open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа №639/1070/18

Провадження №1-кп/639/286/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М                У К Р А Ї Н И

05 липня 2018 року                                                                м. Харків

Колегія суддів Жовтневого районного суду м. Харкова у складі:

головуючого судді – Макарова В.О.,

суддів – Чижиченка Д.В., Труханович В.В.,

за участю: секретаря судового засідання – Чубенко О.С.,

прокурора – Струкова А.О.,

захисника – адвоката ОСОБА_1,

обвинуваченого – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові обвинувальний акт по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201822050000076 від 11.01.2018 року, відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,

за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.289 КК України,

В С Т А Н О В И Л А:

До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшов обвинувальний акт по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.289 КК України.

У підготовчому судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження дії запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_2 який продовжено ухвалою Жовтневого районного суду м.Харкова від 07 травня 2018 р. до 05 липня 2018 року, посилаючись на ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Обвинувачений ОСОБА_2 та його захисник адвокат ОСОБА_1 заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що обвинувачений, перебуваючи в умовах слідчого ізолятора, вже фактично став на шлях виправлення, його родина потребує участі ОСОБА_2 у сімейному побуті, він є військовослужбовцем та може фактично перебувати під домашнім арештом у військовій частині. Просили обрати до ОСОБА_2 будь-який більш м’який запобіжний захід.

Потерпілий та представник потерпілого в судове засідання не з’явилися.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч. ч.1, 3 ст. 331 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Незалежно від наявності клопотань суд зобов’язаний розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою до спливу двомісячного строку з дня надходження до суду обвинувального акту, чи з дня застосування судом до обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За наслідками розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.

До спливу продовженого строку суд зобов'язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.

Згідно п. 4 ч. 2 ст.183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою може бути застосований до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

Дія запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_2 продовжена ухвалою Жовтневого районного суду м.Харкова від 07 травня 2018 р. до 05 липня 2018 року.

Колегією суддів враховується, що ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні умисного особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, за санкцією якого передбачено покарання від 7 до 12 років позбавлення волі.

При вирішенні клопотання прокурора в частині продовження запобіжного заходу відносно ОСОБА_2, судом враховується, що на даний час є наявними ризики, передбачені п. п. 1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а саме: у разі зміни запобіжного заходу обвинувачений може переховуватись від суду, може незаконно впливати на свідків по цьому ж кримінальному провадженню, може вчинити інше кримінальне правопорушення.

Оцінюючи сукупність обставин, що враховуються при дії запобіжного заходу, які визначені ст. 178 КПК України, а саме: тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому ОСОБА_2, вік та стан здоров’я обвинуваченого, відомості про особу обвинуваченого, який не має стійких соціальних зв’язків, офіційно неодружений та дітей не має, є військовослужбовцем та може бути направлений для проходження служби за межі м. Харкова, мати доступ до зброї, колегія суддів приходить до висновку, що застосування більш м’яких запобіжних заходів відносно обвинуваченого на даний час є неможливим, у зв’язку з чим відносно обвинуваченого необхідно продовжити дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою,

При цьому, зазначені судом ризики не зменшились та не відпали, внаслідок чого відсутні підстави для зміни запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_2, у зв’язку з чим клопотання сторони захисту задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 176, 177, 331, 369, 372, 376 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Клопотання прокурора про продовження строку дії запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_2 - задовольнити.

У задоволенні клопотання сторони захисту про зміну запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 -  відмовити.

Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вигляді тримання під вартою в ДУ «Харківська установа виконання покарань (№27)», продовжити строком на 60 днів, а саме до 02 серпня 2018 року включно.

Копію ухвали направити до ДУ «Харківська установа виконання покарань (№27)» для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає

.

Головуючий суддя                                                        В.О. Макаров

Суддя                                                                        Д.В. Чижиченко

Суддя                                                                        В.В.Труханович

Джерело: ЄДРСР 75128776
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку