open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 242/5389/16-ц

Провадження № 2/242/1798/16

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.12.2016 року суддя Селидівського міського суду Донецької області у складі головуючого судді Черкова В.Г., при секретарі Кідрон О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Селидове цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю Третьої особи – Селидівської міської ради, представника відповідача – адвоката ОСОБА_3, про визнання договору купівлі-продажу дійсним,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком, який розташований за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул. Маркса К., будинок 3б, загальною площею 74,3 кв.м. укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дійсним та таким, який підлягає державній реєстрації.

В обґрунтування своїх вимог позивач надав розписку від 14.11.2016 року про передачу грошей відповідачу, договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком від 14.11.2016 року, акт приймання – передачі торгівельного павільйону від 14.11.2016р., витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер витягу: 72067393 від 02.11.2016 року, технічний паспорт на торгівельний павільйон.

Просить визнати договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком, який розташований за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул. Маркса К., будинок 3б, загальною площею 74,3 кв.м. укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 дійсним та таким, який підлягає державній реєстрації.

Позивач у судове засідання не з’явилася, про час та місце слухання справи повідомлен належним чином. Надав заяву, в якій просить розглянути справу в його відсутність. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи у встановленому законом порядку повідомлений. Відповідач надав заяву в якій просить справу розглянути без його участі, з участю його представника. Вимоги позову визнає в повному об’ємі.

Представник Відповідача в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає.

Представник Третьої особи в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без участі представника Третьої особи, рішення прийняти на розсуд суду.

Дослідивши інші матеріали справи, судом встановлено, що дійсно між позивачем та відповідачем 14.11.2016 року було укладено письмовий договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком від 14.11.2016 року з актом приймання – передачі торгівельного павільйону від 14.11.2016 року. Відповідачем позивачу було надано розписку про отримання грошей, передані правовстановлюючі документи та ключі від даного нерухомого майна. На час укладання договору купівлі-продажу відповідач був власником вищевказаного нерухомого майна, про що свідчить витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Після укладання договору купівлі – продажу, відповідач поїхав до Грузії, до нотаріуса не з’явився.

Всі істотні умови вищевказаного договору купівлі-продажу виконані. Розрахунок за нерухоме майно проведено, майно передано.

Згідно ч.1 ст.334 ЦК України - право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частина 1 ст. 204 ЦК України визначає, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Згідно ст.657 ЦК України договір купівлі - продажу нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

У ч.2 ст.220 ЦК України прописано, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилялася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Враховуючі вищевикладене, суд вважає, що позов необхідно задовольнити, оскільки є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову, та відповідач визнає позов.

Керуючись ст.ст. 204, 220, 334, 657 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком, який розташований за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул. Маркса К., будинок 3б, загальною площею 74,3 кв.м. дійсним та таким, який підлягає державній реєстрації задовольнити.

Визнати договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, торгівельного павільйону з ганком, який розташований за адресою: Донецька область, м.Селидове, вул. Маркса К., будинок 3б, загальною площею 74,3 кв.м. укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсним та таким, який підлягає державній реєстрації.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Джерело: ЄДРСР 63387276
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку