open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа 206/400/17

Провадження 2/206/482/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"10" лютого 2017 р. Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючий , суддя                                                      Сухоруков А.О.,      

        при  секретарі                                                     Портній К.О.,   

        розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,

в с т а н о в и в:

  24 січня 2017 року позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який обґрунтувала тим, щоз 2998 року вона з відповідачем перебувала у шлюбі, за час перебування у них 22 квітня 2004 народився син ОСОБА_3. З січня 2007 року чоловік проживає окремо від неї та дитини, вона самостійно власними силами намагається матеріально забезпечити , доглядати та виховувати неповнолітнього сина. Відповідач не підтримує з нею та їхнім сином ніяких відносин, матеріально його не забезпечує та не надає йому жодної допомоги. Просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина в  твердій грошовій сумі в розмірі 1500 гривень щомісячно з моменту звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття (а.с.1-3).

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала просила його задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, пояснив, що згоден сплачувати кошти на утримання сина в сумі 800-900 грн.

Вислухавши пояснення позивачки, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 1998 року, від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.2).

Статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст. 181 СК України - способи виконання батьками обов'язку утримування дітей визначаються за домовленістю ними, а в разі відсутності такої домовленості кошти (аліменти) на утримання дітей стягуються за рішенням суду, вони присуджуються у частці від доходу матері, батька або у твердій грошовій сумі.  

Відповідно до ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Частиною 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, суд приймає до уваги і вимоги ст.ст. 182, 199, 200 СК України та дійсні обставини справи, зокрема :

- матеріальне становище та стан здоров’я позивача;

- матеріальне становище відповідача;

- потреби дитини у харчуванні, забезпеченні її одягом;

Разом з тим, визначаючи розмір аліментів, суд враховує ту обставину, що обов’язок утримання дітей покладається в рівній мірі на обох батьків, однак враховуючи прожитковий мінімум на дитину відповідного віку, суд вважає необхідним стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1000 гривень щомісячно на дитину, починаючи з дня пред’явлення позову і до дитини повноліття, оскільки саме такий розмір аліментів, на думку суду, забезпечить першочергові потреби дітей і буде відповідати вимогам ч. 2 ст. 182 СК України.

Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом під час розгляду справи в їх сукупності та розглядаючи позов в межах заявлених позовних вимог і на підставі наданих сторонами доказів, як того вимагає ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 180-184, 191 Сімейного кодексу України, ст.ст.4-8, 10, 11, 18, 57-60, 88, 131, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі 1000 (одна тисяча) гривень щомісячно, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнення аліментів здійснювати із 24 січня 2017 року і до повноліття дитини.

Судове рішення допустити до негайного виконання у розмірі платежу за один місяць.

Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір на прибуток держави у розмірі 640 грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Самарський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя А.О. Сухоруков

Джерело: ЄДРСР 64924464
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку