ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
09.01.2018 КиївК/9901/4136/17 293/342/17
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Гімона М.М., перевіривши касаційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від 30 серпня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного суду від 28 листопада 2017 року у справі № 293/342/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа Житомирський обласний військовий комісаріат про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу ,
ВСТАНОВИВ:
До Верховного Суду надійшла касаційна скарга Міністерства оборони України (надалі Міністерство, відповідач), яка подана ним 21 грудня 2017 року.
Перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги та доданих до неї документів вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції від 15 грудня 2017 року; далі КАС України), суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю юридичної особи.
За приписами частини третьої статті 59 КАС України довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Відповідно до частини шостої статті 59 КАС України оригінали документів, зазначені у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, остання підписана ОСОБА_2 як представником Міністерства оборони України.
Водночас долучена до матеріалів касаційної скарги копія довіреності на ім`я ОСОБА_2 , видана Міністром оборони України генералом армії України Полтораком С.Т., засвідчена самим ОСОБА_2 , отже є неналежними документом, що підтверджує право особи, яка підписала касаційну скаргу, на вчинення такої дії.
Згідно з частиною четвертою статті 330 КАС України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Звертаючись до суду із касаційною скаргою, Міністерство не надало документ про сплату судового збору. Проте, у касаційній скарзі відповідач просив відстрочити оплату судового збору у зв`язку із відсутністю можливості у скаржника вчасно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги, оскільки майновий стан Міністерства оборони України не дає можливості здійснити дані виплати у встановлений строк.
Однак, зазначені скаржником обставини не є підставами для відстрочення сплати судового збору, а тому клопотання скаржника задоволенню не підлягає.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір» (в редакції, що була чинною на момент подання касаційної скарги; надалі Закон N 3674-VI) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Положеннями пункту 1 частини третьої статті 4 Закону N 3674-VI (в редакції, чинній на момент звернення позивача до суду з позовом) визначено, що ставка судового збору при поданні позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень Закону України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2017 року становить 1600 грн.
З касаційної скарги та поданих із нею матеріалів вбачається, предметом розгляду в даній справі є вимога немайнового характеру, провадження за позовною заявою відкрито у 2017 році.
Таким чином, за звернення до суду із касаційною скаргою скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1280 грн. (0,4 x 1600=640; 200% від 640=1280).
Згідно з частиною другою статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Частинами першою, другою статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач приходить до висновку, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків, шляхом надання документа на підтвердження повноважень особи, що подає скаргу, засвідчений у визначеному законом порядку, та документа про сплату судового збору в сумі 1280 грн., яка підлягає зарахуванню на розрахунковий рахунок 31213207700007, отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030102. « 101; судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), номер справи (чи номер касаційного провадження), Касаційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)».
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 330, 332 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення оплати судового збору.
Залишити касаційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Черняхівського районного суду Житомирської області від 30 серпня 2017 року та ухвалу Житомирського апеляційного суду від 28 листопада 2017 року у справі № 293/342/17 без руху та надати строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення даної ухвали.
У разі не усунення недоліків касаційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Гімон