open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
справа № 606/1508/18

1-кс/606/469/18

Ухвала

05 липня 2018 року м. Теребовля

Слідчий суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Малярчук В.В. при секретарі:ОСОБА_1 розглянувши у судовому засіданні у місті Теребовля, клопотання слідчого про проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, -  

Встановив:

Слідчим відділом Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області проводиться досудове розслідування, внесене до ЄРДР за № 12018210170000224    від 05 липня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. 

Слідчий слідчого відділення Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області в Тернопільської області звернувся до суду із клопотанням про проведення експертизи щодо встановлення причин смерті ОСОБА_2, у якому просить доручити експертам (експерту) Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи провести у кримінальному провадженні №12018210170000224 судово-медичну експертизу трупа ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться в морзі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, що на вул. Тролейбусній, 14 в м. Тернополі. Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення судово-медичної експертизи:Яка причина смерті?Коли наступила смерть?Які тілесні ушкодження виявлені на трупі, який їх характер, давність, кількість, розміщення, ступінь тяжкості, причинний зв'язок із настанням смерті (при виявлені тілесних ушкоджень різних за ступенем тяжкості – прошу розмежувати їх окремо) та чим вони могли бути спричинені?Чи приймала ОСОБА_2, незадовго до смерті, алкогольні напої?Яка групова належність крові? Доручити експертам Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи (спеціалістам) відібрати необхідні біологічні зразки під час судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_2 Зобов’язати Тернопільське обласне бюро судово-медичної експертизи надати начальнику СВ Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 чи іншій особі за його дорученням висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_2 (в тому числі, в разі необхідності, об’єкти дослідження чи їх частини).

Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів справи, що 4 липня 2018 року, близько 18:00 год. ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 жит. ІНФОРМАЦІЯ_3 обробляючи город бензиновим тримером, нанесла собі тілесні ушкодження у вигляді порізу лівого ікро видного м’язу в результаті чого померла на місці, до прибуття карети швидкої медичної допомоги.

За результатами огляду від 4 липня 2018 року труп ОСОБА_2 скеровано на тимчасове зберігання в морг Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, що на вул. Тролейбусній, 14 в м. Тернополі, який орендує Тернопільське обласне бюро судово-медичної експертизи для проведення судово-медичної експертизи трупів громадян.

На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у встановленні причини смерті ОСОБА_2, для чого необхідні спеціальні знання у галузі судової медицини.

З цією метою, у відповідності до п.1 ч.2 ст.242 та ст.243 КПК України необхідно залучити експерта (експертів) для проведення судово-медичної експертизи.

Так, у відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

        У зв’язку з тим, що проведення судово-медичної експертизи здійснюється фахівцями державних установ судово-медичних експертиз МОЗ України, вище зазначену експертизу для виконання доцільно призначити в Тернопільське обласне бюро судово-медичної експертизи з переліком запитань, які необхідно поставити перед експертом та які мають істотне значення для кримінального провадження.

Крім цього, у відповідності до Правил проведення судово-медичної експертизи трупів у бюро судово-медичної експертизи, затверджених наказом МОЗ України від 7.01.1995 року №6, під час проведення судово-медичної експертизи трупів виконуються спеціальні лабораторні методи дослідження (гістологічні, медико-криміналістичні, токсикологічні тощо), для проведення яких відбираються відповідні біологічні зразки. Тому, виходячи із обставин кримінального провадження та переліку питань, які необхідно дослідити в ході судово-медичної експертизи, виникає необхідність у отриманні біологічних зразків з трупа ОСОБА_2

У зв’язку з тим, що проведення експертизи доручається судом, у відповідності до ч.8 ст.244 та ст.245 КПК України необхідно доручити експертам Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи (спеціалістам) відібрання необхідних біологічних зразків під час судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_2

У судове засідання слідчий не з’явився, що не перешкоджає розгляду даного клопотання.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Беручи до уваги підстави викладені у клопотанні, те, що для вирішення вказаних питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання слід задовільнити.

Крім цього, слідчий суддя вважає за доцільне визначити експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи, а саме, яку вказує слідчий у клопотанні.

  Враховуючи викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, керуючись ст.ст.242, 244, 245 КПК України, слідчий суддя,-

Ухвалив:  

  Kлопотання слідчого СВ Теребовлянського ВП ГУНП у Тернопільській області ОСОБА_4 про проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, задовольнити.

       Доручити експертам (експерту) Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи провести у кримінальному провадженні №12018210170000224 судово-медичну експертизу трупа ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться в морзі Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, що на вул. Тролейбусній, 14 в м. Тернополі

        Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення судово-медичної експертизи:Яка причина смерті? Коли наступила смерть? Які тілесні ушкодження виявлені на трупі, який їх характер, давність, кількість, розміщення, ступінь тяжкості, причинний зв'язок із настанням смерті (при виявлені тілесних ушкоджень різних за ступенем тяжкості – прошу розмежувати їх окремо) та чим вони могли бути спричинені? Чи приймала ОСОБА_2, незадовго до смерті, алкогольні напої? Яка групова належність крові?

        Доручити експертам Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи (спеціалістам) відібрати необхідні біологічні зразки під час судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_2

       Зобов’язати Тернопільське обласне бюро судово-медичної експертизи надати начальнику СВ Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 чи іншій особі за його дорученням висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами судово-медичної експертизи трупа ОСОБА_2 (в тому числі, в разі необхідності, об’єкти дослідження чи їх частини).

       Ухвала оскарженню не підлягає.

  Слідчий суддя :

Джерело: ЄДРСР 75126135
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку