open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
05.07.2018 Справа № 380/785/18

Провадження по справі № 1-кп/380/80/18

УХВАЛА

Іменем України

5 липня 2018 року Тетіївський районний суд Київської області у складі :

головуючого судді: Лісовенка П.І.

при секретарі : Романовській Л.І.

з участю прокурора: Фомічова С.А.

підозрюваної: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Тетієві кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110300000161 від 12.06.2018 року відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої та жительки с. Бурківці, вул. Козуба, 24 Тетіївського району Київської області, ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонерки, раніше не судимої,

за клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України,

                      встановив:

До Тетіївського районного суду Київської області надійшло клопотання прокурора Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям ОСОБА_1, підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого ст.366-1 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_1, будучи депутатом Бурковецької сільської ради Тетіївського району Київської області та будучи відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону, в період з 1 січня 2017 року по 14.06.2018 року умисно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України, при наступних обставинах.

Так, відповідно до постанови чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів № 9 від 28 жовтня 2015 року ОСОБА_1 обрано депутатом Бурковецької сільської ради сьомого скликання. 25 грудня 2017 року ОСОБА_1 повноваження депутата припинила достроково.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону (в тому числі депутати місцевих рад), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 року внесено зміни до Закону, а саме строк подання щорічної декларації особам, які подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до положень Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 366-1 КК України є суб'єктом декларування і була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік в строк до 01.05.2017 року.

Незважаючи на вказані обставини, діючи з прямим умислом, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, посягаючи на встановлений законодавством порядок функціонування системи запобігання корупції в Україні, ОСОБА_1 не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік шляхом заповнення останньої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, додатково будучи проінформованою Бурковецьким сільським головою про вказаний обов’язок, перебуваючи на території України та маючи всі необхідні умови та технічну можливість її подати, чим вчинила злочин, відповідальність за який передбачена ст. 366-1 КК України.

Враховуючи, що ОСОБА_1 вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до двох років, щиро кається у вчиненому, активно сприяла у розкритті злочину, 14.06.2018 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік шляхом заповнення останньої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, та звернулася із заявою про закриття кримінального провадження у зв'язку з дійовим каяттям, прокурор вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України.

В судовому засіданні прокурор Фомічов С.А. підтримав клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності з підстав, зазначених у клопотанні.

Підозрювана ОСОБА_1 суду пояснила, що їй роз'яснено та зрозуміло суть підозри, просить суд звільнити її від кримінальної відповідальності, оскільки вона щиро покаялася у вчиненому, активно сприяла розкриттю злочину та 14.06.2018 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання та перевіривши матеріали кримінального провадження, прийшов до висновку про можливість задовольнити клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.3 ст. 288 КПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Зокрема, ст. 45 КК України передбачено, що особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Згідно ст.12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ст.366-1 КК України, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_1 відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

Відповідно до роз?яснень, які містяться у п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» від 23 грудня 2005 року, звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, можливе в разі вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості.

Дійове каяття полягає в тому, що після вчинення злочину особа щиро покаялась, активно сприяла його розкриттю та повністю відшкодувала завдані збитки або усунула заподіяну шкоду. Відсутність хоча б однієї із зазначених складових дійового каяття виключає звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 45 КК України. Виняток можуть становити лише випадки вчинення злочину чи замаху на нього, внаслідок яких не заподіяно шкоду або не завдано збитки.

Щире каяття характеризує суб'єктивне ставлення винної особи до вчиненого злочину, яке виявляється в тому, що вона визнає свою провину, висловлює жаль з приводу вчиненого та бажання виправити ситуацію, що склалася. Активним сприянням розкриттю злочину слід вважати надання особою органам дізнання або досудового слідства будь-якої допомоги в установленні невідомих їм обставин справи.

15.06.2018 року від підозрюваної у кримінальному провадженні ОСОБА_1 надійшла письмова заява з проханням звільнити її від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України та закриття щодо неї кримінального провадження, яку вона підтримала в судовому засіданні.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, підозрювана ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро покаялася та активно сприяла розкриттю злочину, зокрема надала органу досудового розслідування допомогу в установленні невідомих йому обставин справи шляхом надання детальних та послідових показань про невідомі для слідчого обставини, пов?язані із умисним неподанням нею декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також документів, які їх підтверджують.

Судом враховується, що потерпілі у кримінальному провадженні відсутні, діями підозрюваної ОСОБА_1 шкода нікому не заподіяна, цивільний позов не заявлений, що не є перешкодою для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв?язку із дійовим каяттям.

Відповідно до примітки до статті 45 КК України злочин, передбачений ст. 366-1 КК України не є корупційним злочином.

Таким чином, наявні всі підстави, передбачені ст. 45 КК України для звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності в зв'язку з дійовим каяттям та закриття кримінального провадження  № 12018110300000161 від 12.06.2018 року відносно неї за ст.366-1 КК України.

В рамках кримінального провадження № 12018110300000161 від 12.06.2018 року процесуальні витрати відсутні. Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувалися, речові докази відсутні.

Керуючись ст.ст. 12, 44, 45 КК України, ст.ст. 284-288, 314, 369-372 КПК України, суд

ухвалив:

Звільнити підозрювану ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст.366-1 КК України, на підставі ст.45 КК України, у зв'язку з дійовим каяттям.

Кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 за ст.366-1 КК України, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110300000161 від 12.06.2018 року - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили на наступний день після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку не подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя : П.І.Лісовенко

Джерело: ЄДРСР 75123051
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку