open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 611/601/18

Провадження № 2/611/266/18

Р І Ш Е Н Н Я І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2018 року Барвінківський районний суд Харківської області в складі:

головуючого - судді Андросова О.М.

секретаря - Сторчай С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Барвінкового справу за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради Барвінківського району Харківської області про визнання права власності на земельну частку (пай),

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області ОСОБА_1 був виданий сертифікат на право на земельну частку(пай) серії НОМЕР_2 (зареєстрований 12.06.1997 року в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку(пай), що видаються Барвінківською РДА по КСП «Барвінківський» за НОМЕР_3). Цим сертифікатом посвідчується належне ОСОБА_1 право на земельну частку(пай) розміром 12,91 умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка перебувала у колективній власності КСП «Барвінківський» на території Іваанівської сільської ради Барвінківського району Харківської області.

Позивач зазначає, що вона не має можливості отримати всі необхідні документи, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку, так як вищезазначений сертифікат за невідомих обставин було втрачено, про що надано оголошення в районну газету «Вісті Барвінківщини» № 20 від 18.05.2018 року. Через відсутність правовстановлюючого документу на земельну частку (пай) позивач не має змоги в адміністративному порядку встановити та підтвердити своє право на земельну частку(пай)..

У зв'язку в викладеним вище у позивача виникли перепони для оформлення права власності на земельну ділянку на підставі права на земельну частку (пай), тому вона звернулася до суду з позовом про визнання за нею права на зазначену земельну частку (пай).

Представник позивач подала до суду заяву, в якій підтримує позовні вимоги і прохає розглядати справу без її участі, що суд вважає за можливе, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач подав до суду заяву, в якій визнає позов і прохає розглядати справу без участі свого представника, що суд вважає за можливе, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Зважаючи на те, що всі особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явилися, відповідно до ч. 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини..

З повідомлення відділу Держгеокадастру у Барвінківському районі Харківської області від 18.06.2017 року № 235/102/18 вбачається, що відповідно до «Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Барвінківською РДА» по КСП «Барвінківський» сертифікат на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_2 зареєстровано 12.06.1997 р. за НОМЕР_3 та видано на ім'я ОСОБА_1.

Вказаний сертифікат на право на земельну частку було загублено, що підтверджується об'явою в газеті «Вісті Барвінківщини» від 18.05.2018 року № 20.

Згідно листу Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області 05.06.2018 року № 01-63/1528, у зв'язку з відсутністю бланків сертифікатів на право на земельну частку (пай) дублікати сертифікатів не видаються.

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 259, 263-265, 268, 274 - 279 ЦПК України, ст. ст. 392, 1261, 1266, 1268 ЦК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою с. Печеськи Красилівського району Хмельницької області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 право власності на земельну частку (пай) площею 12,91 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) в колективній власності колишнього КСП «Барвінківський» Барвінківського району Харківської області на території Іванівської сільської ради Барвінківського району Харківської області, посвідчене сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_1. Сертифікат зареєстровано 12.06.1997 року в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Барвінківською районною державною адміністрацією, по КСП «Барвінківський» за НОМЕР_3.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Суддя Барвінківського районного суду О.М.Андросов

Джерело: ЄДРСР 75128456
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку