open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 151/329/18

Провадження № 2/151/181/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.06.2018 року

Чечельницький районний суд Вінницької області

в складі: головуючого Моцного В.С.

при секретарі: Зьомко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чечельник Вінницької області в порядку загального позовного провадження цивільну справу №151/329/18 за позовною заявою ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_2) до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (місцезнаходження: 24027, м. Вінниця, вул. Келецька, 63) про визнання права оренди земельної ділянки в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА _1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання права оренди земельної ділянки в порядку спадкування мотивуючи тим, що 30.10.2014 року між Головним управлінням Держземагенства у Вінницькій області та ОСОБА_3 було укладено Договір оренди землі № 815, зареєстрований у реєстрі речових прав на нерухоме майно 05.11.2014 року Державним реєстратором Чечельницького районного управління юстиції у Вінницькій області, площею 38,1260 га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер: НОМЕР_2, що розташована на території Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 помер. Він є його сином і єдиним спадкоємцем, який прийняв спадщину в межах строку встановленого законом, решта спадкоємців від прийняття спадщини відмовилися на користь ОСОБА_1 В успадкування прав і обов'язків по договору оренди землі № 815 від 30.10.2014 року Чечельницькою нотаріальною конторою йому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду. Так як його батько, ОСОБА_4 з 2014 року хворів, і йому було фізично важко виконувати роботи з обробітку землі, він з ним домовилися про спільний обробіток: розподілили обов'язки для кожного, домовилися про порядок розподілу прибутку. Після смерті ОСОБА_4 він продовжує добросовісно обробляти земельну ділянку, не допускає її занедбання. Маючи намір продовжити її обробіток, виготовив агрохімічний паспорт на земельну ділянку, отримав витяг про нормативно-грошову оцінку цієї земельної ділянки, виконав обов'язки орендаря з метою недопущення погіршення стану орендованої земельної ділянки і актуалізації орендної плати та 01.06.2017 року звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області із заявою про укладання договору оренди вказаної земельної ділянки з ним, як єдиним спадкоємцем орендаря ОСОБА_4 та особою, яка обробляла цю ділянку разом із спадкодавцем. 11 січня 2018 року Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області було відмовлено та рекомендовано вирішити дане питання в судовому порядку. Оскільки було вичерпано всі заходи позасудового врегулювання спору, змушений звернутися до суду за захистом свого права. Просить визнати за ним право оренди в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 та зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області укласти з ним договір оренди земельної ділянки площею 38,1260 га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер: НОМЕР_2, що розташована на території Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району Вінницької області на умовах та строк, який визначений договором оренди землі №815 від 30.10.2014 року.

Представник позивача за довіреністю ОСОБА_5 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі по обставинах зазначених в позові та просить задовольнити.Проти заочного розгляду справи та винесення заочного рішення не заперечує.

Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, відповідно до ст. 128 ЦПК України, в судове засідання не з'явився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, подавши лише відзив на позовну заяву в якому просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

За таких обставин, відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд ухвалює заочне рішення у відсутність відповідача на підставі наявних у справі доказів, оскільки позивач не заперечує проти такого порядку вирішення справи.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та всебічно проаналізувавши обставини в їх сукупності, дав оцінку зібраним по справі доказам, виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному, об'єктивному та всебічному з'ясуванню обставин справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що30.10.2014 року між Головним управлінням Держземагенства у Вінницькій області та ОСОБА_4 було укладено договір оренди землі №815, згідно якого Головне управління Держземагенства у Вінницькій області відповідно до наказу Головного управління Держземагенства у Вінницькій області від 03.09.2014 року №2-2660/15-14-СГ "Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки в оренду" надає, а ОСОБА_4 приймає в строкове платне користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення із земель запасу Берізко-Чечельницької сільської ради (за межами населеного пункту) Чечельницького району Вінницької області, для сінокосіння і випасання худоби (код цільового призначення - 01.08) строком на сім років. Термін дії договору до 29.10.2021 року. В оренду передана земельна ділянка загальною площею 38,1260 га, пасовища. Договір зареєстровано в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 05.11.2014 року за №7571450, що підтверджується витягом №29026170 від 05.11.2014 року.

Згідно договору про спільну діяльність від 30.10.2014 року, ОСОБА_4 та ОСОБА_1 домовились про організацію спільної діяльності без створення юридичної особи в сфері сільськогосподарського товаровиробництва на земельній ділянці, яка знаходиться в користуванні ОСОБА_4 згідно договору оренди землі від 30.10.2014 року №815.

Відповідно до свідоцтва про смерть виданого виконавчим комітетом Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району Вінницької області 08.08.2016 року, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом від 27.03.2017 року посвідченого державним нотаріусом Чечельницької державної нотаріальної контори Вінницької області Стецюком С.П., зареєстрованого в реєстрі за №453 спадкоємцем до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 є його син ОСОБА_1, який прийняв її у відповідності до вимог ст.1261 ЦК України.

Як вбачається із листа Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 11.01.2018 року №31-22680/0-107/095-18 позивачу було відмовлено в укладанні договору оренди землі в порядку спадкування укладеного між Головним управлінням Держземагенства у Вінницькій області та ОСОБА_4 та рекомендовано вирішити дане питання в судовому порядку.

Відповідно до листа державного нотаріуса Чечельницької державної нотаріальної контори Вінницької області Стецюка С.П. від 11.04.2018 року №183/01-16, щодо успадкування прав та обов'язків по договору оренди земельної ділянки площею 38,1260 га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер: НОМЕР_2, що розташована на території Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району Вінницької області рекомендовано звернутися до суду.

Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять всі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Стаття 1219 ЦК України передбачає перелік прав та обов"язків, що не входять до складу спадщини, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов'язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

Як вбачається з викладеного, право оренди земельної ділянки входити до складу спадщини.

Згідно ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки - на строк до 50 років, крім випадків, визначених законом.

У відповідності до вимог ст. 7 Закону України "Про оренду землі" право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи-орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарями в разі, якщо це не суперечить вимогам Земельного кодексу України (2768-14) та цього Закону.

Проте, позивач позбавлений можливості отримати свідоцтва про право на спадщину на право оренди вищезазначеної земельної ділянки, оскільки в п.37 договорів оренди землі №815 від 30.10.2014 року зазначено, що право на орендовану земельну ділянку у разі смерті фізичної особи - орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за рішенням суду переходить до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю земельну ділянку разом з орендарем, з обов' язковим укладенням договору.

Досліджуючи зміст договору оренди земельної ділянки, укладеного між спадкодавцем ОСОБА_4 та Головним управлінням Держземагенства у Вінницькій області №815 від 30.10.2014 року, судом не встановлено обмежень щодо переходу права на оренду земельних ділянок в порядку спадкування.

Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, встановивши правовий характер спірних правовідносин, шляхом дослідження всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявних у справі доказів, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у сукупності, з'ясувавши усі обставини у справі, які складають правову підставу позову, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 258-259, 263-265, 268, 280-282 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, картка платника податків НОМЕР_1, (місце реєстрації: АДРЕСА_2) право оренди земельної ділянки площею 38,1260 га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер НОМЕР_3, яка розташована на території Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району Вінницької області в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_4, яка перебувала у нього на підставі договору оренди землі №815 від 30.10.2014 року, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 05.11.2014 року за №7571450.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області (місцезнаходження: 24027, м. Вінниця, вул. Келецька, буд.63, код ЄДРПОУ 39767547) укласти з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, картка платника податків НОМЕР_1, (місце реєстрації: АДРЕСА_2) договір оренди земельної ділянки площею 38,1260 га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби, кадастровий номер НОМЕР_3, яка розташована на території Берізко-Чечельницької сільської ради Чечельницького району Вінницької області на тих самих умовах та строк, який визначено договором оренди землі №815 від 30.10.2014 року, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 05.11.2014 року за №7571450.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Повний текст судового рішення складено 04 липня 2018 року.

Суддя:

Джерело: ЄДРСР 75113419
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку