ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
29.12.2017 КиївК/9901/1368/17 522/2738/17 Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Анцупової Т.О., перевіривши касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України вОдеській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного судувід 15 листопада 2017 року у справі №522/2738/17 за ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов`язання вчинити певні дії,
у с т а н о в и в:
20 грудня 2017 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла зазначена касаційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів»№ 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року(далі Закон № 2147-VІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України(далі КАС України), шляхом викладення його в іншій редакції.
Згідно відбитку поштового штемпелю на конверті касаційна скарга подана 07 грудня 2017 року, у той час як у касаційній скарзі вказано, що датою її підписання є 08 грудня 2017 року.
Згідно даних офіційного реєстру відстеження поштових відправлень сайту УДППЗ «Укрпошта» вказана касаційна скарга подана до відділення поштового зв`язку 14 грудня 2017 року, тобто до набрання чинності КАС Українив редакції Закону № 2147-VІІІ.
Відповідно до пп. 12 п. 1 Розділу VII «Перехідні положення`КАС Українив редакції Закону №2147-VІІІ заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на таке.
1.Загальні вимоги до касаційної скарги.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 213 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VIII (далі Закон № 2136-VIII), що діяла на момент подання касаційної скарги, у касаційній скарзі зазначається ім`я (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, та осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
В порушення вимогвказаної норми скаржником у касаційній скарзі не зазначено найменування, поштову адресуусіх осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв`язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.
2.Підтвердження повноважень особи, яка подає касаційну скаргу.
Відповідно до ч. 4 ст. 213 КАС України в редакції Закону № 2136-VIII касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Частиною 7 ст. 56, ч. 2 ст. 58 КАС України в редакції Закону№ 2136-VIII встановлено, що законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 цього Кодексу довіреності від імені осіб приватного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи. Довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права (за наявності).
Касаційна скарга Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області підписанайого представником Дяченко О.В., на підтвердженняповноважень якого на підписання від імені відповідача касаційної скарги додано копіюдовіреності від 03 січня 2017 року № 15/07.
Вимоги до копії документів встановлені Національним стандартом України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту Українивід 07 квітня 2003 року № 55), відповідно до п. 5.27 якого відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії тощо.
Проте, наданакопія довіреності від 03 січня 2017 року № 15/07вищевказаним вимогам не відповідає.
Крім того у порушення вимог ч. 5 ст. 213КАС України в редакції Закону № 2136-VIII скаржником до касаційної скарги недодано її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 332 КАС України в редакції Закону №2147-VІІІ до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 169 КАС України в редакції Закону №2147-VІІІ).
Враховуючи зазначені недоліки касаційну скаргу слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 248, 332, п. 12 ч. 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2017 рокузалишити без руху.
Установити скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
СуддяТ.О. Анцупова