open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

27.03.07 Справа№ 2/244-18/88А

Господарський суд Львівської області в складі

головуючого-судді Мартинюка В.Я.

при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.

у відкритому судовому засіданні у м.Львові

розглянуши справу за позовом

Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду

до

Дирекції будинку творчості (надалі ДБТ) „Свірж” спілки архітекторів України

про

стягнення заборгованості

з участю представників:

від позивача - [...] -головний спеціаліст (довіреність №06-16-328 від 27.03.2007 року);

від відповідача - не з'явився,

В С Т А Н О В И В :

що Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Господарського суду Львівської області з позовом про стягнення з ДБТ „Свірж” спілки архітекторів України 1099 грн. 08 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків.

Позовні вимоги мотивовані, зокрема, нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”. Також, позивач зазначає, що заборгованість в сумі 1099 грн. 08 коп., підтверджується поданим відповідачем звітом по Формі 4 за 2006 рік.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з наведених вище міркувань.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення за №1498560, а тому, суд вважає, що справа у відповідності до вимог ч.2 ст.128 КАС України розглядається за відсутності відповідача, на основі наявних доказів, згідно ч.6 ст.71 цього Кодексу.

Заслухавши представника позивача, оцінивши наявні докази, дослідивши матеріали справи, Господарський суд Львівської області виходив з наступного.

Згідно ч.1 ст.22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи.

ДБТ „Свірж” спілки архітекторів України зареєстровано як страхувальник у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Львівського обласного відділення Золочівської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, підтвердженням чого є Картка страхувальника від 16.01.2002 року.

У відповідності до вимог ч.1 ст.23 цього ж Закону, страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Як вбачається зі Звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2006 рік, заборгованість відповідача перед фондом становить 1099 грн. 08 коп.

Відповідач доказів в підтвердження сплати заборгованості суду не представив, а тому заборгованість на час розгляду справи в суді становить 1099 грн. 08 коп.

Згідно п.4 ч.1 ст.13 згаданого Закону, Виконавча дирекція Фонду здійснює контроль за правильним нарахуванням, своєчасною сплатою страхових внесків, а також забезпечує цільове використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

За наведених обставин, господарський суд вважає що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Дирекції будинку творчості „Свірж” спілки архітекторів України, що знаходиться за адресою: Львівська область, Перемишлянський район, с. Свірж, (код ЄДРПОУ 22396091) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що знаходиться за адресою: м.Львів, пр-т Шевченка, 7, (код ЄДРПОУ 25249982) 1099 грн. 08 коп.

3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 697983
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку