open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 815/4965/17
Моніторити
Ухвала суду /29.03.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /06.02.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /06.02.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /04.09.2020/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /15.05.2020/ Одеський окружний адміністративний суд Постанова /30.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Постанова /30.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /29.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /29.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /13.01.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /13.01.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /28.05.2019/ Касаційний адміністративний суд Постанова /18.04.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /18.04.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /14.03.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /14.03.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /18.01.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /08.11.2018/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /18.10.2018/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /31.08.2018/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /24.07.2018/ Одеський апеляційний адміністративний суд Рішення /05.06.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Рішення /25.05.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.04.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.04.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /21.03.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.02.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.02.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /08.12.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /13.11.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /26.10.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /28.09.2017/ Одеський окружний адміністративний суд
emblem
Справа № 815/4965/17
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Ухвала суду /29.03.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /06.02.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /06.02.2024/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /04.09.2020/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /15.05.2020/ Одеський окружний адміністративний суд Постанова /30.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Постанова /30.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /29.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /29.04.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /13.01.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /13.01.2020/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /28.05.2019/ Касаційний адміністративний суд Постанова /18.04.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Постанова /18.04.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /14.03.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /14.03.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /18.01.2019/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /08.11.2018/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /18.10.2018/ П'ятий апеляційний адміністративний суд Ухвала суду /31.08.2018/ Касаційний адміністративний суд Ухвала суду /24.07.2018/ Одеський апеляційний адміністративний суд Рішення /05.06.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Рішення /25.05.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.04.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.04.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /21.03.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.02.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /20.02.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /23.01.2018/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /08.12.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /13.11.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /26.10.2017/ Одеський окружний адміністративний суд Ухвала суду /28.09.2017/ Одеський окружний адміністративний суд

Справа № 815/4965/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Балабан М.К.

розглянувши у відкритому судовому засідання в місті ОСОБА_1 справу за адміністративним позовом Приватного підприємства “Ізмаїл Євротрансавто” до ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Публічне акціонерне товариство “Північтранс”, Приватне підприємство “Діамант” про визнання протиправними та скасування рішень та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду та, уточнивши позовній вимоги, просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування по визначенню переможців конкурсів №3 від 03.08.2017 року про визнання ПАТ “Північтранс” переможцем конкурсу на об’єкти №3 (маршрут ОСОБА_3) та № 50 (маршрут Ізмаїл АС – Болград АС), а також перевізника – претендента, який за результатами розгляду посів друге місце (ПП “Діамант”); визнати протиправним та скасувати наказ №25/0-2017 від 04.08.2017 року Одеської обласної державної адміністрації в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури “Про введення в дію рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування щодо визначення переможців конкурсів”; зобов’язати Обласний конкурсний комітет з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування прийняти рішення, яким визнати ПП “Ізмаїл Євротрансавто” переможцем на об’єктах конкурсу - об’єкт № 3 (ОСОБА_3) та об’єкт № 50 (Ізмаїл АС – Болград АС); зобов’язати Одеську обласну державну адміністрацію в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації видати наказ «Про введення в дію рішення Обласного конкурсного комітету Одеської обласної державної адміністрації по визначенню переможцем конкурсу із зазначенням ПП “Ізмаїл Євротрансавто” на об’єктах конкурсу - об’єкт № 3 (ОСОБА_3) та об’єкт № 50 (Ізмаїл АС – Болград АС).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 24.11.2016 року розпорядженням Одеської обласної державної адміністрації № 884/А-2016 було організовано та затверджено склад Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування. 01.07.2017 року Одеською обласною державною адміністрацією в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури в порядку, передбаченому ст. 43-46 Закону України «Про автомобільний транспорт», п. 28 Порядку № 1081 був оголошений конкурс з перевезення пасажирів на приміських та міжміських маршрутах загального користування в Одеській області на 78 маршрутах. ПП “Ізмаїл Євротрансавто” подало документи на участь у конкурсі на об’єкти конкурсу № 3 (ОСОБА_3) та № 50 (Ізмаїл АС – Болград АС) та в порядку передбаченому п.п. 29-39 Порядку № 1081 від 03.12.2008 року, ст. 46 ЗУ «Про автомобільний транспорт», подало окремі заяви по формі, а також з ціллю перевірки дійсності наданих даних, для участі в конкурсі і забезпеченні безпеки та належного рівня якості перевезення – додаткові документи в об’ємі, які рекомендовані організатором конкурсу. Однак, протоколом 40 засідання обласного конкурсного комітету від 03.08.2017 року переможцем конкурсу по об’єкту № 3 було визнано ПАТ “Північтранс”. Також, ПАТ “Північтранс” на підставі 40-го засідання обласного конкурсного комітету був визнаний переможцем конкурсу по об’єкту № 50. Друге місце за результатами конкурсу зайняло ПП “Діамант”. 04.08.2017 року наказом Одеської обласної державної адміністрації в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури № 25/10-2017 було введено в дію рішення 40-го засідання обласного конкурсного комітету з визначення перевізників переможців конкурсу, вирішено укласти відповідні договори з перевізниками, які були визнані переможцям конкурсу. Разом з тим, із матеріалів, доданих до листа Одеської обласної державної адміністрації в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури вбачається, що в документах для участі в конкурсі, які надані ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” на об’єкти № 3 та № 50, недостовірні дані, які були використані конкурсним комітетом для прийняття оскаржуваних рішень. Так, у відповідності з результатами конкурсу вбачається, що бали ПАТ “Північтранс” були нараховані як претенденту, у якого протягом року до проведення конкурсу знаходились в штаті більше 150 людей, а той час як у відповідності з штатним розписом, наданим ПАТ “Північтранс”, станом на 01.04.2017 рік в Ізмаїльській автоколоні № 10 знаходяться по штату 21 людина. Крім того, в анкеті, поданій ПАТ “Північтранс” для участі у конкурсі в цілому по підприємству зазначено – кількість робітників, які працюють на повну ставку і знаходяться в штаті підприємства не менше року до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів – 12; кількість працівників, які працюють на повну ставку та знаходяться в штаті підприємства не менше року до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний огляд стану здоров’я водіїв – 7. При цьому, з інформації яку має позивач, саме через відсутність спеціалістів в автоколоні № 10 ПАТ “Північтранс” уклало договір з багатопрофільним малим підприємством “Олімп” на проведення щоденного перед рейсового огляду транспортних засобів та проведення щоденного огляду стану здоров’я водіїв. Також, ПП “Діамант” для участі у конкурсі по об’єкту № 50 надало штатний розпис по підприємству в цілому, але не окремо по окремому підрозділу підприємства, яке знаходиться в м. Ізмаїл. Крім того, поданий штатний розпис складено 01.07.2017 року та не може бути підставою для нарахування балів відповідно до Додатку № 4 Порядку № 1081. В документах поданих ПП “Діамант” відсутні документи, які підтверджують спеціалізацію осіб, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, а також осіб, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв.

Також, представник позивача вказує, що встановлено порушення перевізниками порядку здійснення господарської діяльності – відсутні ліцензії на здійснення медичної практики. Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв. Згідно ст. 7 ч. 1 п. 15 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» з роз’ясненнями МОЗ України, вбачається, що медична практика – проведення щозмінних, перед рейсових і після рейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів є видом діяльності, яка потребує ліцензуванню. При цьому, із наданих ПАТ “Північтранс” документів на робітників, які здійснюють випуск водіїв на лінію із 7 осіб медичних робітників, відповідну спеціалізацію мають тільки 4. Крім того, із наданих документів ПАТ “Північтранс” також вбачається, що двоє осіб із звіту форми 1ДФ не відпрацювали на підприємстві календарний рік. Також двох осіб мають кваліфікацію фельдшер, яка не відповідає вимогам п. 13 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ № 1001 від 02.12.2015 року. З урахуванням того, що ПАТ “Північтранс” має колони в м. Одесі, м. Дніпро, м. Кривий ріг, м. Ізмаїл та технічні бази ПАТ “Північтранс” розташовані на відстані більше 100 км одна від одної, відповідно до Порядку № 4 необхідно 8 осіб, які здійснюють щоденний огляд стану здоров’я водіїв. Із наданих документів ПП “Діамант” документів на працівників, як іздійснюють випуск водіїв на лінію із 7 осіб медичних працівників – один відсутній у звіті 1ДФ, двоє мають кваліфікацію акушерка. З урахуванням знаходження технічних баз ПП “Діамант” в трьох населених пунктах на відстані більше 100 км одна від одної необхідно 6 осіб, однак із семи заявлених, лише чотири спеціалісти відповідають вимогам ліцензійних умов.

Крім того, представник позивача зазначив, що ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” порушено порядок здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів. ПАТ “Північтранс” повинно мати 12 осіб, які здійснюють щоденний контролю за технічним станом транспортних засобів, однак із 12 пред’явлених спеціалістів тільки 4-ро значаться в формі 1ДФ. ПП “Діамант” повинно мати 9 осіб, проте із заявлених дев’яти спеціалістів лише шість працювали на повну ставку протягом року. Таким чином, конкурсний комітет зобов’язаний був прийняти рішення про не допуск до участі у конкурсі ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант”, оскільки ними не виконано умови, передбачені Додатком № 4 Порядку № 1081.

Представник позивача вказує, що згідно листа Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації транспортний засіб, заявлений ПАТ “Північтранс” дял участі у конкурсі по об’єкту № 3 «Ізмаїл АС - Василівка», а саме а/м БАЗ А 079.24 держ. Номер НОМЕР_1, здійснює перевезення пасажирів на приміських та міжміських маршрутах, які не виходять за територію Дніпропетровської області, відповідно до договорів укладених з Дніпропетровською обласною державною адміністрацією. Крім цього, інші автомобілі, які були заявлені для участі в конкурсі по іншим об’єктам, також використовуються для приміських та міжміських маршрутах, які не виходять за межі Дніпропетровської області.

Також представником зазначено, що 01.01.2017 року з причин відсутності спеціалістів в Ізмаїльській автоколоні № 10, ПАТ “Північтранс” укладено з багатопрофільним малим підприємством “Олімп” договір № 7 про надання послуг на проведення щоденного перед рейсового огляду транспортних засобів і проведення щоденного огляду стану здоров’я водіїв, згідно направленням, які обслуговуються ПАТ “Північтранс”, проте в БМП “Олімп” відсутня ліцензія на здійснення медичної практики та відсутній сертифікат відповідності послуг пасажирського автомобільного транспорту. Із наданих ПАТ “Північтранс” документів, а саме відсутність документів, які могли б підтвердити відповідність транспортних засобів екологічним нормам Евро-2, вбачається, що відповідачем порушений порядок нарахування балів.

Отже, позивач вважає, що відомості, які містяться в документах, наданих ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” та пред’явлених на конкурс по перевезенню пасажирів на міжміські та приміські маршрути загального користування в Одеській області, є недостовірними та не відповідають вимогам документів, які слід подавати на конкурс, а конкурсний комітет повинен був встановити дані факти та прийняти рішення про не допуск перевізників ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” до участі у конкурсі.

Представником відповідача ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник зазначає, що відповідно до пункту 37 постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» (надалі - Порядок) достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу. Процедура проведення такої перевірки не визначена. Враховуючи зазначене, для перевірки достовірності інформації, отриманої від перевізників-претендентів, управлінням транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, як організатором конкурсу, було направлено листи-запити, а саме:

лист від 19.07.2017 №04-07/493 до перевізників-претендентів на участь у конкурсі який відбувся 3 серпня 2017 року, з проханням надати додаткову інформацію іля визначення достовірності отриманої інформації;

лист від 19.07.2017 №04-07/495 до ОСОБА_2 Укртрансбезпеки в Одеській області, з проханням надати інформацію про наявність несплачених штрафних санкцій накладених Укртрансбезпекою, неоскаржених у судовому порядку, та інформації по транспортних засобах перевізників-претендентів.

лист від 19.07.2017 №04-07/497 до ОСОБА_2 превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області та лист від 19.07.2017 №04-07/498 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області, з проханням надати інформацію щодо наявності не сплачених штрафних санкцій накладених на водіїв перевізника-претендента відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку, наявність та кількість ДТП по вині водія перевізника, у яких є загиблі, кількість ДТП з зини водія перевізника, у яких є постраждалі, кількість порушень, передбачених ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, кількість наявних технічно справних автобусів, а також інформацію щодо автобусів (марка, держ. номер), які за своїм технічним станом не можуть бути задіяні на регулярних пасажирських перевезеннях.

Додатком 4 до Порядку, передбачено нарахування балів за середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку. Відповідна кількість балів нараховується в залежності від виду сполучення на який претендує перевізник-претендент (міський, приміський, міжміський маршрут) та від середньооблікової кількості зазначених працівників.

Перевізником-претендентом ПАТ «Північтранс» у анкеті до заяви про участь у конкурсі було зазначено середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку у кількості 756 осіб. Позивачем було зазначено, що виходячи з штатного розпису ПАТ «Північтранс» у місті ОСОБА_3 працює 21 особа. З урахуванням чого бали за середньооблікову кількість працівників повинні нараховуватись виходячи із зазначеної величини. Для визначення достатньої середньооблікової кількості працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, організатором використовувалась наявна інформація із штатного розпису ПАТ «Північтранс», копію якого було додано до документів на участь у конкурсі та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні чотири квартали до дати оголошення конкурсу. Враховуючи, що автоколона у місті ОСОБА_3 не є окремим підрозділом ПАТ «Північтранс» та на відсутність обмежень, передбачених Порядком та іншими нормативно-правовими актами на нарахування балів за середньооблікову кількість працівників в залежності від їх фізичного розміщення, перевізнику-претенденту ПАТ «Північтранс» було нараховано відповідні бали по об’єктах конкурсу №3, №50. Документи, подані перевізником-претендентом ПАТ «Північтранс» на участь у конкурсі, містили у собі Сертифікат відповідності послуг серії ВГ №528393, виданий підприємству ПАТ «Північтранс» на матеріально-технічну базу, розташовану за адресою: Одеська область, місто Ізмаїл, вул. Чехова, 4. Додатково на запит організатора конкурсу перевізник-претендент ПАТ «Північтранс» листом від 26.07.2017 №597 надав копії витягів №37612750 від 15.05.2015 та №37609148 від 15.05.2015 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на нежитлові будівлі за адресою: Одеська область, місто Ізмаїл, вул. Чехова, 4. Згідно наданого сертифіката, підприємство пройшло перевірку на відповідність діючому законодавству України в галузі автомобільного транспорту, зокрема на відповідність ліцензійним умовами провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1001. Інформації про невідповідність ліцензійним умовам перевізника-претендента ПАТ «Північтранс» від управління Укртрансбезпеки не надходило. З урахуванням наявності достатньої кількості працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв, працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу та розміщення матеріально-технічної бази на відстані не більш як 100 кілометрів від місця формування оборотного рейсу перевізнику-претенденту ПАТ «Північтранс» були нараховані відповідні бали по об’єктах конкурсу № 3, №50

Також, ПП «Ізмаїл Євротрансавто» в уточненій позовній заяві стверджує, що перевізником-претендентом ПП «Діамант» у документах на участь у конкурсі подано штатний розпис в цілому по підприємству, без зазначення окремого підрозділу, що знаходиться у місті ОСОБА_3. Крім того, штатний розпис складено станом на 01.07.2017 у зв'язку з чим відсутні підстави для нарахування балів. Відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Враховуючи зазначене, вимога позивача щодо необхідності обов’язкового зазначення у штатному розписі підрозділу, що знаходиться у місті ОСОБА_3, є безпідставною. Відповідно до пункту 67 Порядку Інформація, що міститься в документах, поданих перевізниками-претендентами для участі у конкурсі, повинна бути достовірною за станом на момент подання документів для участі в конкурсі. Перевізником-претендентом ПП «Діамант» 14.07.2017 були подані документи на участь у конкурсі, зокрема по об’єкту .№50. У документах на участь у конкурсі був поданий штатний розпис станом на 01.07.2017, що не суперечить вимогам пункту 67 Порядку.

Щодо відсутності у перевізника-переможця та у кандидата, що посів друге за результатами конкурсу місце ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики, представник відповідача вказує, що відповідно до пункту 3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року №285, дія цих Ліцензійних умов поширюється на всіх юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та фізичних осіб-підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики. Одночасно Господарський кодекс України визначає господарську діяльність як діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Згідно підпункту 1.4 . Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів (Наказ МОЗ та МВС від 31.01.2013 №65/80) щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів. Підпунктом 1.8. цього ж Положення встановлено, що щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою. Таким чином, передрейсовий та післярейсові медичні огляди водіїв на підприємстві не є окремим видом господарської діяльності підприємства-перевізника, і не підлягає ліцензуванню відповідно до зазначених вище Ліцензійних умов. Натомість, якщо перевізник надає третім особам послуги вартісного характеру на договірних умовах з проведення перед- та післярейсового огляду стану здоров’я водіїв, то це вже можна кваліфікувати як провадження діяльності з медичної практики, та потребує тримання вищезазначеної ліцензії.

Позивач в уточненій позовній заяві стверджує, що за інформацією Департаменту житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної державної адміністрації автомобілі БАЗ А079.24 (ВН4242АА), БАЗ А079.24 (ВН4307АА), БАЗ А07924 (ВН4308АА), Еталон А079.54 (ВН6128НС), Еталон А079.54 (ВН6129НС), здійснюють перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах, що не виходять за межі Дніпропетровської області. Проте варто звернути увагу на те, що на сьогодні відсутня законодавча заборона на територіальне переміщення транспортних засобів перевізником для обслуговування маршрутів. Одночасно, згідно статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації не втручаються у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, крім випадків, визначених законом. До того ж, в договорах про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що укладаються між перевізником-переможцем та обласною державною адміністрацією, зазначається лише вимоги до класу, категорії та пасажиромісткості транспортного засобу, а не конкретні ідентифікаційні номери автомобіля.

Позивач, на думку відповідача, також необгрунтовано заявляє, що у зв'язку із відсутністю серед документів, що подавались для участі у конкурсі ПАТ «Північтранс», відомостей, що підтверджують відповідність транспортних засобів екологічним нормам ЄВРО-2, конкурсним комітетом було порушено порядок нарахування балів. Зазначене твердження вважаємо недоречним та необґрунтованим, оскільки Порядком не встановлено вимоги подання додаткових документів на підтвердження відповідності екологічним нормам, а конкурсним комітетом нараховуються бали на основі анкети на участь у конкурсі, де перевізник зазначає відповідну інформацію. На час проведення конкурсу був відсутній законодавчо закріплений порядок перевірки зазначеної інформації, тому конкурсний комітет для встановлення відповідності автомобілів екологічним нормам Євро-2 направляв відповідні листи до перевізників- претендентів.

Враховуючи викладене, представник відповідача вважає позов необгрунтованим, рішення конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування щодо визначення переможців конкурсу №3 від 03.08.2017 є законним та не підлягає відміні. Наказ управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації від 04.08.2017 №25/0-2017 про введення в дію рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування щодо визначення переможців конкурсу №3 від 03.08.2017 виданий відповідно до норм чинного законодавства. Вимоги позивача щодо визнання ПП «Ізмаїл Євротрансавто» переможцем конкурсу з визначення перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування №3 від 03.08.2017 щодо об’єктів №3 і №50 є незаконними, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» за результатами конкурсу визначається перевізник-переможець та перевізник, що посів друге місце за результатами конкурсу. На сьогодні відсутній правовий механізм визначення обласним конкурсним комітетом нового перевізника-переможця без проведення повторного конкурсу. Одночасно категорично неможливою є видача наказу «Про введення в дію рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування щодо визначення переможців конкурсу» із зазначенням ПП «Ізмаїл Євротрансавто» переможцем по об’єктах №3 та №50, оскільки це суперечить Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, що вбачається із наведених вище доводів.

Представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача публічного акціонерного товариства “Північтранс” до суду надано письмові пояснення в яких представник зазначає, що відповідно до п.29 Порядку ПАТ «Північтранс» надало до конкурсного комітету пакет документів, а також перелік документів, що містився в оголошенні газети «Одеські вісті» від 01.07.2017 року, згідно з додатковими умовами конкурсу, що встановлює організатор. Так зазначений пакет документів містив штатний розпис робочих та штатний розпис керівників, фахівців ПАТ «Північтранс», які були затверджені наказом по підприємству від 31.03.2017 року №87/1, а також податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (оплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали. Твердження позивача, що ПАТ «Північтранс» була надана організатору недостовірна інформація, щодо кількості працівників по штатному розпису, а саме то, що у впродовж року до проведення конкурсу по штату в ПАТ «Північтранс» знаходилось більш 150 чоловік, в той час, відповідно до штатного розпису в Ізмаїльській колоні №10 числиться по штату 21 чоловік є безпідставними ,оскільки відповідно до штатного розпису робочих та штатну розпису керівників, фахівців ПАТ «Північтранс», які були затверджені наказом по підприємству від 31.03.2017 року №87/1, на підприємстві не передбачено будь-яких відокремлених підрозділів, філій та інше, які б мали свій штатний розпис, тобто співробітники Ізмаїльської автоколони №10 є штатними робітниками ПАТ «Північтранс». Відповідно до п.п. № 1.4. «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», якій затверджений наказом №65/80, МОЗ України та МВС України від 31.01.2013року, щозмінному перед рейсовому та після рейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів, а п.п. 1.8. зазначеного Положення встановлено, що щозмінні перед рейсові та після рейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою, зазначене свідчить, про те, що перед рейсовий та після рейсові медичні огляди водіїв, які здійснюються на підприємстві не є окремим видом господарської діяльності підприємства-перевізника, і не підлягає ліцензуванню відповідно до зазначених вище Ліцензійних умов. Також представник вказує, що медичні працівники ПАТ «Північтранс», які виконують щоденний медичний перед рейсовий огляд, відповідають ліцензійним вимогам в повному обсязі, та відповідно до пункту 29 Порядку, вимоги щодо обов’язкового надання документів, що підтверджують спеціалізацію працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв, відсутні. Стосовно наявності матеріально-технічної бази ПАТ «Північтранс», яка розташована за адресою: Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Чехова, 4, до конкурсного комітету були подані Сертифікат відповідності послуг серії ВГ №528393, виданий ПАТ «Північтранс» на матеріально-технічну базу, розташовану за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Чехова, 4, згідно якого ПАТ «Північтранс» пройшло перевірку на відповідність діючому законодавству України в галузі автомобільного транспорту, зокрема на відповідність ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, затверджених постановою КМУ від 02.12.2015 року №1001. Також додатково до конкурсного комітету було надано копії витягів №37612750 від 15.05.2015 р. та №37609148 від 15.05.2015 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на нежитлові будівлі за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Чехова, 4. Таким чином відповідно до умов проведення конкурсу, що відбувся 03.08.2017 року, ПАТ «Північтранс» було надано повний додатковий пакет документів, що містився в оголошенні, а саме: належним чином завірені копії документів, що підтверджують законні підставі здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів, та щоденного огляду стану здоров’я водіїв та ін., а тому позовні вимоги є необґрунтованими.

Представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватного підприємства “Діамант” до суду надано письмові пояснення в яких представник зазначає, що на конкурс, що відбувся 03.08.2017 року, ПП «Діамант» до конкурсного комітету, було надано, пакет документів, згідно п. 29 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» № 1081 від 03.12.2008 року (далі - Порядок), а також перелік документів, що містився в оголошенні газети «Одеські вісті» від 01.07.2017 року, згідно з додатковими умовами конкурсу, що встановлює організатор. Вказаний пакет документів містив штатний розклад підприємства, що необхідно подати згідно з п. п. 10 п.29 Порядку. Про існування норм у профільному законодавстві, що регламентують необхідність подання на розгляд конкурсному комітету штатного розкладу по відокремленому підрозділу їм не відомо. На конкурс, що відбувся 03.08.2017 року, ПП «Діамант» до конкурсного комітету було надано пакет документів, згідно п. 29 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» № 1081 від 03.12.2008 року, а також перелік документів, що містився в оголошенні газети «Одеські вісті» від 01.07.2017 року, згідно з додатковими умовами конкурсу, що встановлює організатор. Вказаний пакет документів містив штатний розклад підприємства, затверджений 30.06.2017 року, а також податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - Форма 1ДФ) за останні повні два квартали, як того вимагає п.п. 10 п. 29 Порядку. Згідно з п.2 Додатку № 4 до Порядку, що регламентує нарахування балів, перевізник-претендент отримує бали за середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку. Для того, щоб організатор мав змогу виконати вказану норму, перевізник-претендент подає до конкурсного комітету форму 1ДФ, однак тільки за 2 останні квартали, як того вимагає п.п. 10 п. 29 Порядку, а організатор, в свою чергу, витребує форму 1ДФ за інші 2 квартали року, що не подавав перевізник з податкових органів, оскільки без цього неможливо розрахувати середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу, як того вимагає Додаток № 4.

Щодо доводів позивача про необхідність подання до конкурсного комітету штатного розкладу підприємства за два останні квартали, повідомляє, згідно з листом Мінпраці України № 162/06/187-07 від 27.06.2007, штатний розклад - це документ, що встановлює для вказаного підприємства, установи, організації структуру, штат і посадові оклади робітників. Затвердження штатного розкладу відбувається виданням спеціального наказу. Періодичність зміни штатного розкладу законодавством не врегульовано, однак воно повинно відбуватися у разі якихось змін у штаті або структурі підприємства. Тому, на нашу думку, подання до конкурсного комітету штатного розкладу підприємства «за останні повні два квартали», якщо в той момент воно затверджене не було, можна кваліфікувати як підроблення документу, оскільки потребує видання наказу про його введення в дію «заднім числом».

Згідно з п. 15 ст.7 (Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню) Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», законодавець вимагає отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Однак проведення перед та після рейсового огляду стану здоров'я водіїв, що перевізник повинен здійснювати в ході провадження діяльності з перевезення пасажирів, згідно з Законом України «Про автомобільний транспорт», а також Ліцензійними умовами з перевезення пасажирів, не є, господарською діяльністю з медичної практики. Сам порядок проведення перед рейсових та після рейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів регламентує Міністерство охорони здоров'я України, Наказом №65/80 від 31.01.2013 року «Про затвердження Положення медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», згідно п.1.8. зазначеного наказу: щозмінні перед рейсові та після рейсові медичні огляди здійснюються лікарями лікувального профілю та/або молодшими медичними працівниками з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа».

Таким чином, на думку представника приватного підприємства “Діамант”, слід відмовити в адміністративному позові ПП «Ізмаїл Євротрансавто» в частині позовних вимог, що стосуються їх підприємства.

Ухвалою суду від 26 жовтня 2017 року по справі № 815/4965/17 відкрито провадження за адміністративним позовом Приватного підприємства “Ізмаїл Євротрансавто” до ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Публічне акціонерне товариство “Північтранс”, Приватне підприємство “Діамант” про визнання протиправними та скасування рішень.

Ухвалою суду від 23 січня 2018 року у зв'язку з набуттям чинності Закону України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” №2147-VIII від 03.10.2017 року, суд перейшов до розгляду справи № 815/4965/17 в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

21 березня 2018 року ухвалою суду продовжено строк підготовчого провадження по справі №815/4965/17 на тридцять днів.

Ухвалою суду від 23 квітня 2018 року, занесеною до протоколу судового засідання, прийнято до провадження уточнену позовну заяву.

Також, ухвалою суду від 23 квітня 2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засідання представники позивача позовні вимоги підтримали, просили адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

Представники третіх осіб публічного акціонерного товариства “Північтранс” та приватного підприємства “Діамант” підтримали позицію відповідача, просили суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

01.07.2017 року в газеті «Одеські вісті» Одеською обласною державною адміністрацією в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури розміщено оголошення про порведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських маршрутах загального користування в Одеській області, в тому числі на маршрут № 3 «Ізмаїл АС - Василівка» та маршрут № 50 «ОСОБА_3 АС-Болград АС» (а.с. 42 т. 3).

З метою участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування № 50 (ОСОБА_3 АС- - Болград АС) приватне підприємство «Діамант» подало заяву, до якої додано нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів; копію сертифікату відповідності відносно послуг з перевезення пасажирів серія ВГ № 528524; анкету згідно з додатком № 5 до Порядку проведення конкурсу; відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав для їх використання; перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті; копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; копію свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності; копія протоколу перевірки та адаптації тахографів; копі штатного розпису; інформація про відсутність транспортних засобів, що пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; довідка про те, що плата за участь у конкурсі не вносилась, у зв’язку із відсутністю такої вимоги в оголошенні; довідку про відсутність копій ліцензійних карток на автобуси; копії податкових розрахунків сум доходу за останні 2 квартали, а саме з мсчня 2017 до червня включно 2017 року (форма 1 ДФ) (а.с. 54-115 т. 3).

Також заяву про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування № 50 (ОСОБА_3 АС- - Болград АС) було подано Публічним акціонерним товариством «Північтранс», до якої додано: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів; перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, які пропонуються для використання на маршруті; довідка довільної форми з інформацією про те, що перевізником-претендентом не вносилась плата за участь у конкурсі у зв’язку з відсутністю такої вимоги в оголошенні конкурсу; анкета; інформація про відсутність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форми № 1ДФ) за останні повні два квартали; копію сертифікату відповідності; відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав їх використання перевізником; копію листа в.о. директора Державного підприємства «Державний автотранспортний науково-дослідний і проективний інститут» міністерства інфраструктури України ОСОБА_4 від 10.06.2016 року № 1.15-15/1803/1851; довідку про відсутність ліцензійних карток (а.с. 1-266 т. 4).

Приватним підприємством «Ізмаїл Євротрансавто» також було подано заяву про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському маршруті загального користування № 50 (ОСОБА_3 АС- - Болград АС), до якої додано – нотаріально завірена копія ліцензії; перелік транспортних засобів, що пропонують до використання на автобусному маршруті; завірена копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; перелік транспортних засобів пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на маршруті; анкета відповідно до пункту 32 Порядку; завірена копія штатного розпису; завірені копії податкового розрахунку сум доходу (форма 1ДФ) за друге півріччя 2017 року; завірена копія протоколу перевірки та адаптації тахографу до транспортного засобу; завірені копії наказів щодо приймання на роботу працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом автобусів, та які проходять щоденний огляд стану здоров’я водіїв; завірені копії дипломів працівників, які здійснюють щоденний огляд технічного стану здоров’я водіїв, та свідоцтва професійної підготовки працівників, які здійснюють контроль технічного стану автобусів; перелік транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів, станом на 13.07.2017 року; завірені копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, які підтверджують право власності ПП «Ізмаїл Євротрансавто»; інформація щодо фактичної кількості водіїв у штаті претендента; відомості про матеріально-технічне забезпечення суб’єкта господарської діяльності, його кваліфікаційні та інші можливості для забезпечення здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом; завірені копії документів підтверджуючі, що транспортні засоби відповідають екологічним нормам рівня «ЄВРО-2»; завірена копія свідоцтва про проходження навчання (водіями) з надання першої медичної допомоги; копія наказу про закріплення водіїв за рухомим складом; завірена копія сертифікату відповідності на послуги з перевезення пасажирів автобусами; копія листа Ізмаїльського МРУЮ Одеської області про відсутність заборгованості; довідка про відсутність ліцензійних карток; довідка про відсутність плати за участь у конкурсі; відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автомобільному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником (а.с. 1-140 т. 6).

Крім того, з метою участі у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському (приміському) маршруті загального користування № 3 (Ізмаїл АС - Василівка) Публіче акціонерне товариство «Північтранс», подало заяву, до якої додано: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезення пасажирів; перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, які пропонуються для використання на маршруті; довідка довільної форми з інформацією про те, що перевізником-претендентом не вносилась плата за участь у конкурсі у зв’язку з відсутністю такої вимоги в оголошенні конкурсу; анкета; інформація про наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форми № 1ДФ) за останні повні два квартали; копія сертифікату відповідності; відомості за підписом суб’єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав їх використання перевізником; копію листа в.о. директора Державного підприємства «Державний автотранспортний науково-дослідний і проективний інститут» міністерства інфраструктури України ОСОБА_4 від 10.06.2016 року № 1.15-15/1803/1851; довідку про відсутність ліцензійних карток (а.с. 1-273 т. 5).

Також заяву про участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміському (приміському) маршруті загального користування № 3 (Ізмаїл АС - Василівка) подано Приватним підприємством «Ізмаїл Євротрансавто», до якої додано нотаріально завірену копію ліцензії; довідку про відсутність ліцензійних карток; перелік транспортних засобів, що пропонують до використання на автобусному маршруті; завірені копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; перелік транспортних засобів пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на маршруті; анкета відповідно до пункту 32 Порядку; завірені копії штатного розпису; завірені копії податкового розрахунку сум доходу (форма 1ДФ) за друге півріччя 2016 року та перше півріччя 2017 року; завірені копії наказів щодо приймання на роботу працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом автобусів, та які проходять щоденний огляд стану здоров’я водіїв; завірені копії дипломів працівників, які здійснюють щоденний огляд технічного стану здоров’я водіїв, та свідоцтва професійної підготовки працівників, які здійснюють контроль технічного стану автобусів; перелік транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів, станом на 14.07.2017 року; завірені копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, які підтверджують право власності ПП «Ізмаїл Євротрансавто»; інформація щодо фактичної кількості водіїв у штаті претендента; відомості про матеріально-технічне забезпечення суб’єкта господарської діяльності, його кваліфікаційні та інші можливості для забезпечення здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом; завірені копії документів підтверджуючі, що транспортні засоби відповідають екологічним нормам рівня «ЄВРО-2»; завірена копія свідоцтва про проходження навчання (водіями) з надання першої медичної допомоги; копія наказу про закріплення водіїв за рухомим складом; завірена копія ліцензії на медичну практику щодо випуску водіїв на лінію; завірена копія сертифікату відповідності на послуги з перевезення пасажирів автобусами; копія листа Ізмаїльського МРУЮ Одеської області про відсутність заборгованості; довідка про відсутність ліцензійних карток; відомості про автобуси, які будуть використовуватися на автомобільному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником (а.с. 117-249 т. 3).

Відповідно до витягу з протоколу 40-го засідання обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування (далі – Протокол) членами комісії на засіданні розглянуто питання щодо визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, а саме питання щодо укладання нового договору на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування № 50 Ізмаїл АС – Болград АС, № 3 Ізмаїл АС – Василівка (а.с. 34-41 т. 3).

Конкурсним комітетом при розгляді питання щодо визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування об’єкту № 50 Ізмаїл АС – Болград АС та об’єкту № 3 Ізмаїл АС – Василівка була визначена кількість балів претендентів, про що зазначено в рішенні, оформленому протоколом 40-го засідання засідання обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування. Як вбачається з витягу з Протоколу серед претендентів на об’єкти № 3, № 50 найбільший бал одержало ПАТ «Північтранс».

При голосуванні по об’єкту № 3 Ізмаїл АС – Василівка при визначенні переможцем конкурсу ПАТ «Північтранс», «за» проголосувало 9, проти – 1, утрималось – 1.

При голосуванні по об’єкту № 50 Ізмаїл АС – Болград АС при визначенні переможцем конкурсу ПАТ «Північтранс», «за» проголосувало 7, проти – 1, утрималось – 2.

04 серпня 2017 року наказом ОСОБА_2 транспортно-комунаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації № 25/0-2017 введено в дію рішення 40-го засідання обласного конкурсного комітету щодо визначення переможців конкурсів (протокол № 13 від 04.08.2017 року) (а.с. 78 т. 2).

Так, відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень покладається: на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації.

Згідно ст. 43 ЗУ «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до ст. 44 ЗУ «Про автомобільний транспорт» організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

До обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать: визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками; державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення. У разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проект-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п'яти років. У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на даному маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проектів-зобов'язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п'яти років.

Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Національної поліції, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.

Згідно ст. 45 ЗУ «Про автомобільний транспорт» у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які: визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство чи ліквідацію як суб'єкта господарювання; подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію; не відповідають вимогам статті 34 цього Закону; передбачають використовувати на маршрутах автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів.

Відповідно до ст. 34 Закону автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Автомобільні перевізники з кількістю транспортних засобів десять і більше зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п'ять років, а з питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки - у термін один раз на три роки в порядку, який визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Так, процедура підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначена Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 р. № 1081, який є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками. (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно п. 29 Порядку № 1081 для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні); перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за останні повні два квартали.

Комплектність поданих документів перевіряє в міру їх надходження організатор.

Відповідно до п. 32 Порядку № 1081 до заяви автомобільного перевізника додається анкета за формою згідно з додатком 5, в якій передбачаються питання, що будуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі, та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Згідно п. 37 Порядку № 1081 достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

Пунктом 12 Порядку № 1081 визначено, що конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію; 2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації; 3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт"; 4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення; 5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансбезпекою, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу); 6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Пунктом 67 Порядку № 1081 встановлено, що інформація, що міститься в документах, поданих перевізниками-претендентами для участі у конкурсі, повинна бути достовірною за станом на момент подання документів для участі в конкурсі.

З вищевикладених вимог чинного законодавства України вбачається, що пунктом 29 Порядку № 1081 визначено виключний перелік документів, які надаються автомобільними перевізниками для участі у конкурсі, а на ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації як організатора конкурсу законодавцем покладено обов'язок зі здійснення перевірки комплектності поданих документів та достовірності інформації, викладеної у заяві та документах станом на момент подання документів. При цьому, перевірка такої інформації повинна бути забезпечена відповідачем не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу, тобто, до 01.08.2017 року.

Відповідно до п. 40 Порядку № 1081 під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками: наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу; наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення); строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації); наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; наявність та характеристика виробничої бази; умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; досвід роботи перевізника-претендента; наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов; якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу; інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності; умови контролю за станом здоров'я водіїв.

Додатком 4 до Порядку 1081 передбачено нарахування балів за середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку відповідна кількість балів нараховується в залежності від виду сполучення на який претендує перевізник-претендент (міський, приміський, міжміський маршрут) та від середньооблікової кількості зазначених працівників.

Для визначення достатньої середньооблікової кількості працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатний розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, організатором використовувалась наявна інформація із штатного розпису ПАТ “Північтранс” та ПП «Діамант», копії яких було додано до документів на участь у конкурсі та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Додатком 4 до Порядку 1081, передбачено нарахування балів за наявність не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічний станом транспортних засобів та не менш як двох працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв.

Для визначення достатньої кількості працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, та працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв, працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, організатором використовувалась наявна інформація із штатного розпису ПАТ “Північтранс” та ПП «Діамант», копії яких буви додані до документів на участь у конкурсі, копії наказів про прийняття на роботу, дипломів та індивідуальний податкових номерів працівників, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв, наданих перевізником-претендентом ПАТ “Північтранс” та ПП «Діамант» у відповідь на запит організатора конкурсу та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за останні повні чотири квартали до дати оголошення конкурсу.

Як вбачається з анкети, поданої до заяви на участь у конкурсі ПАТ “Північтранс” вказано про наявність 12 працівників, що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та наявність 7 працівників що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв (а.с. 259-260 т. 4).

ПП «Діамант» у анкеті, поданої до заяви на участь у конкурсі, вказано про наявність 3 працівників, що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та наявність 2 працівників що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв (а.с. 60-61 т. 3).

Також додатково, в підтвердження зазначеної інформації ПАТ “Північтранс” та ПП «Діамант» було надано організатору конкурсу копії наказів про прийняття на роботу робітників, копії дипломів та індивідуальних податкових номерів працівників, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (а.с. 10-74 т. 2, 89-96 т. 2, 99-185 т. 2).

Крім того, в анкеті ПАТ “Північтранс” було зазначено середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менш встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку у кількості 756 осіб, а ПП «Діамант» 70 осіб, копії відповідних штатних розписів була надано до документів на участь у конкурсі та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого)на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні чотири квартали до дати оголошення конкурсу.

При цьому, посилання позивача щодо того, що у відповідності з штатним розписом, наданим ПАТ “Північтранс”, станом на 01.04.2017 рік в Ізмаїльській автоколоні № 10 знаходяться по штату 21 людина, а ПП “Діамант” для участі у конкурсі по об’єкту № 50 надало штатний розпис по підприємству в цілому, але не окремо по окремому підрозділу підприємства, яке знаходиться в м. Ізмаїл, а тому ними подано недостовірну інформацію, суд не приймає до уваги, оскільки згідно наданих штатних розписів на підприємствах не передбачено будь-яких відокремлених підрозділів чи філій, які б могли мати свій штатний розпис, а співробітники, які знаходяться в м. Ізмаїл є штатними робітниками безпосередньо ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант”. Таким чином, конкурсним комітетом правомірно нараховані ПАТ “Північтранс” як претенденту, у якого протягом року до проведення конкурсу знаходились в штаті більше 150 людей, правомірно.

Що стосується доводів позивача, що порушення ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” порядку здійснення господарської діяльності, що стосується відсутності ліцензій на здійснення медичної практики, що свідчить про порушення вимог ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», що забезпечення проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв, суд зазначає наступне.

Відповідно до приписів ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.

Згідно п. 24 ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, зокрема, перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» ліцензія - запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про рішення органу ліцензування щодо наявності у суб’єкта господарювання права на провадження визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Так, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань основним видом діяльності ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” є пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення, даних щодо проведення господарської діяльності в сфері медичної практики реєстр не містить.

Таким чином, у ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” відсутні підстави для отримання ліцензії для проведення медичної практики.

Отже, відповідно до умов проведення конкурсу, що відбувся, ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” було надано повний додатковий пакет документів, що містився в оголошенні, а саме: належним чином завірені копії документів, що підтверджують законні підставі здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів, та щоденного огляду стану здоров’я водіїв та інші документи.

Також, у документах, поданих на участь у конкурсах, ПАТ «Північтранс» та ПП “Діамант” наявні сертифікати відповідності послуги з перевезення пасажирів автобусами, які підтверджують виконання підприємством-перевізником вимог нормативно–правових актів та нормативних документів, якими встановлено вимоги до безпеки життя, здоров’я людей, захисту їхнього майна та охорони довкілля при наданні послуг пасажирського автомобільного транспорту.

Так, Контроль за додержанням Ліцензійних умов відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103, належить до компетенції Укртрансбезпеки відповідно до покладених на неї завдань, представник якої входить до складу конкурсної комісії.

Як вбачається з листа від 19.07.2017 року №04-07/495, організатор конкурсу (ОСОБА_2) поінформувало ОСОБА_2 Укртрансбезпеки в Одеській області про перевізників-претендентів, які подали документи на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміських та приміських внутрішньообласню) автобусних маршрутах загального користування.

Інформації про невідповідність ліцензійним умовам перевізників- претендентів ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” від управління Укртрансбезпеки не надходило, отже Сертифікати, подані разом із заявою про участь у конкурсі, виданий уповноваженим на це суб’єктом та є дійсними.

При цьому, суд не приймає до уваги твердження позивача, що ПАТ “Північтранс” неправомірно в анкеті зазначено – кількість робітників, які працюють на повну ставку і знаходяться в штаті підприємства не менше року до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів – 12; кількість працівників, які працюють на повну ставку та знаходяться в штаті підприємства не менше року до даті оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний огляд стану здоров’я водіїв – 7., оскільки через відсутність спеціалістів в автоколоні № 10 ПАТ “Північтранс” уклало договір з багатопрофільним малим підприємством “Олімп” на проведення щоденного перед рейсового огляду транспортних засобів та проведення щоденного огляду стану здоров’я водіїв, так як укладання вказаного договору жодним чином не свідчить про неправомірність відомостей зазначених в анкеті, як і не свідчить про відсутність спеціалістів безпосередньо у ПАТ “Північтранс” .

Як вбачається з матеріалів справи, для перевірки достовірності інформації отриманої від перевізників-претендентів, управлінням транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації (далі - ОСОБА_2), як організатором конкурсу, було направлено листи-запити, а саме:

- Лист від 19.07.2017 року № 04-07/497 до начальника ОСОБА_2 превентивної діяльності ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 щодо надання інформації по перевізникам, згідно наданого списку, щодо наявності не сплачених штрафних санкцій накладених на водіїв перевізника-претендента відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше 13 липня 2017 року); наявності та кількість ДТП з вині водія перевізника, у яких є загиблі (з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості ДТП з вини водія перевізника, у яких є постраждалі (з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості порушень, передбачених ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення(з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості наявних технічно справних автобусів, а також інформацію щодо автобусів (марка, держ. номер), які за своїм технічним станом не можуть бути задіяні на регулярних пасажирських перевезеннях.

- Лист від 19.07.2017 року № 04-07/498 до в.о. директора Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області ОСОБА_1 щодо надання інформації по перевізникам, згідно наданого списку, щодо наявності не сплачених штрафних санкцій накладених на водіїв перевізника-претендента відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше 13 липня 2017 року); наявності та кількість ДТП з вині водія перевізника, у яких є загиблі (з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості ДТП з вини водія перевізника, у яких є постраждалі(з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості порушень, передбачених ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення(з 01.07.2016 року по 01.07.2017 року); кількості наявних технічно справних автобусів, а також інформацію щодо автобусів (марка, держ. номер), які за своїм технічним станом не можуть бути задіяні на регулярних пасажирських перевезеннях.

- Лист від 19.07.2017 року № 04-07/495 до начальника управління Укртрансбезпеки в Одеській області ОСОБА_6 щодо надання інформації по перевізникам, згідно наданого списку, щодо інформації про загальну кількість транспортних засобів, що були подані до органу ліцензування станом на 14 липня 2017 року; відомостей про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби станом на 14 липня 2017 року; наявності несплачених штрафних санкцій накладених Укртрансбезпекою, неоскаржених у судовому порядку, що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу;

- Лист від 19.07.2017 року № 04-07/493 адресований перевізникам-претендентам на участь у конкурсі, який відбудеться 3 серпня 2017 року щодо надання повного переліку власних, орендованих, наданих в кредит або лізинг транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів відповідно до законодавства станом на момент подання документів на учать у конкурсі; інформацію по автобусам, які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг та відповідають екологічному рівню не нижче ЄВРО-2; інформацію у довільній формі про загальну кількість водіїв у штаті підприємства станом на 1 липня 2017 року; копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) за 3 та 4 квартал 2016 року; копії приказів, щодо приймання на роботу працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв; копії дипломів працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв; копії індивідуальних податкових номерів працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров’я водіїв; копії документів (за наявності), що підтверджують право користування матеріально-технічною базою (за умови її розташування на відстані не більше як 100 км від місця формування оборотного рейсу). (а.с. 80-81, 82-83, 85-85а, 97-98 т. 2).

При цьому, позивачем не надано жодного доказу наявності у ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” обставин визначених ст. 45 Закону N 2344-III та порушення вимог ст. 34 вказаного Закону що є підставою недопущення перевізника до участі у конкурсі, а відтак твердження позивача про наявність підстав для недопущення ПАТ “Північтранс” та ПП “Діамант” до участі у зазначеному конкурсі є необґрунтованим та спростовується матеріалами справи.

З урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що відповідачами здійснено всі передбачені Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування № 1081 дії на забезпечення належної перевірки комплектності документів наданих претендентами та достовірності викладеної в них інформації.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що адміністративний позов Приватного підприємства “Ізмаїл Євротрансавто” до ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Публічне акціонерне товариство “Північтранс”, Приватне підприємство “Діамант” про визнання протиправними та скасування рішень та зобов’язання вчинити певні дії є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства “Ізмаїл Євротрансавто” (код ЄДРПОУ 35273909, адреса місцезнаходження: 68600, Одеська область, місто Ізмаїл, вулиця Хотинська, 139) до ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 40028860, адреса місцезнаходження: 65032, місто Одеса, проспект Шевченка, 4), Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування (адреса місцезнаходження: 65032, місто Одеса, проспект Шевченка, 4), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Публічне акціонерне товариство “Північтранс” (код ЄДРПОУ 05523553, адреса місцезнаходження: 65025, місто Одеса, 21 км Старокиївської дороги), Приватне підприємство “Діамант” (код ЄДРПОУ 31374057, адреса місцезнаходження: 67668, Одеська область, Біляївський район, село Великий Дальник, 2-й провулок Богдана Хмельницького, 4А) про визнання протиправними та скасування рішення Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування по визначенню переможців конкурсів №3 від 03.08.2017 року про визнання ПАТ “Північтранс” переможцем конкурсу на об’єкти №3 (маршрут ОСОБА_3) та № 50 (маршрут Ізмаїл АС – Болград АС), а також перевізника – претендента, який за результатами розгляду посів друге місце (ПП “Діамант”); визнання протиправним та скасування наказу №25/0-2017 від 04.08.2017 року Одеською обласною державною адміністрацією в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури “Про введення в дію рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування щодо визначення переможців конкурсів”; зобов’язання Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування прийняти рішення, яким визнати ПП “Ізмаїл Євротрансавто” переможцем на об’єктах конкурсу - об’єкт № 3 (ОСОБА_3) та об’єкт № 50 (Ізмаїл АС – Болград АС); зобов’язання Одеської обласної державної адміністрації в особі ОСОБА_2 транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації видати наказ «Про введення в дію рішення Обласного конкурсного комітету Одеської обласної державної адміністрації по визначенню переможцем конкурсу із зазначенням ПП “Ізмаїл Євротрансавто” на об’єктах конкурсу - об’єкт № 3 (ОСОБА_3) та об’єкт № 50 (Ізмаїл АС – Болград АС), - в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 05 червня 2018 року.

Суддя О.А. Левчук

.

Джерело: ЄДРСР 74509871
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку