open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

415/4926/18

1-КС/415/1096/18

УХВАЛА

про дозвіл на тимчасовий доступ до документів,

які містять охоронювану законом таємницю

05.07.18 року місто Лисичанськ

Слідчий суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю секретаря Нікульніковій І.В., слідчого Жичина А.А., прокурора Хмеленко Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області Жичина А.А., погоджене прокурором Лисичанської місцевої прокуратури Хмеленко Н.В. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження № 12018130240001276 від 30.05.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В клопотанні слідчого зазначено, що 28.05.2018 о 21:20 год. невстановлена особа, шляхом вільного доступу, із задньої кишені брюк скоїла крадіжку мобільного телефону Prestigeo, чим завдала ОСОБА_3 майнову шкоду на суму 1300 гривень.

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали кримінального провадження, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даному клопотанню, заслухавши думку учасників кримінального провадження, дійшов висновку щодо задоволення клопотання, з наступних підстав.

Дане кримінальне правопорушення 30.05.2018 було зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 12018130240001276, правова кваліфікація правопорушення - ч.1 ст.185 КК України.

Допитана в якості потерпілого ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, пояснила, що 28.05.2018 року приблизно о 21:20 вона прийшла до магазину АТБ, який розташований за адресою: м.Лисичанськ, пр.-т Перемоги, 145, з метою покупки продуктів харчування. По дорозі до магазину, вона розмовляла зі своїм знайомим ОСОБА_5, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (номеру кваотири та телефону якого вона не пам'ятає). Зайшовши до магазину, вона все ще розмовляла по мобільному телефону зі своїм знайомим, що бачив охоронець магазину АТБ. Перебуваючи в магазині вона закінчила розмовляти по мобільному телефону та поклала мобільний телефон до задньої правої кишені своїх брюк. Коли ОСОБА_4 нахилялась над прилавком з овочами, то відчула, що задню праву кишеню брюк нічого не тягне, тобто в ньому вже не було мобільного телефону. Далі вона засунула руку до кишені та переконалась, що мобільного телефону там немає, Але ОСОБА_4 з цього приводу не стала турбуватися, подумавши що можливо могла покласти мобільний до себе в сумку або до пакету з продуктами харчування. Після цього вона пішла до себе до дому та приблизно о 21:55 підійшовши до під'їзду свого будинку вирішила перевірити наявність телефону, але телефон був відсутній. Далі ОСОБА_4 повернулася до магазину АТБ та спитала у охоронця про свій мобільний телефон. Після цього охоронник по імені ОСОБА_5 подзвонив зі свого телефону на телефон ОСОБА_4, проте зв'язок був відсутній. Після цього охоронець запропонував потерпілій ОСОБА_4 прийти 29.05.2018 о 07:30 до магазину та переглянути камери відео спостереження, що вона і зробила.

29.05.2018 року ОСОБА_4 прийшла до магазину, але вже інший охоронець, імені якого вона не пам'ятає, повідомив, що вони переглянули камери відео спостереження, проте із-за великої кількості відвідувачів на камерах спостереження не було помічено осіб які б скоїли крадіжку її мобільного телефону.

Потерпіла ОСОБА_4 пояснила, що вона припускає, що її мобільний телефон могли викрасти коли вона нахилялась над прилавком з овочами в магазині АТБ.

До теперішнього часу встановити невідому особу яка здійснила крадіжку мобільного телефону марки Prestigeo не довелось можливим. Мобільний телефон потерпілої: Prestigio MultiPhone model PAP3540DUO, в якому знаходилась сім карта оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна» з абонентським номером: НОМЕР_1, IMEI-1: НОМЕР_2, IMEI-2:НОМЕР_3)

Відповідно до ст.39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з'єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.

Згідно з ст.1 Закону України «Про інформацію», документом є матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі. Таким чином, вказана інформація перебуває в електронних документах оператора телекомунікації (ПрАТ «ВФ Україна») та відповідно до положень п.7 ч.1 ст.162 КПК України відноситься до охоронюваної законом таємниці.

В зв'язку з цим органу досудового слідства слід отримати тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію про вихідні та вхідні дзвінки, повідомлення абонентів мобільного зв'язку за участю абонентського номеру НОМЕР_4 оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна», поповнення рахунку в період часу з 28.05.2018 до часу фактичного зняття інформації, із зазначенням IMEI терміналів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти.

Ця інформація має суттєве значення для кримінального провадження, може бути використана як доказ, що дасть змогу ідентифікувати особу злочинця. Встановити ці обставини в інший спосіб, без отримання доступу до вказаної інформації, неможливо.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 159 - 161 та п.7 ч.1 ст.162 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області Жичина А.А. погоджене прокурором Лисичанської місцевої прокуратури Хмеленко Н.В. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, задовольнити.

Надати оперуповноваженому відділу кримінальної поліції Лисичанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області Кравчуку Сергію Вікторовичу, слідчому слідчого відділу Лисичанського відділу поліції ГУНП України в Луганській області Жичину Андрію Андрійовичу тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), в яких міститься інформація про телефонні дзвінки, здійснені з використанням абонентського номеру НОМЕР_1 оператора мобільного зв'язку ПрАТ «ВФ Україна», що перебувають у володінні ПрАТ «ВФ Україна», розташованого за адресою: м. Київ, вул.Лейпцигська, 15 в електронному вигляді, із зазначенням телефонних номерів абонентів, ІМЕІ їх мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв'язок абоненти, типу, часу, тривалості дзвінків, номерів абонентів з'єднань, адреси розташування базових станцій, в період часу з 28.05.2018 до часу фактичного зняття інформації в електронному вигляді.

Встановити строк дії ухвали - 1 місяць з дня винесення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положенням КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя А.Г.Березін

Джерело: ЄДРСР 75123539
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку