АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА[1]
У Х В А Л А
01 вересня 2017 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду міста Києва Левенець Б.Б., перевіривши апеляційну скаргу Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» на ухвалу судді Шевченківського районного суду міста Києва від 08 квітня 2016 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» про порушення авторських прав та стягнення компенсації, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою судді Шевченківського районного суду міста Києва від 08 квітня 2016 року відкрито провадження по справі. (т.1 а.с.57)
Не погодившись з ухвалою районного суду, 28 серпня 2017 року представник УДППЗ «Укрпошта» - БусюкінІ.А. подав до суду апеляційну скаргу. (т.2 а.с.17-19)
Апеляційне провадження за апеляційною скаргою не може бути відкрито з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ухвала судді Шевченківського районного суду міста Києва від 08 квітня 2016 року постановлена без участі осіб, які беруть участь у справі, копію оскаржуваної ухвали УДППЗ «Укрпошта» отримано 11 травня 2016 року (т.1 а.с.63), тому зважаючи на вимоги ч. 2 ст. 294 ЦПК України, останнім днем для подачі апеляційної скарги на зазначену ухвалу є 16 травня 2016 року. Апеляційну скаргу подано 28 серпня 2017 року, тобто із пропуском строку на оскарження (понад один рік і три місяці), заяви про поновлення строку представник апелянта не подавав, немає такої і за змістом скарги.
Згідно до вимог ст. 297 ЦПК України, в редакції Закону від 20.12.2011 року №4176, що набула чинності 15.01.2012 року, суддя-доповідач вирішує питання про відкриття апеляційного провадження за скаргою, що подана із пропуском строку на оскарження.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 297 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідно Закону України «Про судовий збір» (зі змінами), за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду передбачена сплата судового збору у розмірі 1600 грн. 00 коп. (1600,00 грн. - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2017 року х 1 - ставка судового збору за подання юридичною особою апеляційної скарги на ухвалу суду).
Отримувач коштів - УДКС у Солом'янському районі м. Києва
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Рахунок отримувача 31210206780010
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві
Код банку отримувача - 820019
Код ЄДРПОУ суду 02894757
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
За роз'ясненнями, що містяться у п. 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір. При цьому, наприклад, платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Оригінал квитанції (платіжного доручення) з підписом відповідального виконавця банку і печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення або документи, які підтверджують право апелянта бути звільненим від сплати судового збору відповідно до положень Закону України «Про судовий збір» має бути направлено до Апеляційного суду міста Києва.
Згідно ч. 2 ст. 297 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору у належному розмірі застосовуються положення ст. 121 цього Кодексу.
За таких обставин скарга підлягає залишенню без руху, для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 121, ст. 295, ч.ч. 2, 3 ст. 297 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» на ухвалу судді Шевченківського районного суду міста Києва від 08 квітня 2016 року - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги:
- в частині сплати судового збору - протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали;
- в частині подачі заяви про поновлення строку на оскарження судового рішення із зазначенням поважних причин його пропуску - протягом тридцяти днів з моменту отримання цієї ухвали.
Попередити апелянта, що у разі невиконання вказаних вимог суду та неподання доказів їх виконання до Апеляційного суду міста Києва у встановлений строк, апеляційну скаргу може бути визнано неподаною та повернуто її апелянту або відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя _________________ Б.Б.Левенець
Справа № 22-ц/796/10132/2017
Унікальний номер 761/13278/16-ц
Головуючий у першій інстанції - Юзькова О.Л.
Доповідач Левенець Б.Б.