open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
23.01.2017                                                                                                                                                 Справа № 639/9858/16-ц

                                                                                           2/639/789/2017

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ                   

23 січня 2017 року Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Іванова І.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання, -

      В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2, та просить суд ухвалити рішення, яким розірвати договір довічного утримання укладений між нею та відповідачем, який було посвідчено приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_3, реєстровий № 4253.

Суддя, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає за необхідне повернути її позивачеві, виходячи з наступного.

Підсудність справ у цивільному судочинстві визначається Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч.1 ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позов пред’явлено до фізичної особи ОСОБА_2.

Відповідно до ч.3 ст. 122 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві, поданій і оформленій у порядку, встановленому цим Кодексом, вказана фізична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Згідно відповіді адресно-довідкового підрозділу ГУДМС України в Харківській області від 05.01.2017 року, відповідач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, що територіально відноситься до Дзержинського районного суду м. Харкова.

Відповідно до   п. 3   ч. 3 ст. 122 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд повертає позовну заяву на підставі п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України.

Згідно п.4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України,  заява повертається  у випадках, коли справа не підсудна цьому суду.

Відповідно до вимогам ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, позовна заява повертається позивачеві для подання до належного суду.

Виходячи з вищенаведеного позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання не підсудна  Жовтневому районному суду м. Харкова та підлягає поверненню позивачеві для подання до належного суду.

Також, судом встановлено, що відповідно до квитанції № 2 від 30.12.2016 року позивачем сплачено судовий збір у розмірі 551,20 грн.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону України “Про судовий збір” із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 6 жовтня 2011 року №3828-VI сплачений судовий збір підлягає поверненню в разі повернення заяви.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 109, 115, п.4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України, п.2 ч.1 ст.7 Закону України “Про судовий збір” із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 6 жовтня 2011 року №3828- VI, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору довічного утримання повернути позивачеві для подання до належного суду.

Зобов’язати УДКСУ у Жовтневому районі м. Харкова повернути ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на суму 551, 20 грн. (п’ятсот п’ятдесят одна гривня 20 копійок) сплачений згідно квитанції № 2 від 30.12.2016 року.

      Копію ухвали суду Жовтневого району разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачеві.

        Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.  

Суддя І.В. Іванова

Джерело: ЄДРСР 64217742
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку