open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 723/758/17

Провадження № 2/723/1101/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2017 року Сторожинецький районний суд Чернівецької області

в складі: головуючого судді Дедик Н.П.,

за участю секретаря судового засідання Антофій О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на дитину та коштів на утримання дружини, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА _1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу стягнення аліментів на дитину та коштів на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку. Посилається на те, що уклала з відповідачем шлюб, який зареєстрований 20.09.2013 року виконкомом Великокучурівської сільської ради Сторожинецького району, Чернівецької області, а/з №34. Від подружнього життя у них є неповнолітня донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з матір'ю та знаходиться на її утриманні. Посилається на те, що сімейні стосунки не склалися. Причиною розпаду сім'ї стало те, що чоловік вживає спиртні напої, не приділяє уваги сім'ї, проводячи час з друзями. Подружжя з листопада 2016 року не проживають разом та не підтримують сімейних стосунків, шлюб набув формального характеру. Зазначає, що між ними втрачено почуття любові, примирення між ними неможливе, збереження шлюбу протирічить її інтересам.

Зазначає, що відповідач з листопада 2016 року не надає допомоги на утримання доньки, на її звернення з цього приводу не реагує. Їй невідоме місце роботи відповідача та його доходи, однак вважає що він має можливість надавати кошти, оскільки є працездатним і може заробляти. Вказує, що вона не можу працювати, так як здійснює догляд за донькою, джерел доходу, крім соціальної виплати на дитину, у неї немає.

Просить шлюб, укладений з відповідачем, розірвати, стягувати з відповідача аліменти на дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі в розмірі по 677 грн. щомісячно до досягнення нею повноліття. Також просила стягнути з відповідача кошти на її утримання в сумі по 624 грн. щомісячно до досягнення дочкою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 трирічного віку.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з»явилася, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з»явився, будучи належно повідомленим за зареєстрованим місцем проживання, причини неявки суду невідомі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 20.09.2013 року виконкомом Великокучурівської сільської ради Сторожинецького району, Чернівецької області, а/з №34, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1.

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 сторони є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2

З довідки, виданої виконавчим комітетом Великокучурівської ради Сторожинецького району 16.03.2017 р. №1909, вбачається, що до складу сім'ї ОСОБА_1 входять: чоловік ОСОБА_2, свекруха ОСОБА_5, бабуся ОСОБА_6 та неповнолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, а відповідно до довідки №1910 від 16.03.2017 року на утриманні ОСОБА_1 знаходиться малолітня донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Згідно положень ст.3 СК України сім»ю складають особи, які спільно проживають, пов»язані спільним побутом, мають взаємні права та обов»язки.

Відповідно до ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Частиною 2 статті 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що позивач бажає розірвати шлюб з відповідачем, оскільки сторони не живуть разом, не підтримують подружніх стосунків, не ведуть спільного господарства, між ними втрачено почуття любові та поваги один до одного. Наведене свідчить, що шлюб між сторонами розпався, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам позивача.

Таким чином, позовні вимоги в частині розірвання шлюбу підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд, згідно зі ст.182 СК України, враховує:

-стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

-стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

-наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

-інші обставини, що мають істотне значення.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2017 року - 1355 грн., з 1 травня -1426 грн., з 1 грудня 1492 грн.

Згідно ч.1 ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Виходячи з наведеного, а також враховуючи, що відсутні докази про постійне місце роботи відповідача, суд вважає, що з нього слід стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_4 у твердій грошовій сумі по 677 грн. щомісячно, до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.2, ч.4 ст.84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною віку трьох років, незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Позивач просила стягувати з відповідача кошти на її утримання до досягнення донькою ОСОБА_3 трьох років в розмірі по 624 грн. щомісячно. При цьому зазначила, що оскільки відповідач знаходиться в працездатному віці та може працювати, то він може надавати кошти на її утримання, однак не надала доказів на підтвердження спроможності відповідача надавати матеріальну допомогу на її утримання.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, вимоги позивача про стягнення коштів на її утримання до досягнення дитиною трьох років є необґрунтованими, а тому в їх задоволенні слід відмовити.

Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 640 грн. за вимогу про стягнення аліментів, а також на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору за вимогу про розірвання шлюбу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.24, 84, 110, 112, 180, 181, 182, 184 СК України ст.ст.10,11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 20.09.2013 року виконкомом Великокучурівської сільської ради Сторожинецького району, Чернівецької області, а/з №34.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі по 677 грн. щомісячно, починаючи з 24 березня 2017 року і до досягнення донькою повноліття.

Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, судові витрати в сумі 640 грн.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь держави судовий збір по справі в сумі 640 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання цього рішення.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 66970000
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку