної специфікації на користування елементами об'єкта електроенергетики або включити до проекту договору пропозиції щодо можливості встановлення додаткового обладнання у випадку аварійних ситуацій без внесення змін до Специфікації.

Розділом 23 "Правил безпечної експлуатації електроустановок", затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 06.10.1997 № 257 визначено порядок та вимоги щодо доступу працівників будівельно-монтажних організацій до робіт в діючих електроустановках і охоронній зоні ліній електропередавання. Зокрема пунктом 23.1.1 встановлено, що для проведення будівельно-монтажних робіт в діючих електроустановках і охоронній зоні ліній електропередавання БМО повинна отримати від експлуатаційного підприємства письмовий дозвіл згідно з "Правилами охорони електричних мереж". Забезпечення електробезпеки під час виконання будівельно-монтажних робіт повинно здійснюватись згідно з вимогами ГОСТ 12.1.013 та ГОСТ 12.1.051.

Згідно п. 1, 8, 12 "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997 забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, зокрема, накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи.

Енергопідприємства для забезпечення збереження електричних мереж видають дозвіл на виконання робіт в охоронних зонах у разі подання заявки не пізніше ніж за 10 діб до початку робіт за умови дотримання зазначених вище умов. А самі Правила запроваджуються з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму і використовуються у разі проектування, будівництва та експлуатації електричних мереж, а також під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж.

Тобто, законодавчо визначено, що будь-які роботи, які проводяться в діючих електроустановках та мережах повинні бути в обов'язковому порядку погоджені з електропостачальником. Разом з тим, договором передбачені виключення із такого порядку.

Оскільки відповідно до п. 14, 15, ч. 2 ст. 57 ЗУ "Про ринок електричної енергії" саме електропостачальник зобов'язаний надавати послуги з постачання електроенергії споживачам із дотриманням установлених показників якості послуг та здійснювати відшкодування (компенсацію) споживачу у разі недотримання електропостачальником показників якості послуг, то відповідачем пропонується застосування до позивача вказаних штрафних санкцій, як гарантований захід впливу у сфері господарювання.

Згідно із умовами п.2.2.1 проекту договору №823/03 від 24.05.2018р. (протокол погодження розбіжностей), погодження проведення запланованих заходів у мережах власника здійснюється в інших випадках, ніж аварійно-відновлювальні роботи.

Отже, проектом договору прямо передбачено можливість проведення аварійно- відновлювальних робіт без погодження і повідомлення не пізніше ніж за десять робочих днів.

Беручи до уваги викладене вище, безпідставними слід вважати і пояснення Позивача, що він буде просто вимушений щоразу порушувати умови договору щодо отримання дозволу на доступ до елементів інфраструктури об'єкта щодо проведення робіт та сплачувати великі штрафи, оскільки завбачливе та завчасне розроблення проектної документації із можливістю розміщення додаткового обладнання, яке може бути використане для ремонту унеможливить такі порушення.

Належна підготовка проектної документації унеможливлює розміщення додаткового обладнання всупереч умовам договору та не призводить до його порушення. Але, обов'язок щодо виготовлення проектної документації покладається лише на Позивача.

За таких обставин, умови пункту 4.2.2 проекту договору №823/03 від 24.05.2018 щодо відповідальності за порушення пунктів 2.2.1 та 2.2.2 Договору відповідають умовам ч.6 статті 16 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж", статтям 216, 217, 231, 232 ГК України, оскільки не стосуються фактів аварійно-відновлювальних робіт та розміщення додаткового обладнання, передбаченого умовами договору, а лише стосуються випадків свідомого і безпідставного порушення умов договору в частині доступу до елементів інфраструктури об'єкта.

Таким чином, встановлення відповідальності Позивача за порушення умов договору у розмірі трикратної вартості загальної орендної плати із розрахунку на місяць унеможливить несанкціонований доступ Позивача до мереж Відповідача, при дотриманні паритету прав і обов'язків сторін та дотриманні інтересів третіх осіб.

Враховуючи зазначене вище, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо суми судового збору, то остання повинна бути покладена на сторони в рівних долях, оскільки вимоги сторін і їх доводи є частково обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати укладеним договір № 823/01 від 24.05.2018 між приватним акціонерним товариством "Кіровоградобленерго" та фізичною особою - підприємцем Овчаренко Олександром Григоровичем з урахуванням розбіжностей неврегульованих пунктів договору та Додатку № 1 до договору № 823/01 від 24.05.2018 у наступній редакції:

ДОГОВІР №823/01

з доступу до інфраструктури об'єкта електроенергетики

м. Кропивницький "24" травня 2018 року

ВЛАСНИК: Приватне акціонерне товариство "Кіровоградобленерго", в особі директора виконавчого ОСОБА_5, що діє на підставі Довіреності №130/07 від 13.05.2017р., з однієї сторони, та

ЗАМОВНИК: Суб'єкт господарювання фізична особа-підприємець Овчаренко Олександр Григорович, який діє на підставі Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1001511909 від 07.10.2016 року, з іншої сторони, (разом Іменуються - Сторони, а кожна окремо - Сторона), уклали цей Договір з доступу до об'єкта електроенергетики (надалі - Договір) про наступне:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. За даним Договором Замовник замовляє та оплачує, а Власник, у відповідності до погодженої ним проектної документації на доступ, розробленої згідно з технічними умовами на доступ №207/01 від 28.02.2012 року, надає Замовнику право доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики - опор ПЛ (ПЛІ)-0,4-10кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" (далі - об'єкт електроенергетики/об'єкт доступу) для розміщення технічних засобів телекомунікацій.

1.2. Об'єкт доступу, кількість елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики, а також тип, марка, обсяг технічних засобів телекомунікацій визначаються в Специфікації (Додаток №1 до цього Договору).

1.3. Загальний обсяг технічних засобів телекомунікацій та кількість елементів

інфраструктури об'єкта електроенергетики не рідше одного разу на рік інвентаризуються спільною комісією Сторін на підставі проектно-технічної та балансової документації, та можуть уточнюватись в будь який час на вимогу однієї із Сторін. За результатами роботи спільної комісії складається акт.

2. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН

2.1. Замовник має право:

2.1.1.Користуватися об'єктом доступу відповідно до Специфікації (Додаток № 1).

2.1.2.У разі незгоди з новою платою за доступ, встановленою Власником, розірвати цей Договір в односторонньому порядку, письмово повідомивши про це Власника, протягом 10-ти днів з дати отримання Інформації про зміну вартості плати за доступ.

2.1.3.На безперешкодний доступ до всіх технічних засобів телекомунікацій, розміщених на елементах об'єкта електроенергетики для їх огляду (обслуговування, ремонту) - за умови попереднього узгодження з Власником дати і часу запланованих заходів згідно з п.п. 2.2.1 цього / Договору, та у відповідності до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці "Про затвердження Правил безпечної експлуатації електроустановок" від 06.10.1997, №257 (далі -ПБЕЕ).

2.1.4. Ініціювати проведення заходів, передбачених п. 1.3 цього Договору.

2.2.Замовник зобов'язаний:

2.2.1. Не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів до дня проведення огляду (обслуговування, монтажу, ремонту, інших робіт, крім аварійно-відновлювальних робіт) технічних засобів телекомунікацій згідно з п.п. 2.1.3 цього Договору письмово звернутися до Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" для узгодження дати і часу запланованих заходів. В разі необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт технічних засобів телекомунікацій згідно з п.п. 2.1.3 цього Договору, Замовник повинен повідомити Світловодський РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго" та узгодити проведення запланованих заходів.

2.2.2. Погоджувати з Власником розміщення технічних засобів телекомунікацій на об'єкті доступу (у тому числі додаткових) і не допускати їх самовільного розміщення.

2.2.3. На вимогу Власника, протягом 10-ти робочих днів з дня отримання такої вимоги, відшкодовувати збитки Власникові або третім особам, заподіяні внаслідок невиконання чи неналежного виконання робіт, пов'язаних з розміщенням та експлуатацією технічних засобів телекомунікацій відповідно до умов цього Договору.

2.2.4. Протягом 10-ти робочих днів з дати припинення дії цього Договору демонтувати технічні заходи телекомунікацій, розміщені на об'єкті доступу, а при неможливості виконати вказані роботи у зазначений термін, у інший погоджений Сторонами розумний строк, який не повинен перевищувати 30 днів. В іншому випадку Власник має право демонтувати зазначене обладнання Замовника власними силами.

2.2.5. На вимогу Власника, протягом 10-ти робочих днів з дня отримання такої вимоги, відшкодувати Власникові непокриті витрати, пов'язані з демонтуванням обладнання.

2.2.6. Своєчасно здійснювати оплату за доступ до об'єкта доступу.

2.2.7. Використовувати об'єкт доступу лише для цілей обумовлених даним Договором.

2.2.8. Розмістити на своїх технічних засобах телекомунікацій в місцях заходу на ПЛ, виходу з ПЛ та розгалуження, на зручному для огляду місці відомості про Замовника (марку кабелю, найменування Замовника та номер контактного телефону).

2.2.9. Протягом дії цього Договору вживати заходи по захисту технічних засобів

телекомунікацій, розміщених на об'єкті доступу, від їх умисного пошкодження (демонтажу або руйнування).

2.3. Власник має право:

2.3.1. Залучати Замовника для проведення оглядів технічних засобів телекомунікацій та електроустановок.

2.3.2. Вимагати своєчасної та повної плати за користування об'єктом доступу.

2.3.3. Перевіряти хід виконання Замовником робіт відповідно до п.п. 2.1.3 цього Договору та вимагати від Замовника усунення порушень, виявлених за результатами такої перевірки.

2.3.4. Переглядати розмір плати за доступ згідно із законодавством, та письмово повідомляти про це Замовника не пізніше ніж за 20 днів до дати застосування нової вартості плати право притримати демонтоване обладнання до моменту вирішення спору в судовому порядку.

2.3.5. Здійснювати контроль за дотриманням Замовником умов цього Договору, вимог Закону, ПБЕЕ - шляхом проведення періодичних оглядів технічних засобів телекомунікацій та електроустановок (у тому числі із залученням Замовника).

2.4. Власник зобов'язаний:

2.4.1. Надавати Замовнику безперешкодний доступ до всіх технічних засобів

телекомунікацій, розміщених на елементах інфраструктури об'єкта електроенергетики для їх огляду (робіт, ремонту) - за умови попереднього узгодження з Власником дати і часу

запланованих заходів згідно з п.п. 2.2.1 Договору, та у відповідності до вимог ПБЕЕ.

2.4.2. Вживати заходів для вирішення спорів із Замовником на етапах зміни, виконання чи розірвання договору з доступу шляхом проведення консультацій та переговорів.

3. ВАРТІСТЬ ПЛАТИ ЗА ДОСТУП. УМОВИ РОЗРАХУНКІВ

3.1. Вартість щомісячної плати за доступ (у т. ч. назва Замовника, об'єкт доступу-кількість і нумерація опор ліній електропередачі; тип, марка, обсяг технічних засобів телекомунікацій; назва населеного пункту та вулиці, де розташовані об'єкт доступу та технічні засоби телекомунікацій) в порядку пункту 7.2. ст. 17 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" від 07.02.2017 № 1834-VIII, згідно з методикою визначення плати за доступ до елементів Інфраструктури об'єкта доступу і не може перевищувати 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору - елемент будь-якої інфраструктури об'єкта доступу, у тому числі опори лінії електропередачі, на місяць визначаються в Специфікації" (Додаток №1 до цього Договору).

3.2. Плату за доступ Замовник здійснює щомісячно протягом 5-ти банківських днів з дати отримання від Власника рахунку, шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на його поточний рахунок. Рахунок за плату направляється Власником на адресу Замовника не пізніше 25 числа поточного місяця.

4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

4.1. Кожна із Сторін зобов'язується відшкодувати збитки, заподіяні іншій Стороні у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов цього Договору, відповідно до вимог чинного законодавства України.

4.2. Замовник несе наступну відповідальність:

4.2.1. За порушення строків розрахунків згідно з п. 3.2 цього Договору сплачує Власнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на період, за який нараховується пеня, за кожний день прострочення.

4.2.2. У разі розміщення технічних засобів телекомунікацій в порушення п. 2.2.1, 2.2.2 цього договору, Правил надання доступу до інфраструктури об'єкта електроенергетики, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів - сплачує штраф в розмірі тримісячної орендної плати.

4.3. Власник не несе відповідальності за викрадення та/або пошкодження третіми особами об'єкту електроенергетики (елементів об'єкту електроенергетики) або технічних засобів телекомунікацій.

5. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

5.1. У разі виникнення спорів між Власником та Замовником на етапах виконання, зміни та

розірвання цього Договору і неможливості вирішення їх шляхом проведення двосторонніх консультацій та переговорів Сторони можуть провести досудове врегулювання спору в порядку, встановленому законодавством.

6. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ (ФОРС - МАЖОР)

6.1. Сторона звільняється від визначеної цим Договором та/або чинним в Україні законодавством відповідальності за повне чи часткове порушення Договору, якщо вона доведе, що таке порушення сталося внаслідок дій непереборної сили, визначених у цьому Договорі.

6.1.1. Під форс-мажорними обставинами (непереборною силою) у цьому Договорі розуміються будь-які надзвичайні події зовнішнього щодо Сторін характеру, які виникають без вини Сторін, поза їх волею або всупереч волі чи бажанню Сторін; і які не можна за умови вжиття звичайних для цього заходів передбачити та не можна при всій турботливості та обачності відвернути (уникнути), включаючи (але не обмежуючись): стихійні явища природного характеру (землетруси, повені, ожеледі, урагани, руйнування в результаті блискавки тощо), лиха біологічного, техногенного та антропогенного походження (вибухи, пожежі, масові епідемії тощо), обставини суспільного життя (війна, воєнні дії, блокади, громадські хвилювання, прояви тероризму, масові страйки та локаути, бойкоти тощо), а також видання заборонних або обмежуючих нормативних актів органів державної влади чи місцевого самоврядування, які унеможливлюють виконання Сторонами цього Договору або тимчасово суттєво перешкоджають такому виконанню.

6.2. Настання непереборної сили має бути засвідчено Торгівельно-промисловою палатою України або іншим компетентним державним органом.

6.3. Сторона, що має намір послатися на форс-мажорні обставини, зобов'язана невідкладно повідомити іншу Сторону про наявність форс-мажорних обставин та їх вплив на виконання цього Договору.

6.4. Якщо форс-мажорні обставини та/або їх наслідки тимчасово перешкоджають виконанню цього Договору, то виконання цього Договору зупиняється на строк, протягом якого воно є неможливим, але не більш як на 6 місяців.

6.5. Якщо у зв'язку із форс-мажорними обставинами та/або їх наслідками виконання цього договору є неможливим і така неможливість триває більш як 6 місяців, то цей Договір може бути розірваний в односторонньому порядку будь-якою Стороною шляхом направлення за допомогою поштового зв'язку письмової заяви Іншій Стороні.

7. КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

7.1. Сторони домовляються, що умови Договору, включаючи Додатки та письмові повідомлення Сторін, вчинені відповідно до цього Договору, становлять конфіденційну інформацію І не можуть бути розголошені одною Стороною без попереднього письмового погодження з іншою Стороною протягом дії Договору і 5-ти років після закінчення його дії. У разі порушення вимог щодо конфіденційності інформації винна Сторона відшкодовує іншій завдані збитки та додатково сплачує штраф в розмірі 10% річної вартості цього Договору. Не є розголошенням конфіденційної інформації про умови Договору, включаючи Додатки та письмові повідомлення Сторін, вчинені відповідно до цього Договору, якщо вказана інформація передана Стороною на вимогу державних органів чи суду у випадках визначених Законом.

8. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

8.1. Даний Договір набуває чинності з моменту підписання його Сторонами і діє до 31.12.2018 року.

8.2. Умови цього Договору застосовуються до відносин, що виникли між Сторонами з 02.01.2018 року.

8.3. Термін дії цього Договору продовжується на кожний наступний рік на тих самих умовах, якщо одна Сторона не заявить письмово іншій Стороні про своє бажання припинити дію Договору не пізніше ніж за 30 (тридцять) діб до закінчення строку дії цього Договору.

8.4. Дія цього Договору припиняється достроково:

8.4.1. За взаємною згодою Сторін.

8.4.2. У разі односторонньої відмови Замовника від Договору відповідно до пп. 2.1.2 цього Договору.

8.4.3. У разі односторонньої відмови Власника від Договору відповідно до пп. 2.3.5 цього Договору.

8.4.4. У разі ліквідації або визнання банкрутом однієї зі Сторін.

8.4.5. Скасування державної реєстрації однієї із Сторін.

8.5. Закінчення дії цього Договору або його дострокове припинення не звільняє Замовника від виконання грошових зобов'язань, що виникли під час дії Договору, а також зобов'язань з демонтажу технічних засобів телекомунікацій відповідно до п.п. 2.2.3-2.2.5 цього Договору.

9. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

9.1. Усі правовідносини, що виникають з цього Договору або пов'язані із ним, у тому числі пов'язані із дійсністю, укладенням, виконанням, зміною та припиненням цього Договору, тлумаченням його умов, визначенням наслідків недійсності або порушення Договору, регламентуються цим Договором та відповідними нормами чинного в Україні законодавства, а також застосовними до таких правовідносин звичаями ділового обороту на підставі принципів добросовісності, розумності та справедливості.

9.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, протоколи про наміри та будь-які інші усні або письмові домовленості Сторін з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу, але можуть братися до уваги при тлумаченні умов цього Договору.

9.3. Сторона несе повну відповідальність за правильність вказаних нею у цьому Договорів реквізитів та зобов'язується своєчасно у письмовій формі повідомляти іншу Сторону про їх зміну, а у разі неповідомлення несе ризик настання пов'язаних із ним несприятливих наслідків.

9.4. Відступлення права вимоги та/або переведення боргу за цим Договором однією із Сторін до третіх осіб допускається виключно за умови письмового погодження цього із іншою Стороною.

9.5. Всі зміни, виправлення та доповнення до цього Договору оформлюються додатковою угодою між Сторонами.

9.6. Додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені їх печатками.

9.7. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов українською мовою у двох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу, - один для Власника другий для Замовника.

9.8. У випадку виникнення спорів або розбіжностей Сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій.

9.9. У разі недосягнення Сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору у порядку, визначеному чинним законодавством України.

9.10. Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору після затвердження Кабінетом Міністрів України Правил надання доступу згідно зі статтею 11 Закону України "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" від 07.02.2017, №1834-VIII.

10. ДОДАТКИ ДО ДОГОВОРУ

10.1. Додаток №1. Специфікація - на 14 арк.

11. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ, БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН

ВЛАСНИК: ЗАМОВНИК:

ПрАТ "Кіровоградобленерго" Фізична особа-підприємець

Студентський бульвар, 15, Овчаренко Олександр Григорович

м. Кропивницький, 25015 39800, Полтавська область, м. Горішні Плавні,

ЄДРПОУ 23226362, АДРЕСА_2

п/р 26000001037555 у р/р № НОМЕР_4 в КВ КБ "Приватбанк"

ПАТ "Перший інвестиційний банк" МФО 331401, свідоцтва № 073929

м. Київ, МФО 300506, свідоцтво від 05.12.2002

100334117, ІПН 232263611232 ЄДРПОУ НОМЕР_1

тел./факс (0522)358213 тел./факс НОМЕР_2

Директор виконавчий Фізична особа - підприємець

__________________ ОСОБА_5 _________________/О.Г.Овчаренко/

м.п. м.п.

Додаток №1

до Договору

№823/01

від "24"травня 2018 року

СПЕЦИФІКАЦІЯ

на користування елементами об'єкта електроенергетики (ПЛ/ПЛІ)-0,4-10 кВ

Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго"

№ п/пНазва організаціїНазва населеного пункту, вулиці№ КТП № лінії, № опорТип, марка ОК, ІЛТК та інше Кількість опор (шт.)1ФОП Овчаренко Олександр Григорович м.Світловодськ, вул.Б.Хмельницького, №4-32ЗТП-15,Л-2,оп.68-83 аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0142ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм.Світловодськ, вул.Жовтнева, УкраїнськаТП-26, РБ-9, оп.66-74южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,093ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЧервонаТП-26, РБ-9, оп.66-82южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,034ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Д.Яворницького(Свердлова)КТП-82,Л-3, оп.71-81бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,065ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. НекрасоваКТП-82,Л-1, оп.5-8южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,046ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. БоженкоКТП-82,Л-3, оп.71-78южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,077ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. Зарічний, №1-13КТП-82,Л-2, оп.41-46южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,068ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. Зарічний, №2-8КТП-82,Л-2, оп.46-49южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,029ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Партизанська, №55-71КТП-82,Л-1, оп. 11-18южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0910ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Героїв Чорнобиля (Комсомольська)КТП-83,Л-3, оп. 41-43южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0311ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.В.Сосюри (Горького)№55а-71КТП-83,Л-3, оп.43-47южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0412ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Заводська, №15-36КТП-84,Л-2, оп. 10-17южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0813ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЗаводськаПЛ-6 кВ Ф-54, оп. 10-15южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01314ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. М. Залізняка (Чубаря)КТП-86,Л-1, оп.7-20южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01015ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ОзернаКТП-87,Л-2, оп. 3-13южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01116ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм.Світловодськ, вул. ДружбиКТП-87,Л-2, Л-4, оп. 3-62южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0517ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ФранкоКТП-87,Л-2, оп. 16-27южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01118ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул, Ревівська (Кіровоградська)КТП-89,Л-1, оп. 17-25южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0519ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЗаводськаКТП-89,Л-1, оп. 37-44южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0820ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Соборності України (Тельмана)КТП-89,Л-3, оп. 51-67южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01121ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Вільна, №16-8ЗТП-108,Л-4,оп.38-43аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0722ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Пушкіна, ЛермонтоваЗТП-108,Л-2,оп1-20южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01123ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ПушкінаЗТП-108,Л-5,оп3-86аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01624ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. КоцюбинськогоЗТП-108,Л-4,оп50-54южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0525ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.3-го ГрудняЗТП-108,Л-4.оп50-62южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0526ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. Озерний вул. ПартизанськаЗТП-109,Л-10,оп970-968-978аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01227ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ПартизанськаЗТП-109,Л-10,оп968-1028южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0728ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. ОзернийПЛ-6 кВ Ф-113, оп.47-48южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0229ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров.ОзернийЗТП-109,Л-9,оп891-956южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0730ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров.ОзернийЗТЛ-109,Л-9,оп892-896южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0531ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров.ПершотравневийЗТП-109,Л-9,оп943-949южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0532ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. КомароваЗТП-109,Л-9,оп956-962южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0633ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЧайковськогоЗТП-124,Л-4,оп545-563южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0334ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул .ЧайковскогоЗТП-124,Л-5,оп548-589южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0835ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЧайковськогоЗТП-124,Л-5,оп587-600южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01136ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ГвардійськаЗТП-124,Л-1,оп528-535южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0837ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ГвардійськаЗТП-124,Л-4,оп539-545южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0638ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Сотника Майбороди (Кошового)ЗТП-125,Л-7,оп270-279южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01039ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. 8-го Березня,№31-65ЗТП-136,Л-13,оп4-15южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01240ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. 8-го БерезняЗТП-136,Л-15,оп30-34южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0541ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Сотника Майбороди (Кошового)№118-132КТП-136,Л-13, оп. 6-24южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0942ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЧайковскогоЗТП-136,Л-15,оп34-27южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0543ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Б. ХмельницькогоКТП-205,Л-2, оп.27-30южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0444ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Г. Чорнобиля (Комсомольська)КТП-205,Л-2, оп.46-48южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0345ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Героїв Чорнобиля (Комсомольська)КТП-206,Л-5, оп. 93-95южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0546ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. 8-го Березня, №69-87ЗТП-207,Л-3,оп2-6южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0547ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. 8-го Березня,№89-147ЗТП-207,Л-5,оп20-40южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,02148ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. В. Соколова (Колгоспна)КТП-208,Л-6, оп. 19-37южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01949ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Д. Яворницького(Свердлова), №23-39КТП-208,Л-6, оп. 40-43южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0650ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Д. Яворницького(Свердлова), №3-21КТП-208,Л-6, оп.73-81южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01151ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм.Світловодськ, вул. Покровська (Молодогвардійська)КТП-211,Л-1, оп. 2в-51южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01552ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.КомароваКТП-211,Л-1,оп. 36-43южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0853ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Софіївська (П.Морозова)КТП-211,Л-2, оп.71а-73южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0754ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ПершотравневаКТП-211,Л-1, оп.11-146южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0655ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Софіївська (П.Морозова)ПЛ-6 кВ Ф-115, оп.11-20южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01156ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ГайдамацькаКТП-227,Л-2, оп.291-318южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0957ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ГайдамацькаКТП-227,Л-1,оп.371-369аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0458ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Золотарівська (Фрунзе)КТП-227,Л-1,оп.371-390южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01159ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ВолодарськогоКТП-236,Л-3, оп. 25-27южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0360ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ІльїчаКТП-253,Л-1, оп. 61-51южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0361ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Ревівська(Кіровоградська)КТП-253,Л-2,оп.11-26южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01062ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. РобочаКТП-253,Л-1,оп.2-6южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0463ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. РобочаКТП-253,Л-4, оп.61-84южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0964ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. РобочаКТП-253,Л-2, оп.8-39южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0965ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ЗаводськаКТП-253,Л-2, оп. 39-49южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01066ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Соборності України (Тельмана)КТП-253,Л-4, оп.68-81южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0967ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ІллічаКТП-253,Л-1,оп. 52-606южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0968ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ВисоцькогоЗТП-255,Л-4,оп1023-1036южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01469ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ТясминськаЗТП-255,Л-2,оп1003-1000южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0470ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. КочанівськаЗТП-255,Л-3,оп1057-1065южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0971ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ТясминськаЗТП-255,Л-3, оп1021а-1023южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0372ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. О.Вишні(Чернишевського)КТП-259,Л-4,оп.65-69южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0573ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. О.Вишні(Чернишевського)КТП-259,Л-1,оп. 13-14южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0274ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. НабережнаКТП-259,Л-1,оп.5-12южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0875ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Золотарівська (Фрунзе)КТП-261,Л-4,оп.9-15южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0776ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ОстровськогоКТП-261,Л-4,оп.41-44южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0377ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ДружбиКТП-264,Л-1,оп.2-38южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0878ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ДружбиКТП-264,Л-,оп.39-92южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0479ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. КомароваКТП-264,Л-1,оп. 50-54южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0580ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Пам'яті ГероївКТП-281,Л-4,оп. 18-20южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0381ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ГорькогоКТП-281,Л-4,оп.20-41южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01282ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ФранкаЦРП-1 ПЛ-0,4кВ, оп.44-506южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0883ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Ворошилова, №11-26ЗТП-9, Л-6, оп. 21-23южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0384ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ВорошиловаЗТП-9, Л-6, оп. 20-4южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0685ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Садова, №11-26ЗТП-26, Л-15, оп. 1-10южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0986ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Б. Хмельницького, №38-59аЗТП-26, Л-9, оп. 58-63южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0687ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Червона, №7-15ЗТП-26, РБ-9, оп. 63-65южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0388ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЗТП-26, РБ-9,оп83-85южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0389ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЛісозаводськаКТП-55,Л-3,Ф-610 оп.142-145южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0490ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Лісозаводська, №2,3,36КТП-55,Л-5, оп.1а-2,2-3,4а-4бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0591ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Лісозаводська, №1а-19КТП-55,Л-2, оп.8-116южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0692ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Лісозаводська, №1а-19КТП-55,Л-2, оп.8-8/6южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0693ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, про. ОСОБА_6, вул. В.КуліковаКТП-81,Ф-54 оп.238-233 КТП-81,Л-1,оп.307-314южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06 894ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.М.Остроградського вул.Н.БокійКТП-81,Л-3, оп.355-337 КТП-81,Л-2, оп. 337-323южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07 1095ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. 5-та ПроектнаКТП-81,Л-3, оп.338-347бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01296ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров. Польовий вул. ПавлівськаКТП-81,Л-2, оп.333-330вюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,01197ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.НекрасоваКТП-82,Л-1, оп.20-10, оп.10-11южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0498ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Героїв Чорнобиля (Комсомольська)КТП-83,Л-3, оп. 1-31южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0899ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.В.Сосюри (Горького)№55а-71КТП-83,Л-3,оп.31-40южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,09100ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Першотравнева, №88-104КТП-83,Л-3,оп. 13-17южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05101ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Ревівська (Кіровоградська)КТП-84,Л-1, оп. 18-47южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,018102ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.М.Залізняка(Чубаря)КТП-86,Л-1, оп.20-24южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05103ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.М.Залізняка(Чубаря)КТП-86,Л-1, ол. 24-27южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,03104ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.М.Залізняка(Чубаря)КТП-86,Л-1, оп.2-5южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04105ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Захисників України(Ілліча)КТП-89,Л-2,Ф-54,оп. 98-83южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,015106ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Захисників України(Ілліча), N259-81КТП-89,Л-2, оп.99-113южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,015107ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.3-го Грудня, №2-5ЗТП-105,Л-4,оп26-29южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04108ФОП Овчаренко Олександр Григорович м. Світловодськ, вул. Коцюбинського, №7а-17ЗТП-105,Л-4,оп45-49южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05109ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Анатолія Солов'яненка (Постишева),№2-18ЗТП-108,Л-5,оп98-103южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07110ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Пушкіна, №22-41ЗТП-108,Л-5,оп84-91южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06111ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Пушкіна, №2-вул.Лермонтова,№16ЗТП-108,Л-2,оп.16-28южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04112ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Григорія Сковороди (Крупської),№1 7-33ЗТП-108,Л-2,оп28-37,32-33южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06113ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм, Світловодськ, вул. Вільна, №30-36ЗТП-108,Л-2,оп.7-10южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04114ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. КропивницькогоЗТП-109,Л-10,оп1228-1230,оп.1231-1233южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0 115ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Ломоносова, ПартизанськаЗТП-109,Л-10,оп1032-1034южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06116ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Миру,№3-27ЗТП-124,Л-5,оп551-559южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,09117ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Миру,№30-46ЗТП-125,Л-7,оп246-241южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06118ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Сотника Михайла Майбороди (Кошового)№76-132ЗТП-133,Л-1,оп5-16,16-16/1,16-24южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,021119ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм, Світловодськ, вул. Глінки, 1,2,2а, вул.Чаплищанська (Енгельса), №32-40ЗТП-133,Л-2,оп34-36/1южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04120ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.8-го Березня, №17-7ЗТП-136,Л-15,оп34-40,41-43южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06121ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Самусіївська (Зої Космодем'янської),№1-18КТП-136,Л-15, оп. 44-51южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08122ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Б. Хмельницького, №61-95КТП-205,Л-2, оп.30-42южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,013123ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Героїв Чорнобиля (Комсомольська)№3КТП-205,Л-1,оп. 3-22южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,015124ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Героїв Чорнобиля (Комсомольська)КТП-205,Л-2, оп.51-46южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05125ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Б.Хмельницького,№111-159КТП-205,Л-5, оп. 71-86южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,016126ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Вишнева, №4-10КТП-206,Л-5, оп. 91-86южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06127ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Холодноярська (Димитрова),№3-8аЗТП-207,Л-5,оп8-10бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05128ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Українська,№986-104КТП-208,Л-1,оп.5-10южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06129ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Українська,№96а вул. Б.Хмельницького, №1 48КТП-208,Л-6,оп45-47,49-52южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07130ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, ул.Б.Хмельницького, №1 78-196КТП-208,Л-4, оп. 64-71южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08131ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Віктора Соколова (Колгоспна), №31-12КТП-208,Л-2, оп.25а-32аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,015132ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Зелена,№100-120КТП-211,Л-6, оп. 88-96южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,09133ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Зелена,№122-158КТП-211,Л-6, оп. 75-88южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,013134ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Володимира Сосюри(Горького),№73-85КТП-211,Л-6, оп.115-123южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,09135ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, пров.СпортивнийКТП-211,Л-2, оп. 63-67южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05136ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Незалежності (Котовського), №225-233ЗТП-226,Л-14, оп.83-85южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,03137ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Гетьманська (С.Лазо), №29-43ЗТП-226,Л-2,оп65-69южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05138ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Павлівська Куйбишева)ЗТП-226,Л-19,оп.32-27южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06139ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Незалежності (Котовського),№150-158ЗТП-226,Л-2,оп27-41южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05140ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Магдебурського права(Радянська),№26-46ЗТП-226,Л-4,оп.55-49южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07141ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Магдебурського права (Радянська),№26-46ЗТП-226, Л-4, оп 48-46,Ф-54,оп.228-232южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,03,5142ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. М. ОстроградськогоЗТП-226,Л-17,оп.21-14,южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08143ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. ПавлівськаЗТП-226,Л-17,оп.14-9,14-23южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07144ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Гайдамацька (Червоноармійська)КТП-227,Л-2, оп.318-328южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04145ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Магдебурського Права (Радянська), №57-65аКТП-227,Л-2, оп. 328-332южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04146ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Гетьманська (С.Лазо),№47-66КТП-227,Л-2, оп. 318-324южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06147ФОП Овчаренко Олександр ГригоровичМ. Світловодськ, вул.Макарівський тупикКТП-234,Л-2, оп.1 6-13южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04148ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.КлочківськаКТП-234,Л-3, оп.13-32,33-35южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07149ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. КалаборокськаКТП-234,Л-2, оп.17-21южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05150ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЗмитницькаКТП -234,Л-2,оп.21-28южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04151ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Чкалова,№5,7КТП -236,Л-2,оп.45-47южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,03152ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.БондарівськаКТП -237,Л-1,оп. 1-4южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,04153ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.КлочківськаКТП -237,Л-1,оп. 4-10южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06154ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЗмитницькаКТП -237,Л-2,оп.22-26южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,05155ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.ЗмитницькаКТП -237,Л- 3,оп.22-57южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06156ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Бондарівська, КоролівськаКТП -237,Л-1,оп. 4-20бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,012157ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Захисників України (Ілліча),№39-62КТП -253,Л-3,Ф-54,оп.84-98,Ф-54,оп. 83-84южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,0 14158ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Захисників України (Ілліча),№2-30КТП -253,Л-3,Л-1, оп.59-74южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,016159ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Висоцького, №1-35ЗТП-225,Л-4,оп1035-1044южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,010160ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Тясминська,№15-1ЗТП-255,Л-4,оп,1044-1052аюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08161ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Золотарівська (Фрунзе),№44-62КТП -257,Л-4,оп.541-572южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,09162ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.8-го Березня,№8-2аКТП -257,Л-4,оп.552-549,549а-549бюжкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06163ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Каширівська (Гастелло)КТП -257,Л-4,оп.552-554южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,02164ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Золотарівська (Фрунзе),№2-40КТП -257,Л-1,оп.600-617южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,014165ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Павла Бута (Щорса)КТП -257,Л-1,оп.602-630южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,012166ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Павла Бута (Щорса),№34-вул. Матросова, № 1КТП-257, Л-5, оп.584-588южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08167ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Незалежності (Котовського),№6-25КТП -257,Л-5,оп.588-598южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,07168ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Космонавтів, №4-30КТП -259,Л-2,оп.32-45южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,014169ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Чкалова,№2-10КТП -259,Л-3,Ф-54,оп.193-196южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,06170ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Золотарівська (Фрунзе), №223-237КТП -261,Л-3,оп.2-9южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,08171ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, ул.Золотарівська Фрунзе),№201-221КТП-261,Л-3,оп.5-40южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,013172ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Комарова,№83-103КТП -264,Л-2,оп. 55-64южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,010173ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул.Табурищанська,№55-104КТП -264,Л-2,оп.88-69южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,019174ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Зелена, №43-83КТП-281,Л-4,оп.2-15южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,014175ФОП Овчаренко Олександр Григоровичм. Світловодськ, вул. Пам'яті ГероївКТП-281,Л-4,оп.2-18южкабель ОЦПс12А1(1х12)-1,02 Всього:1356Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів електроенергетики складає 0,3 відсотка мінімальної заробітної плати за одну опору лінії електропередач на місяць, що становить 11,17 грн. (Одинадцять гривень 17 коп.), з ПДВЗагальна вартість плати за 1356 штук опор доступу до елементів інфраструктури об'єкта електроенергетики - опор ПЛ(ПЛІ)-0,4-10кВ Світловодського РЕМ ПрАТ "Кіровоградобленерго", для розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування технічних засобів телекомунікацій: складає 15146,52 грн. (П'ятнадцять тисяч сто сорок шість гривень 52 коп.), з ПДВ

Стягнути з приватного акціонерного товариства "Кіровоградобленерго" (25015, м. Кропивницький, Студентський бульвар, 15, код ЄДРПОУ 23226362) на користь фізичної особи - підприємця Овчаренко Олександра Григоровича (39800, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) 881,00 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 05.10.2018.

Суддя В.Г. Кабакова

Джерело: ЄДРСР 76940626
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку