open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 761/18426/17

Провадження № 1-кс/761/11455/2017

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2017 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді: Піхур О.В.

при секретарі: Кияшко К.О.,

розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радника юстиції Єрмака Валерія Леонідовича про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд. 12), -

в с т а н о в и в :

Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радник юстиції Єрмак Валерій Леонідович, звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням по кримінальному провадженню №32016100110000163, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 07 липня 2016 року зареєстрованого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що знаходяться у ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд. 12).

Клопотання мотивоване тим, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №32016100110000163, внесеному до ЄРДР 07.07.16, щодо службових осіб групи компаній «SunOil», за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, досудове розслідування у якому проводиться слідчими Слідчого управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

Установлено, що службові особи підприємств під брендом «SunOil», а саме: ТОВ «Сан Ойл Груп» (код за ЄДРПОУ 38996057), ТОВ «Ойл Продакшн» (код за ЄДРПОУ 39425611), ТОВ «Гвін-2009» (код за ЄДРПОУ 36226294), ТОВ «Гермес Енерджи» (код за ЄДРПОУ 35589810), ТОВ «ТД Сан Ойл» (код за ЄДРПОУ 39197130), ТОВ «ВК «Ойл Груп» (код за ЄДРПОУ 38221675), ТОВ «НВП Істок» (код за ЄДРПОУ 35597705), ТОВ «База НП» (код за ЄДРПОУ 34689957), ТОВ «Варіант Ойл» (код за ЄДРПОУ 32567023), ТОВ «ТК Ойл Груп» (код за ЄДРПОУ 38898534), ТОВ «Дизайн Парк» (код за ЄДРПОУ 37435738) та ТОВ «Корвет СТ» (код за ЄДРПОУ 39987640), ухиляються від сплати акцизного податку при здійсненні виробництва підакцизних товарів (бензини та інші нафтопродукти), їх реалізації оптом з нафтобаз та в роздріб через мережу АЗС під брендом «SunOil».

Так, ТОВ «НВП Істок» у якого основний вид діяльності є виробництво продуктів нафтоперероблення (код КВЕД 19.20), маючи дозвіл Державної служби України з питань праці № 0585.15.63 на переробку нафти, вуглеводневих газів і конденсату, протягом 2016 року виробило на нафтопереробних заводах, орендованих у ТОВ «КРЕМОЙЛ-СИНТЕЗ» (Полтавська область м. Кременчук) та ТОВ «САН ОЙЛ ГРУП» (Харківська область, смт. Васищево), нафтопродукти із давальницької сировини для ТОВ «Варіант Ойл» на загальну суму 72 млн. гривень.

Водночас, ТОВ «НВП Істок», фактично будучи платником акцизного податку як виробник нафтопродуктів, всупереч п.п. 212.1.1. п. 212.1. ст. 212, ст. 215 Податкового кодексу України, протягом 2016 року не сплачувало акцизного податку до Державного бюджету України, а декларації акцизного податку не подавало до податкових органів.

Крім того, ТОВ «Варіант Ойл», яке надавало сировину (нафту та газовий конденсат) ТОВ «НВП Істок» для перероблення на давальницьких умовах, фактично реалізовуючи нафтопродукти не здійснило реєстрації як платник акцизного податку з реалізації пального та протягом 2016 року не подавало декларації акцизного податку.

Таким чином, службові особи ТОВ «НВП Істок» та ТОВ «Варіант ойл» порушили норми пп. 212.1.1 п. 212.1, п. 212.2 ст. 212, п. 216.1, п. 216.4, п. 216.5 ст. 216, п. 217.2 ст. 217, пп. 222.1.4 п. 222.1, п. 222.1.5 п. 222.1 ст. 222 та ст. 223 розділу 6 Податкового кодексу України, що призвело до умисного ухилення від сплати податків на загальну суму 6 млн. грн., що є особливо великим розміром.

Службові особи інших підприємств групи компаній «SunOil», які контролюються одними і тими же особами, достовірно знаючи, що при виробництві палива акциз не сплачувався, приймали, зберігали та реалізовували його оптом та через мережу АЗС «SunOil».

Так встановлено, що підприємство групи компаній «SunOil» - ТОВ «Варіант ойл» реалізовувало сировину та пальне з якого не сплачено акцизний податок для ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632).

З метою встановлення фактичної кількості реалізованого пального ТОВ «Варіант ойл» з якого не сплачено акцизний податок, на даний час виникла необхідність у вилученні завірених належним чином копій бухгалтерських документів у ТОВ «НК «Термінал».

У ТОВ «НК «Термінал» зберігаються бухгалтерських документів по взаємовідносинах з ТОВ «Варіант ойл», а саме: договори (угоди), додаткові договори (угоди), журнали реєстрації договорів, накладні та податкові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі виконаних робіт, рахунки-фактури, журнали реєстрації в'їзду та виїзду автотранспорту, документи, що підтверджують подальшу реалізацію (використання) ТМЦ, що були придбані у ТОВ «Варіант ойл».

У зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме: сум, які були включені до складу валових витрат ТОВ «НК «Термінал» на перепродажну підготовку товару, період проведення фінансово-господарських операцій, інформації щодо переходу права власності на реалізований товар.

Вилучення зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, проведенні почеркознавчих експертиз, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

Перви нні бухгалтерські документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій між ТОВ «НК «Термінал» та ТОВ «Варіант ойл», являються джерелом доказів та містять відомості, що мають значення для кримінального провадження і підлягають доказуванню.

У судовому засіданні старший слідчий з ОВС 1-го ВРКП слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби капітан податкової міліції Бачинський Ігор Анатолійович підтримав клопотання та просив його задовольнити, окрім того зазначив, що існує загроза зміни або знищення документів до яких надається доступ, а тому просив проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої перебувають документи.

Враховуючи ту обставину, що наявні підстави вважати, що існує реальна загроза знищення або зміна документів до яких надається доступ, слідчий суддя вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

При цьому, подане до суду клопотання слідчого не в повній мірі відповідає вимогам, регламентованим, зокрема, п.7 ч. 2 ст. 160 КПК України, а саме: слідчий у клопотанні не обґрунтував необхідності вилучення оригіналів документів до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ та вилучити їх, враховуючи попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення, зазначену в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація міститься лише у володінні ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд. 12), і отримані документи, можуть бути використанні під час досудового розслідування кримінального провадження, як докази факту протиправних дій суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу до речей і документів.

Крім того, прокурором в переліку документів, до яких необхідно надати дозвіл на проведення обшуку, зазначено «інші документи» без будь-якої конкретизації даного поняття, що є грубим порушенням вимог, які ставляться до зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження, та позбавляють суд можливості визначити обсяг документів, які будуть надані за ухвалою слідчого судді.

Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159, 163 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України радника юстиції Єрмака Валерія Леонідовича про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд. 12), - задовольнити частково.

Надати прокурору відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України раднику юстиції Єрмаку Валерію Леонідовичу, або іншим прокурорам, слідчим, які входять в групу по даному кримінальному провадженню тимчасовий доступ до речей і документів що перебувають у володінні ТОВ «НК «Термінал» (код ЄДРПОУ 40127632, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, буд. 12), а саме: первинних бухгалтерських документів, які фіксують факти здійснення господарських операцій з ТОВ «Варіант Ойл» (код за ЄДРПОУ 32567023) за період з березня 2016 року по травень 2017 року, у тому числі:договорів (угод) укладених між ТОВ «НК «Термінал» та ТОВ «Варіант Ойл»; додаткових договорів (угод) укладених між вказаними підприємствами; журнал реєстрації договорів ТОВ «НК «Термінал», в яких міститься інформація щодо реєстрації договорів з ТОВ «Варіант Ойл»; накладних та податкових накладних, що свідчать про придбання ТОВ «НК «Термінал» товарів, робіт (послуг) у ТОВ «Варіант Ойл»; товарно-транспортних накладних про перевезення, придбаних у ТОВ «Варіант Ойл» товарно-матеріальних цінностей, сертифікати відповідності (якості, стандартизації), технічні паспорти та документи які складалися під час виконання даних договірних зобов'язань, та являються невід'ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій; актів приймання-передачі виконаних робіт, наданих товарів (послуг) складених між ТОВ «НК «Термінал» та ТОВ «Варіант Ойл»; рахунків-фактури на оплату ТОВ «НК «Термінал» за придбані у ТОВ «Варіант Ойл» товари (роботи) послуги; журналу реєстрації в'їзду та виїзду автотранспорту, яким на ТОВ «НК «Термінал» доставлялися товари від ТОВ «Варіант Ойл»; документів, що підтверджують подальшу реалізацію (використання) ТМЦ, які були придбані у ТОВ «Варіант Ойл»; документів, передбачених Інструкцією «Про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України», затвердженої спільним наказом №281/171/578/155 від 20.05.08 Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв'язку України, Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.09.08 за №805/15496; документів, передбачених «Інструкцією з контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» затвердженої спільним наказом №271/121 від 04.06.07 Міністерства палива та енергетики України, Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.07.07 за №762/14029; наказів (контрактів) на призначення/звільнення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за фінансового-господарську діяльність, а також матеріально - відповідальних осіб, які відображали у бухгалтерському та податковому обліках підприємства проведені операції щодо придбання, приймання, обліку, зберігання та реалізації нафти та нафтопродуктів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз'яснити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи, що у відповідності до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

При виконанні даної ухвали слідчий, в порядку ч. 2 та ч. 3 ст. 165 КПК України, зобов'язаний пред'явити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи її оригінал та вручити копію.

Ухвала оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя

Джерело: ЄДРСР 67047159
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку