open
 • Друкувати
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem

Справа № 185/1703/16-к

Провадження № 1-кс/185/315/16

У Х В А Л А

29 лютого 2016 року м. Павлоград Дніпропетровської області

Слідчий суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мицак М.С., за участі секретаря Шкицької К.В., прокурора Семеніхіна Є.Ю., представника заявника ОСОБА_1 та ОСОБА_2, слідчого Єпішко І.С., розглянувши скаргу військового комісара Павлоградського об’єднаного міського військового комісаріату, на постанову слідчого СВ Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області від 31 грудня 2015 року про закриття кримінального провадження № 12015040370000538, внесеного в ЄРДР 02 березня 2015 року,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до поданої скарги зазначається невмотивованість оскаржуваної постанови, та її передчасність.

Вивчивши зміст скарги, з'ясувавши в судовому засіданні обґрунтування скарги, перевіривши надані представниками заявника пояснення на підтвердження доводів, викладених у скарзі, вислухавши думку слідчого, проаналізувавши та зіставивши вказане між собою та в сукупності, приходжу до наступного висновку.

Главою 26 статтею 303 КПК України закріплено право певного кола осіб, на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування. Зокрема, в п.3 ч.1 ст. 303 КПК України передбачено право заявника оскаржити рішення слідчого про закриття кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Зі змісту скарги слідує, що копію постанови отримано заявником 12 лютого 2016 року. Таким чином, строки оскарження постанови не є пропущеними.

Згідно принципу публічності, закріпленого в ст. 25 КПК України, слідчий зобов'язаний в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.

Згідно до вимог ст. 9 ч. 2 КПК України, слідчий зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. Згідно ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, тощо.

В рамках даного кримінального провадження слідчим не вжито всіх заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила, відсутнє всебічне, повне та неупереджене дослідження обставин справи, а постанова слідчого, в порушення вимог ст. 110 ч. 5 КПК України, не містить мотивів прийняття постанови та їх обґрунтування.

Так, відповідно до матеріалів провадження та оскаржуваної постанови слідчим встановлено, що 27 січня 2015 року ОСОБА_3 після проходження ВЛК був визнаний придатним для проходження військової служби в ЗС України та йому визначено дату прибуття до пункту збору Павлоградського ОМВК 10 лютого 2015 року о 07.30 годин, але ОСОБА_3 до пункту збору не прибув.

Надалі, слідчий зазначає, що допитано сусідів, але встановити його місцеперебування не є можливим, отже слідчий робить висновок про неможливість встановлення спрямованості умислу ОСОБА_3 М.М.

Не можливість допитати ОСОБА_3 задля встановлення спрямування його умислу і спрямованість умислу не є рівнозначними, бо спрямованість умислу встановлюється не лише з огляду на пояснення особи, адже особа може відмовитись від дачі будь-яких показів, а із сукупності всіх відомостей про факти поведінки ОСОБА_3. Не можливість встановити місце перебування особи сама по собі не є підставою для закриття провадження. Не вжито всіх слідчо-розшукових дій спрямованих на встановлення місця перебування ОСОБА_3, його близьких родичів.

Також слідчий зазначає про відсутність обов’язкової ознаки об’єктивної сторони злочину, а саме обстановки воєнного стану або цільової мобілізації в мирний час із метою ліквідації стихійного лиха. Однак, такі висновки не ґрунтуються на вимогах оборонного законодавства, зокрема Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», які поряд з військовим станом містять поняття особливого періоду. З огляду на викладене, скарга підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного,  керуючись ст.ст. 306, 307, ч. 2 ст. 376 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу військового комісара Павлоградського об’єднаного міського військового комісаріату, на постанову слідчого СВ Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області від 31 грудня 2015 року про закриття кримінального провадження № 12015040370000538, внесеного в ЄРДР 02 березня 2015 року, задовольнити.

Скасувати постанову слідчого СВ Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області від 31 грудня 2015 року про закриття кримінального провадження № 12015040370000538, внесеного в ЄРДР 02 березня 2015 року.

Копію ухвали направити до СВ Павлоградського ВП ГУНП України в Дніпропетровській області та Павлоградської місцевої прокуратури Дніпропетровської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.  

               

Слідчий суддя: М. С. Мицак

Джерело: ЄДРСР 62800883
Друкувати PDF DOC
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOC
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку