open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа 688/1090/17

№ 2/688/604/17

Рішення

Іменем України

26 травня 2017 року Шепетівський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі:

головуючої - судді Мазур Н.В.,

за участю секретаря судового засідання - Варшавської Я.В.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу.

В обґрунтування своїх вимог вказує на те, що 03 жовтня 2009 року між нею та відповідачем, Хролинською сільською радою Шепетівського району Хмельницької області, зареєстровано шлюб, актовий запис № 5. Від шлюбу мають двох дітей - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя між ними несклалось через різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. Відповідач не займається вихованням дітей, не піклується про сім'ю, зловживає спиртними напоями, ображає її, нецензурно висловлюється. Така поведінка відповідача призвела до втрати почуття і поваги одне до одного, з його ініціативи між ними постійно виникають сварки, свідками яких стають діти. З листопада 2016 року припинили спільне проживання та ведення господарства, шлюб має формальний характер, примирення та збереження шлюбу неможливі За наведених обставин, просить шлюб між ними розірвати.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник за дорученням ОСОБА_2 позов підтримали, ствердивши обставини, викладені у позовній заяві, наполягали на розірванні шлюбу та просили суд стягнути з відповідача судові витрати.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнав.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Судом встановлено, що шлюб між сторонами зареєстрований 03 жовтня 2009 року Хролинською сільською радою Шепетівського району Хмельницькій області, актовий запис № 5, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1, виданого 03.10.2009 року.

Від даного шлюбу мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, що стверджується свідоцтвами про їх народження серії НОМЕР_2 від 13.10.2010 року та серії НОМЕР_3 від 05.04.2012 року, виданих відділом державної реєстрації актів цивільного стану Шепетівського міськрайонного управління юстиції у Хмельницькій області.

Частиною 2 ст.112 Сімейного кодексу України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що сім'я фактично розпалась, сторони не бажають її зберегти, відповідач зловживає спиртними напоями, останній не бажає змінити своє ставлення до членів сім'ї, спільне проживання припинили з листопада 2016 року, позивач наполягає на розірванні їхнього шлюбу, який має формальний характер, а тому суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам та інтересам їхніх малолітніх дітей, що має істотне значення та позов підлягає задоволенню.

Згідно ч.2 ст.114 СК України, у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Відповідно до ст.88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, ч.1 ст.110, ст.112, ч. 2 ст.114 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215, 294 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 03 жовтня 2009 року Хролинською сільською радою Шепетівського району Хмельницької області, актовий запис № 5, між ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем м.Шепетівки Хмельницької області, та ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженкою с.Коськів Шепетівського району Хмельницької області, - розірвати.

Шлюб вважати розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 640 грн. в повернення судового збору.

Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Хмельницької області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: Н.В.Мазур

Джерело: ЄДРСР 66950148
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку