open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 739/2107/16-ц

Номер провадження 2/739/70/17

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2017 року м.Новгород-Сіверський

Новгород -Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді -Іващенка А.І.

за участі секретаря -Неживець К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Новгород-Сіверський, Чернігівської області справу за заявою ОСОБА_1 до Ларинівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Ларинівської сільської ради про визначення додаткового строк для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи позов тим, що його мати ОСОБА_3 постійно проживала в с. Фаївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області. ІНФОРМАЦІЯ_1 року мати померла. Після її смерті залишилася спадщина. Він своєчасно не подав заяву про прийняття спадщини, так як були відсутні оригінали правовстановлюючих документів. При зверненні до нотаріуса для оформлення спадщини йому було пояснено, він пропустив строк на подання заяви про прийняття спадщини, тому змушений звернутися до суду.

ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце судового розгляду справи, але надав суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги в підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача Ларинівської сільської ради, в судове засідання не з'явився, але надав суду письмову заяву, в якій просить суд розглянути справу без його участі заявлені позовні вимоги визнає та не заперечує проти визначення додаткового строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити, оскільки заявлені вимоги і посилання заявника знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3 в с. Фаївка Новгород-Сіверського району Чернігівської області (свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 видане виконкомом Ларинівської сільської ради Новгород-Сіверського районну Чернігівської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року актовий запис 13) (а.с.5).

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 17.07.1952р ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження є сином ОСОБА_3.(а.с.6)

ОСОБА_1, протягом встановленого законодавством шестимісячного строку не прийняв спадщини, так як на час оформлення спадщини були відсутні правовстановлюючі документи, тому змушений звернутися до суду.

Згідно ст.1272 ч.3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ними заяви про прийняття спадщини за законом.

В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом з поважної причини та враховуючи вимоги ч.4, ст.174 ЦПК України, суд вважає за необхідне визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України та ст.ст.130 ч. 4, 174, 215 ЦПК України, Суд -

В И Р І Ш І В:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Ларинівської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - ЗАДОВОЛЬНИТИ.

Визначити ОСОБА_1 додатковий 3-місячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Суддя Іващенко А.І.

Джерело: ЄДРСР 64376560
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку