open Про систему
 • Друкувати
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
 • Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати
emblem
Справа № 344/14363/16-к

Провадження № 1-кс/344/4454/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2016 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., з участю секретаря Басюк С.Р., розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування ДТП СУ ГУ НП України в Івано-Франківській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №12016090000000176 від 14.09.2016р., -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого покликався на те, що 14.09.2016р. приблизно о 12год. 30хв. водій ОСОБА_3, керуючи автомобілем марки CHERY JAGGI QQ613, реєстраційний номер НОМЕР_1 та рухаючись на заокругленій ділянці автодороги Н-09 Мукачеве – Львів км. 341+135, що по вул. Львівській в м. Галичі Івано-Франківської області, не врахував дорожню обстановку, не обрав безпечної швидкості руху, не справився з керуванням та виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення з фургоном марки FORD TRANSIT 460E, реєстраційний номер НОМЕР_2, під керування водія ОСОБА_4 Внаслідок ДТП водій ОСОБА_3 та його пасажир ОСОБА_5 від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці події, а пасажири ОСОБА_6, ОСОБА_7, водій ОСОБА_4 з тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості доставлені до Галицької ЦРЛ. У зв’язку із отриманими унаслідок ДТП тілесними ушкодженнями ОСОБА_7 проходила стаціонарне лікування у Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Матеріалами клопотання також зазначено, що в кримінальному провадженні призначено судово-медичну експертизу ОСОБА_7 по встановленню ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих нею унаслідок ДТП, для проведення якої необхідно в розпорядження експерта надати медичну картку стаціонарного хворого, рентгенограми та томограми ОСОБА_7, що не можливе без їх вилучення. В інший спосіб отримати відомості про вчинення кримінального правопорушення неможливо.

Слідчий клопотання підтримав, покликаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задоволити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з’явився, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши слідчого та дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

В ч. 1 ст. 160 КПК України вказано, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

Зі змісту клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, які також необхідні для проведення судово-медичної експертизи (постанова слідчого від 03.11.2016р.), та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе вилучення медичних документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати слідчому відділу розслідування ДТП СУ ГУ НП України в Івано-Франківській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ до медичної картки стаціонарного хворого, рентгенограм та томограм на ім’я ОСОБА_7, 14.10.1979р.н., які перебувають у володінні Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, що по вул. Федьковича, 91 в м. Івано-Франківськ, - з можливістю їх вилучення для проведення судово-медичної експертизи.

Роз’яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 07 грудня 2016 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Р.В. Хоростіль

Джерело: ЄДРСР 62558735
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
 • PDF
 • DOCX
 • Копіювати скопійовано
 • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку