ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
14.12.2017 Справа № 908/3468/13
Cуддя Ніколаєнко Р.А., розглянувши матеріали заяви
за позовом
позивача 1 -публічного акціонерного товариства «Запорізький сталепрокатний завод» (69600 м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 20г, код ЄДРПОУ 00191247), представник ОСОБА_1 (50000, АДРЕСА_1, ідент.номер НОМЕР_1) - акціонер
позивача 2 - фізичної особи-підприємця Руденка Анатолія Петровича (50000, АДРЕСА_2, ідент.№ НОМЕР_2)
до відповідача 1 - ОСОБА_3 (АДРЕСА_3)
до відповідача 2 - ОСОБА_4 (АДРЕСА_3)
про зобов'язання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 повернути у власність ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод» безпідставно набуті 30% корпоративних прав ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод» в ТОВ «База відпочинку «Славутич» та 30% корпоративних прав ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод» в ТОВ «База відпочинку «Азов» відповідно; визнання права власності на 30% в ТОВ «База відпочинку «Славутич» за ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод»; визнання права власності на 30% в ТОВ «База відпочинку «Азов» за ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод»,
встановив , що позовна заява підлягає поверненню без розгляду з огляду на таке.
Господарським судом Запорізької області здійснюється провадження у справі № 908/3468/13 про банкрутство ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод» - позивача-1 за поданою заявою.
Згідно з ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
У відповідності до ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Ч. 4 ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
Інформаційним листом ВГСУ від 21.07.2016 № 01-06/2511/16 підкріплено, що такі майнові спори розглядаються та вирішуються судом за правилами позовного провадження, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у межах провадження у справі про банкрутство без порушення нових справ.
Ст. 56 ГПК України, вимоги якої є загальними до господарського судочинства, встановлено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Згідно ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Отже, при поданні позову в межах провадження у справі про банкрутство, позивач зобов'язаний надіслати копію позовної заяви не лише відповідачу (відповідачам) за таким спором, а й іншим учасникам провадження у справі про банкрутство, в тому числі кредиторам, оскільки результат розгляду такого спору може вплинути на права та обов'язки учасників провадження у справі про банкрутство, порушеної щодо сторони майнового спору.
Позивачами доказів направлення копії заяви та доданих до неї документів кредиторам не надано.
Крім того, до заяви не додано доказів сплати судового збору.
Натомість, додано клопотання ОСОБА_1, яким також заявлено про здійснення представництва ПАТ «Запорізький сталепрокатний завод», про зарахування раніше переплаченої, на його думку, суми судового збору за позовом по справі № 908/3468/13, поданим до господарського суду 30.12.2016.
Таке заявлення не узгоджується з нормами Господарського процесуального кодексу України та Закону України «Про судовий збір».
Поряд з вищевикладеним зазначається, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.ст.4-1, п.п.4, 6 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву з доданими до неї матеріалами (на 28 аркушах) повернути ОСОБА_1, яким подано та підписано заяву в інтересах позивача-1.
Суддя Р.А.Ніколаєнко